Posted inPaslaugos / Sveikata

Ką reikia žinoti apie pilvo echoskopiją gavus siuntimą tyrimui?

Šeimos gydytojas išrašė siuntimą tyrimams ir jame nurodyta, kad bus atliekama pilvo echoskopija? Nežinote kas tai per procedūra ir ar turėtumėte jos bijoti? Šis tyrimas yra bene pats paprasčiausias ir neskausmingiausias – jis nesukelia jokio diskomforto. Ši procedūra atliekama įvairiais atvejais, tad pirmiau atsižvelkite į tai, dėl ko kreipėtės į šeimos gydytoją.

Pilvo echoskopija gali būti atliekama profilaktiškai

Profilaktinis tyrimas gali būti atliekamas trimis atvejais. Pirmuoju atveju dažniausiai naudojasi nėščiosios moterys. Jos reguliariai turi lankytis šiam tyrimui. Šios procedūros metu per ekraną stebimas vaisiaus vystymasis, registruojami pakitimai bei iš anksto aptinkamos galimos problemos. Šios procedūros metu, pasiekus tam tikrą nėštumo stadiją, galima matyti būsimo vaiko lytį.

Antruoju atveju profilaktiškai ši procedūra atliekama tiems, kuriems buvo atliktos organų operacijos ar yra kažkokios organų problemos, kurias reikia šalinti vartojant vaistus. Pavyzdžiui, ši procedūra leidžia matyti patologinius inkstų, kepenų, šlapimo pūslės ir kitų organų pakitimus. Tarkime, jeigu jums buvo pašalinti inkstų akmenys, tuomet reguliariai atlikus echoskopinį tyrimą, galima matyti ar tie akmenys nesusidaro vėl. Tokiu būdu bus galima nustatyti kada tiksliai geriausia būtų atlikti jų šalinimo operaciją.

Trečiuoju atveju žmonės šią procedūrą pasirenka kaip profilaktinį tyrimą siekiant apsisaugoti nuo įvairiausių navikų atsiradimų. Įvairūs augliai gali formuotis jūsų organuose jums nežinant ir nieko nejaučiant. Būtent ši procedūra leis pamatyti jų formavimosi pradžią. Gydytojai visada akcentuoja, kad kuo greičiau nustatoma liga, tuo didesnė tikimybė ją įveikti.

Echoskopijos procedūra, kaip jau minėta, nekenkia nei sveikatai, nei sukelia skausmus procedūros metu. Jeigu gavote siuntimą dėl konkrečių organų tyrimo, tuomet echoskopija truks tikrai trumpai t.y. bus apžvelgiama tik tam tikra pilvo sritis. Kalbant apie skausmą procedūros metu – jo tiesiog nėra ir tiek.

Įprastai šiai procedūrai yra priskiriamas laikas. Jeigu kenčiate nuo skausmų, o šeimos gydytojas nurodo, kad bus reikalingas šis tyrimas, tai dar nereiškia, kad jis bus atliekamas tuoj pat. Šlapimo ar kraujo tyrimo metu mėginiai priduodami tuoj pat, o rezultatai paaiškėja po kurio laiko. Echoskopijos procedūra yra atliekama labai dažnai, todėl jai atlikti būtina registracija. Tad, jūsų tyrimas gali būti atliekamas net ir po poros savaičių. Aišku, kada jis bus atliekamas – priklausys nuo eilės ilgio. Be abejo, visada galima kreiptis į privačias klinikas, kur echoskopijos procedūra atliekama nelaukiant didelės eilės. Bet, šis tyrimas privačiai atliekamas ne už dyką.

Būtent tai turėtumėte žinoti apie pilvo echoskopijos procedūrą.

Daugiau informacijos Unavita : https://unavita.lt/vidaus-organu-echoskopuotojas/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *