Posted inPaslaugos / Sveikata

Apykaklės masažas padės atsikratyti kaklo ir pečių skausmų

Kaip dažnai jūs sėdite prie kompiuterio, vairuojate automobilį ar žiūrite į savo išmaniojo telefono ekraną? Atlikti tyrimai rodo, kad vidutiniškai 9 val. per dieną žmogus savo galvą laiko netinkamoje padėtyje ir visą šį laiką kaklo slanksteliai nejuda ir dėl to kaklo srityje atsiranda sunkumas, įtampa, spazmai ir diskomfortas. Visos šios priežastys gali nulemti ne tik druskų susikaupimą, susikūprinimą, galvos skausmus ir rankų bei pečių tirpimą, bet ir išeminį insultą, kadangi dėl kraujagyslių trombozės smegenys negaus maistingųjų medžiagų.

Kaklo (arba pečių juostos) skausmas gali būti klasifikuojamas daugybe skirtingų būdų. Kai kurie žmonės tokiais atvejai jaučia tik kaklo skausmus arba tik pečių skausmus. Kiti gali jausti skausmą kakle, pečiuose, viršutinėje nugaros dalyje ir pakaušyje.

Kas sukelia kaklo skausmus?

Priežasčių, dėl kurių žmogus gali jausti kaklo skausmus, yra daug. Štai kelios iš jų:

  • Kaulų arba sąnarių anomalijos;
  • Fizinės traumos;
  • Netinkama laikysena;
  • Degeneracinės ligos;
  • Augliai;
  • Raumenų įtampa.

Kas sukelia pečių skausmus?

Pečių srities skausmus gali sukelti įvairios priežastys, kaip antai:

  • Per didelis fizinis krūvis;
  • Tendinitas, atsiradęs dėl intensyvios fizinės veiklos;
  • Peties sąnario nestabilumas;
  • Peties sąnario išnirimas;
  • Pečių peršalimas;
  • Nugaros smegenų nervų šaknelių pažeidimas (radikulitas).

Kaip diagnozuojamas kaklo ir pečių skausmas?

  • Rentgeno spinduliai: Rentgeno spindulių pagalba galima nustatyti ertmės tarp dviejų stuburo kaulų susiaurėjimą, artritą, auglius, slankstelių dislokaciją, stuburo kanalo susiaurėjimą, lūžius ir stuburo nestabilumo atvejus.
  • Magnetinio rezonanso tomografija: Magnetinio rezonanso tomografija yra neinvazinė procedūra, kuri gali parodyti nervų (su nervais susijusių) elementų detales, o taip pat ir problemas, susijusias su sausgyslėmis ir raiščiais.
  • Mielografija: Kartais mielografija yra naudojama kaip alternatyva magnetinio rezonanso tomografijai.
  • Elektrodiagnostiniai tyrimai: Elektrodiagnostiniai tyrimai gali padėti diagnozuoti kaklo ir pečių skausmus, rankų skausmus, tirpimą ir dilgčiojimą.

Kaip yra gydomi kaklo ir pečių skausmai?

Pakankamai dažnai kaklo minkštųjų audinių ir pečių skausmai yra gydomi vartojant įvairius priešuždegiminius vaisus, tokius kaip ibuprofenas ar naproksenas. Taip pat gali būti skiriami ir skausmą malšinantys vaistai.

Atsižvelgiant į skausmo priežastį, gydytojai gali skirti ir raumenis atpalaiduojančius vaistus ar net antidepresantus. Jaučiami skausmai taip pat gali būti gydomi ir taikant vietinį gydymą drėgna šiluma arba ledu. Pacientams, kurie serga artritu, gali būti skiriamos kortikosteroidų injekcijos. Tiek kaklo, tiek pečių skausmą gali labai veiksmingai sumažinti įvairūs fiziniai pratimai. Tuo tarpu tais atvejais, kai problema yra susijusi su nervų šaknelėmis arba nugaros smegenimis, gali prireikti chirurginės intervencijos. Sprendimą dėl tinkamiausio gydymo tokiais atvejais priima gydantis specialistas.

Tačiau nereikėtų pamiršti, kad jaučiantiems kaklo ir pečių skausmus pakankamai dažnai yra rekomenduojamas apykaklės masažas, kuris dar gali būti vadinamas ir pečių juostos masažu. Apykaklės masažo pagalba galima labai veiksmingai sumažinti jaučiamus skausmus ir diskomfortą, todėl apie šią plačiai taikomą gydymo metodiką verta pakalbėti plačiau.

Apykaklės masažas ir jo privalumai

Apykaklės masažas pečių juostos masažu vadinamas ne be priežasties. Šio masažo metu yra masažuojamas kaklas, pakaušis, pečiai ir viršutinė nugaros dalis. Apykaklės masažo metu yra veiksmingai atpalaiduojami kaklo raumenys ir pašalinama jaučiama įtampa. Ir nors masažuojama tik viršutinė kūno dalis, teigiamas poveikis daromas ir stuburui, nervų sistemai ir vidaus organams.

