Posted inSveikata

Kaip žinoti, kad reikia kreiptis į psichiatrą pagalbos?

Gyvenime dažnai išgyvename tiek įprastus gerus, tiek ir blogesnius laikus, turime iššūkių, kurie mus užvaldo ir neleidžia judėti toliau. Patyrus nelaimę nuo mylimo žmogaus mirties iki priklausomybių gydymo svarbu suvokti, jog esame ne vieni ir galime kreiptis pagalbos į specialistus, kurie padės įveikti ištikusius sunkumus ar susitvarkyti su kitomis psichologinėmis ar psihikos ligomis. Bet kaip sužinoti, ar mums reikalinga psichologo ar psichiatro konsultacija? Šis straipsnis padės Jums suprasti apie šių dviejų specialistų darbo specifiką, o jei nuspręsite, kad Jums reikalingas psichiatras ar psichologas, psichiatrai Kaune gali padėti.

Kada kreiptis į psichologą ar psichiatrą?

Daugelis žmonių maišo psichologus nuo psichiatrų. Ir tai yra normalu, nes šios dvi profesijos yra gana panašios. Tiek psichologai, tiek psichiatrai sutelkia į žmogaus emocijas, jausmus ir mintis. Pagrindinis skirtumas tarp psichologo ir psichiatro, kad psichiatras konsultacijos metu įvertina kliento psichinės sveikatos būseną, diagnozuoja susirgimą, o esant poreikiui gali skirti ir medikamentinį gydymą. Psichiatrai studijuoja mediciną vėliau specializuojasi psichiatrijoje, todėl dažniausiai dirba labiau biologinėje sistemoje, kuri sprendžia psichines ir fizines problemas. Psichologas labiau konsultuoja klientą jam aktualiais klausimais, aptaria dominuojančias problemines gyvenimo sritis ir pateikia galimus situacijos sprendimų būdus.

Simptomai, kuomet reikia kreiptis į psichiatrą

Žmonės kreipiasi į psichiatrus konsultacijai dėl įvairių priežasčių: dėl galimų staigių panikos priepuolių, valgymo sutrikimų, dėl sunkaus netekties išgyvenimo etapo arba dėl sudėtingesnių psichikos ligų tokių kaip – bipolinis sutrikimas, šizoafektiniai susirgimai ir kt. Išgyvenant šiuos sunkumus svarbu nebijoti kreiptis pagalbos pas specialistus. Pirminės konsultacijos metu visada įvertinami paciento nusiskundimai, įvertinama gyvenimiška patirtis, atsižvelgiama ar reikalingi psichodiagnostiniai tyrimai ir sudaroma diagnozė bei gydymo planas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *