Posted inPaslaugos / Sveikata

Protinių dantų šalinimo operacija – ar tai būtina?

dantų traukimas

dantų traukimas Šiuolaikinės technologijos, naudojamos odontologijoje dabar leidžia kur kas greičiau ir paprasčiau palaikyti optimalią mūsų dantų būklę. Ką jau kalbėti apie dantų rovimą, kuris ilgai buvo siejamas su nežmonišku skausmu ar makabriškai atrodančiu gydytoju-odontologu, savo kabinete pacientą pasiruošus kankinti iki begalybės. Tokie laikai jau praėjo, o šiandien daugeliui pageidaujant protinių dantų traukimas tampa vis natūralesne visiškai neskausminga procedūra. Tačiau, prieš pradedant kalbėti apie protinių dantų šalinimą, reikėtų atsiminti, jog šie dantys yra raunami ir operuojami. Kada reikalingas vienas ar kitas atvejis?

Tam, kad protiniai dantys būtų pašalinti kokybiškai, nejaučiant jokio skausmo, labai dažnai žmogui yra taikoma intraveninė sedacija. Tai – tikras išsigelbėjimas, ypatingai jautresniems pacientams. Pasak odontologų, protiniai dantys nėra svarbūs žmogui, o neretai jų buvimas gali net pakenkti.

Apie 18-20 žmogaus gyvenimo metus viršutiniame ir apatiniame žandikauliuose išdygstantys protiniai dantys turi būti šalinami, kai:

  • protinis dantis išdygsta nepilnai ir jį vis dar dengia dantenos. Tokiu atveju protinių dantų traukimas būtinas, nes gali prasidėti minkštųjų audinių uždegimai, sukeliantys skausmus, dantenų tinimą, temperatūros pakilimą;
  • protiniai dantys išdygsta netaisyklingai ir traumuoja žandikaulį kramtymo metu;
  • yra kitos ortodontinės priežastys.

Deja, paprastas protinių dantų traukimas kartais gali būti pavojingas, todėl odontologai rekomenduos chirurginę išeitį – operaciją. Baimintis dėl jos nereikia. Ji taikoma tik išskirtinais atvejais ir modernios technikos dėka visiškai nepavojinga žmogaus sveikatai. Tokias operacijas prižiūri gydytojas-anesteziologas, tai užtikrina procedūros kokybiškę.

Protinių dantų traukimas ir šalinimas chirurgiškai reikalauja atsakingo rėžimo, kad žaizda greičiau užsitrauktų ir sugytų. Žandą patariama kurį laiką šaldyti, vengti karštų gėrimų ir valgių, o sudėtingesniais atvejais išrašoma ir vaistų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *