Posted inMedicina / Sveikata

Svarbiausia informacija apie burnos higieną, kurią Jūs privalote žinoti

Šypsena gali būti gražiausias Jūsų papuošalas, labiausiai džiuginantis stiliaus elementas, kuris, svarbiausia, turi būti sveikas. Tuomet jis bus ir gražus, o tinkamam rūpinimuisi savo burnos ertme reikalinga profesionali burnos higiena, kuri turėtų būti reguliariai atliekama kas kelis mėnesius.

Žinoma, dėl burnos higienos atlikimo dažnumo verta tartis su specialistais, kurie įvertinę Jūsų burnos būklę gali pateikti rekomendacijas. Juolab, dažnesnis lankymasis reiškia ir kur kas greičiau atliekamą procedūrą, galiausiai, galimybę išvengti skylučių bei kitų burnos ertmės problemų.

Trumpai apie svarbiausius burnos ertmės priežiūros faktus – šiame straipsnyje.

  • Profesionali burnos higiena turėtų būti atlieka kartą per pusę metų arba dažniau, tačiau kiekvieną dieną savo dantukais rūpintis reikia taip pat labai atidžiai. Tik tokiu atveju galima išvengti įvairių burnos ertmės ligų, kurios skatina net dantukų netekimą. Valykite du kartus, žinoma, naudokite tinkamas priežiūros priemones.
  • Kalbant apie priemones jų pasirinkimas gali atrodyti gana sudėtingas darbas, tad kartais verta tartis su specialistais, kurie atsakingi už Jūsų burnos ertmės būklės palaikymą. Įvertinę kokia yra Jūsų situacija – gali pateikti rekomendacijas, kad Jūsų šypsena būtų ne tik visada graži, tačiau ir sveika. Siekiantiems profesionalumo namuose siūlomi irigatoriai. Tiesa, tai nereiškia, kad dantų higiena pas specialistą taps nereikalinga.
  • Burnos higienos kaina skirtingose klinikose gali labai kisti, tad siūlome daugiau dėmesio skirti ne paslaugų kainoms, tačiau įrangai, kuri yra naudojama siekiant atlikti konkrečius ertmės valymo darbus. Dažniausiai atliekamas valymas soda, kuris ne tik sėkmingai pašalinama net ir kietąsias apnašas, tačiau taip pat ir kiek nubalina dantukus, o daugeliui žmonių tai yra labai didelis privalumas.
  • Taip pat reikia nepamiršti, kad kuo daugiau vandens gersite – tuo Jūsų dantukai bus gražesni. Kaip tai yra įmanoma? Paprasčiausiai po kiekvieno valgio mūsų dantis padengia minkštosios apnašos, kurios kaupiasi ir ant pačių dantų paviršių, ir tarpdančiuose. Jų pašalinimas liežuviu dažnai tampa sudėtingas, deja ir nerezultatyvus. Alternatyva – vandens gėrimas. Atsigerkite ir pabandykite gurguliuoti vandenį burnoje. Tikėtina, kad iš tarpdančių pašalinsite maisto likučius, kurie kitu atveju galėtų sukelti uždegimą. Likučių šalinimui taip pat puikiai tinka obuolys, tačiau venkite gumų, kurios dažnai taip aktyviai reklamuojamos.
  • Burnos higiena yra susijusi su ertmės sveikata, o sveikata su grožiu, tad jeigu norite, kad Jūsų šypsena visada atrodytų gražiai – tokiu atveju reikalingas ne tik nuolatinis apsilankymas pas higienistą, tačiau taip pat ir odontologą, kuris gali įvertinti burnos ertmės būklę ir tuo pačiu pamačius net ir pačias mažiausias skylutes – jas sutvarkyti. Kuo lankymasis bus dažnesnis – tuo tvarkymas truks trumpiau, bus pigesnis.
  • Kasdienei burnos ertmes priežiūrai taip pat labai rekomenduojamas ir burnos skalavimo skystis, kurio pasirinkimo variacijos taip pat labai įvairios. Jeigu nei vienas rinkoje esantis variantas Jums neatrodo patrauklus – tokiu atveju puikiai tinka ir paprasčiausias druskuotas vanduo, kuris padeda pašalinti maisto likučius ir tuo pačiu dezinfekuoti galimas uždegimų ertmes.
  • Taip pat reikia daugiau dėmesio skirti ir protiniams dantims, kurie kai kuriais atvejais turi būti traukiami, o kitais gali būti paliekami. Tačiau jau priklauso nuo mediko rekomendacijų. Tačiau nepamirškite, kad protinių dantukų augimo metu jiems reikia skirti daugiau dėmesio, kadangi labai dažnai susidaro kišenėlės, kuriose kaupiasi apnašos. Natūralu, kad jos gali sukelti uždegimus, šie – skausmą, o galiausiai išplitęs uždegimas net skatina dantukų netekimą.

Dantų higiena Vilniuje ir kituose šalies miestuose atliekama daugelyje vietų, tad svarbiausia rinktis geriausius, kadangi burnos ertmės priežiūrai reikia profesionalumo ir kokybės. Tinkamai rūpinantis dantukais išvengsite bet kokių galimų grėsmių, kurios susijusios ne tik su brangiu gydymu, tačiau net ir dantų netekimu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *