Protinių dantų šalinimo operacija – ar tai būtina?

dantų traukimas

dantų traukimas Šiuolaikinės technologijos, naudojamos odontologijoje dabar leidžia kur kas greičiau ir paprasčiau palaikyti optimalią mūsų dantų būklę. Ką jau kalbėti apie dantų rovimą, kuris ilgai buvo siejamas su nežmonišku skausmu ar makabriškai atrodančiu gydytoju-odontologu, savo kabinete pacientą pasiruošus kankinti iki begalybės. Tokie laikai jau praėjo, o šiandien daugeliui pageidaujant protinių dantų traukimas tampa vis natūralesne visiškai neskausminga procedūra. Tačiau, prieš pradedant kalbėti apie protinių dantų šalinimą, reikėtų atsiminti, jog šie dantys yra raunami ir operuojami. Kada reikalingas vienas ar kitas atvejis?

Tam, kad protiniai dantys būtų pašalinti kokybiškai, nejaučiant jokio skausmo, labai dažnai žmogui yra taikoma intraveninė sedacija. Tai – tikras išsigelbėjimas, ypatingai jautresniems pacientams. Pasak odontologų, protiniai dantys nėra svarbūs žmogui, o neretai jų buvimas gali net pakenkti.

Apie 18-20 žmogaus gyvenimo metus viršutiniame ir apatiniame žandikauliuose išdygstantys protiniai dantys turi būti šalinami, kai:

  • protinis dantis išdygsta nepilnai ir jį vis dar dengia dantenos. Tokiu atveju protinių dantų traukimas būtinas, nes gali prasidėti minkštųjų audinių uždegimai, sukeliantys skausmus, dantenų tinimą, temperatūros pakilimą;
  • protiniai dantys išdygsta netaisyklingai ir traumuoja žandikaulį kramtymo metu;
  • yra kitos ortodontinės priežastys.

Deja, paprastas protinių dantų traukimas kartais gali būti pavojingas, todėl odontologai rekomenduos chirurginę išeitį – operaciją. Baimintis dėl jos nereikia. Ji taikoma tik išskirtinais atvejais ir modernios technikos dėka visiškai nepavojinga žmogaus sveikatai. Tokias operacijas prižiūri gydytojas-anesteziologas, tai užtikrina procedūros kokybiškę.

Protinių dantų traukimas ir šalinimas chirurgiškai reikalauja atsakingo rėžimo, kad žaizda greičiau užsitrauktų ir sugytų. Žandą patariama kurį laiką šaldyti, vengti karštų gėrimų ir valgių, o sudėtingesniais atvejais išrašoma ir vaistų.

 

Odontologinė įranga – odontologijos kabineto sėkmė

Odontologinė įranga

Odontologinė įrangaKiekvienas odontologijos kabinetas paprastai didžiuojasi savo turimais specialistais ir aptarnavimu. Besišypsanti administratorė, nuolat juokaujantis ir gerą nuotaiką bandantis palaikyti chirurgas prieš danties traukimo operaciją – tikras turtas… Bet nuošalyje paliekamas vienas svarbus dalykas – odontologinė įranga.

Odontologinė įranga yra tas trečias odontologijos kabineto sėkmės garantas. Kodėl? Viskas labai paprasta – specialistui reikalingi tik kokybiški įrankiai ir technologijos. Kad ir koks talentingas bus laikrodininkas, jis negalės pataisyti laikrodžio su plaktuku ir replėmis skirtomis vinims kalti… Taip pat ir su odontologais – sena ir nusidėvėjusi technika menkina jų darbo kokybę. Kai kurie specialistai net nesiryžta dirbti su tam tikra pasenusia įranga. Galima traukti per dantį, kad prieš 50 metų tuometiniai“ dantistai“ dar ir ne su tokia technika dirbo ir nieko… Taip, nieko, bet tokių dantistų paniškai bijo 5 iš 6 pacientų, kuriems 35-50 metų.

Profesionali odontologinė yra visų pirma yra įrankiai. Tai įvairūs pincetai, skalpeliai, dildės ir t.t. Kitas svarbus momentas – galvutės. Jei kas nežino, tai galvutės yra varomos ne variklio su dirželiu, o suspausto oro kompresoriumi, kuris vienu metu pučia orą taip vėsindamas danties paviršių ir malšindamas nemalonius pojūčius. Prie kompresoriaus dar pritvirtinamas vandens purkštukas ir specialius siurbliukas, skirtas seilėms ir vandeniui susiurbti iš paciento burnos. Būtent įvairios gręžimo galvutės yra montuojamos ant patikimo kompresoriaus.

Kompresoriai ir siurbliai – svarbi įrangos dalis, tačiau odontologinė įranga yra ir pats pagrindinis kabineto akcentas – odontologinė kėdė su milžiniška lempa ir kitais aksesuarais, laikikliais ir įvairiomis atramomis. Viskas turi būti labai tvirta, nes taisant dantis žmogus patiria daug streso, kenčia skausmą ir kitus nemalonius pojūčius, o organizmas į tai reaguoja įtempdamas raumenis. Kitaip sakant, žmogus stipriai spaudžia kėdės kraštus ir gali silpnesnę kėdę tiesiog sulaužyti.

O kur dar daugybė kitų smulkmenų, apie kurių egzistavimą paprastas žmogus net negali žinoti? Visa tai susideda į odontologijos kabineto visumą, o tai reiškia, kad odontologinė įranga labai aiškiai nulemia kabineto sėkmę. Juk su kokybiška įranga pacientas patiria mažiau diskomforto, o gydytojas odontologas savo darbą gali atlikti kur kas geriau ir jautriau.