Ortodontija – tiria žandikaulio sistemos vystymosi sutrikimus

Ortodontija

Ortodontija Netaisyklingas sąkandis bei kreivai išdygę dantys – rimta estetinė problema. Šią problemą reikia spręsti ne tik dėl grožio, tačiau ir dėl diskomforto burnoje. Netaisyklinga žandikaulio bei dantų padėtis gali sukelti rimtų problemų: kramtymo, kalbos, sukandimo, taip pat gali atsirasti įvairiausių veido profilio pakitimų. Blogas dantų išsidėstymas burnoje gali lemti ir dantenų ligas, pačių dantų nusidėvėjimą bei karieso atsiradimą. Negydant netaisyklingo sąkandžio bei kreivai išdygusių dantų – ligos gali progresuoti ir padaryti veidui bei žandikauliui įvairiausių deformacijų.

Ortodontija – viena iš odontologijos mokslo šakų, kuri gydo netaisyklingą žandikaulio padėtį, kreivai išdygusius dantis, veido – žandikaulio sistemos vystymosi sutrikimus,

Ortodontinės anomalijos būna:

 1. Paveldimos (kreivi dantys arba netaisyklingas sąkandis gali būti nulemti genetiškai);
 2. Įgimtos (susiformuoja nėštumo metu);
 3. Įgytos (šios anomalijos susiformuoja po gimimo).

Ortodontija, norėdama išgydyti kreivus žandikaulius arba atstatyti žandikaulį, į pagalbą pasitelkia ortodontinius aparatus.

Ortodontiniai burnos aparatai:

 • Nuimami (plokštelės, funkciniai ortodontiniai aparatai);
 • Nenuimami (greito plėtimo aparatai, liežuviniai lankai, breketai).

Dažniausiai pasirenkamas ortodontinis gydymas breketų sistemos. Šis gydymas yra greičiausias ir dažniausiai patogiausias, kadangi tobulėjančių šiuolaikinių technologijų dėka, breketų sistemos yra gaminamos pačios įvairiosios.

Breketų sistemų rūšys:

 • Metaliniai breketai;
 • Beligatūriniai breketai;
 • Safyriniai breketai;
 • Keramikiniai breketai;
 • Liežuviniai (vidiniai) breketai.

Palankiausia ortodontinį gydymą atlikti vaikystėje, tada kai įvairiausi burnos defektai yra lengviausiai pasiekiami. Tačiau, vis dažniau ortodontinį gydymą renkasi ne tik jaunimas, tačiau jau ir vyresnio amžiaus žmonės.

Ortodontiniai aparatai dantims yra nekenksmingi, tačiau juos užsidėjus, dantų valymas pasidaro sudėtingesnis. Jeigu dantis valysite kruopščiai, atsižvelgdamas į jūsų gydytojo mokymus – turėsite nepriekaištingai baltą ir tiesią šypseną.

 

 

Ortodontas – gydo kreivai išaugusius dantis

Ortodontas

OrtodontasOrtodontija – mokslo šaka, kuri tiria veido-žandikaulio sistemos augimą, vystymosi sutrikimus. Šioje sferoje dirba gydytojai ortodontai, kurie gydo netaisyklingą žandikaulio sąkandį bei kreivai išaugusius dantis.

Ortodontas savo gydymui taikyti, pasitelkia ortodontinius aparatus. Ortodontiniai aparatai yra nuimami ir nenuimami. Nuimamiems ortodontiniams aparatams yra priskiriamos plokštelės, taip pat funkciniai aparatai. Žinomiausi ir labiausiai pasaulyje paplitę nenuimami ortodontiniai aparatai – breketai.

Breketų sistemos yra populiariausios tarp žmonių vien todėl kad jos greitai ištiesina kreivus dantis, atstato netaisyklingą sąkandį.

Breketai yra kelių rūšių:

 1. Metaliniai breketai (pigūs, tačiau neestetiški);
 2. Beligatūriniai breketai (estetiški, brangesni);
 3. Safyriniai breketai (permatomi, todėl estetiški, palyginus su metaliniais breketais – brangūs);
 4. Liežuviniai, arba kitaip vidiniai breketai (šių breketų sistemos nesimato, nes ji yra įdėta vidinėje dantų pusėje, todėl – estiški ir labai brangūs).

Kurią breketų sistemą sistemą pasirinkti, gali padėti apsispręsti tik gydytojas ortodontas. Ortodontas konsultacijos metu ištiria žmogaus burnos ertmę, nustato dantų bei žandikaulio būklę ir pataria arba primygtinai siūlo įsidėti vieną ar kitą ortodontinį burnos aparatą.

Ortodontinis gydymas susideda iš:

 • Ortodonto konsultacijos;
 • Paciento dantų ir žandikaulio ištyrimo;
 • Gydymo plano ir kainos nustatymo;
 • Ortodontinio aparato uždėjimo;
 • Reguliarių vizitų, maždaug kas 4 – 6 savaites;
 • Ortodontinio aparato nuėmimo;
 • Retencijos palaikymo.

Ortodonto pasirinkimas – pats svarbiausias žingsnis. Dažniausiai ortodontą žmonės renkasi interneto pagalba: daug domisi ir skaitosi. Tačiau, tikriausiai pats geriausias būdas patekti pas profesionalų ir etišką ortodontą – pasiklausinėjus kitų, ortodontinias sistemas nešiojančių žmonių: bičiulių, draugų ar šeimos narių.