Šis masažas gali labai veiksmingai pagerinti nervų ir kraujotakos sistemų veiklą, pagreitinti limfos tekėjimą ir sumažinti įvairių ligų riziką. Masažuojant apykaklės sritį žmogus pajunta  palengvėjimą, numalšinami raumenų spazmai, kuriuos sukelia apykaklės srities sustingimas ir kiti panašūs veiksniai. Apykaklės masažas yra reikalinga kiekvienam žmogui, kuris didelę laiko dalį praleidžia sėdimoje padėtyje arba kurių gyvenimo būdas yra labai sėslus ir pasižymi nedideliu fizinio aktyvumo lygiu.

Jei pajuntate, kad septintojo kaklo slankstelio srityje pradeda formuotis taip vadinama „jaučio kupra“, net jei tos vietos jums dar neskauda, rekomenduojama profilaktiškai pasinaudoti apykaklės masažu, kurį atliktų patyręs šios srities profesionalas. Tokiu atveju atpalaiduojantis apykaklės masažas padės pašalinti susikaupusias druskas ir riebalus ir padės smegenis aprūpinti pakankamu deguonies kiekiu.

Be to, apykaklės masažas gali padėti atsikratyti veido tinimo, kadangi bus pagerinta limfinės sistemos veikla ir viršutinėje kūno dalyje bus išjudintos limfos sankaupos. Dėl šios priežasties po profesionaliai atlikto apykaklės masažo veidas iš karto atrodo atjaunėjęs ir jo forma atrodo gražesnė, o oda – šviežesnė ir gaivesnė. Apykaklės masažas naudingas tais atvejais, kai kankina galvos skausmai, jeigu jų priežastis – kaklo osteochondrozė.

Nors dažniausiai apykaklės masažu naudojasi tie žmonės, kurie dirba nuolatinį įtemptą fizinį darbą arba didelę laiko dalį praleidžia sėdimoje padėtyje, šios rūšies masažas veiksmingai padeda ir tiems, kuriuos kankina kaklo ir pečių srityje susikaupusios druskos, skoliozė, hipertoninė liga, osteochondroze ir kitos ligos.

Apykaklės masažo metu masažinių judesių intensyvumą kiekvieno žmogaus atveju masažo specialistas parenka individualiai. Intensyvumas nustatomas įvertinus konkrečias masažuojamo žmogaus kūno problemines vietas ir atsargiai jas masažuojant. Tai reiškia, kad kiekvienas žmogus, kuris jaučia įvairaus intensyvumo skausmus kaklo ir pečių srityje, turėtų apie tai informuoti masažuotoją ir masažo metu nurodyti, kuriose vietose skausmas yra ypač stiprius. Tuomet masažuotojas tolimesnius masažo veiksmus gali atlikti taip, kad žmogus nejaustų didelio diskomforto.

Kokios kūno vietos masažuojamos apykaklės masažo seanso metu?

Apykaklės masažo seanso metu masažuotojas masažuoja ne tik kaklą, bet ir pečių zoną, pakaušio sritį ir viršutinę nugaros dalį. Pastarųjų zonų masažavimas padeda pilnai atsipalaiduoti, pajusti didesnį komfortą ir lengvumą.

Kiek laiko trunka apykaklės masažas?

Paprastai apykaklės masažo seanso trukmė būna 30-35 min. Dažniausiai dėl šio masažo klientai į profesionalius masažo specialistus kreipiasi kaip dėl atskiros procedūros. Tačiau apykaklės masažas gali būti lengvai suderinamas ir su kitomis masažo technikomis – tiek atpalaiduojančiomis, tiek ir gydomosiomis. Tokiais atvejais masažo seanso trukmė būna ilgesnė, atsižvelgiant į pasirinktą masažo technikų derinį.

Norint pasiekti kuo geresnį rezultatą, rekomenduojama, kad apykaklės masažo kursą sudarytų nuo 10 iki 12 masažo seansų. Atsižvelgiant į atliekamų masažų dažnumą, 2-3 seansų per savaitę gali pakakti. Tačiau jei tokios galimybės nėra, patariama apykaklės masažą atlikti bent vieną kartą per mėnesį.

Taigi, jei jau kurį laiką jūs jaučiate kaklo ir pečių skausmus, maudimą ir didelę įtampą juose, neturėtumėte delsti. Jei imsitės veiksmingų priemonių, galite susigrąžinti savo prarastą gyvenimo kokybę, pradėti labiau pasitikėti savimi ir jaustis žymiai geriau.

Daugiau informacijos apie apykaklės masažą rasite Masazuotojas.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *