Maisto papildai: vartoti ar ignoruoti?

maisto papildai

maisto papildai

Maisto papildai gana plačiai aptarinėjamas preparatas. Kol sportininkai intensyviai įtikinėja, kad tai naudingas vitaminas reikalingas ne tik sportuojantiems, tačiau visiems, kurie nori būti sveiki, tuo tarpu mažai šioje sferoje nusimanantys asmenys vis dar galvoja, kad papildai = steroidai.

Vitaminų trūkumas  = prasta sveikata

Daugelis žmonių skundžiasi, kad pavasarėjant jie jaučiasi labai silpnai ir paprasčiausiai neturi jėgų atlikti įprastus darbus, kuriuos įgyvendindavo anksčiau. Su tokiomis problemomis dažniausiai susiduria tie, kurių organizmas yra nualintas vitaminų stokos. Būtent tuomet maisto papildai ir tampa geriausia išeitimi. Jie veikia labai panašiai kaip ir vitaminai, kuriuos vartoja daugelis mūsų. Įvairių maisto papildų rekomenduojame įsigyti čia.

Kaip žinoti, kurių vitaminų Jums trūksta?

Maisto papildai turėtų būti vartojami atsakingai. Tai reiškia, kad svarbiausia yra išsiaiškinti, kokių vitaminų Jums reikia ir tik tuomet juos įsigyti. Geriausiai susižinoti Jums padės tyrimai. Jie atliekami beveik visose klinikose. Tiesa, tyrimu metu paaiškėja, kokios medžiagos silpsta Jūsų organizme ir kokių reikia papildyti rezervus.

Svarbiausia yra pasitikrinti geležies atsargas, kurios gali sukelti viso organizmo silpnumą. Taip pat rekomenduojame D vitaminą, kurio dažniausiai pritrūksta žiemos metu, kadangi žmogui tenka labai mažai saulės. Reguliariai vartojant tikrai neprašausite.

Svarbiausia nepiktnaudžiauti

Maisto papildai jokiu būdu negali būti vartojami vietoj maisto. Per didelis jų kiekis gali sukelti nemalonumus Jūsų organizmui, taigi net ir per daug vitaminų nėra geras pasirinkimas. svarbiausia tiksliai žinoti ko Jums reikia ir kokia turėtų būti norma, kad pavyktų atstatyti organizmą. Štai baltymai sportuojančiam žmogui yra labai svarbūs ir dažniausiai vartojamas kiekis turėtų būti intensyvus. Tačiau kita vertus geležies negali vartoti labai daug, kadangi taip galite pakenkti savo organizmui.

Papildai – puikus ir paprastas būdas kuris padės vėl jaustis gerai ir džiaugtis sveiku bei energingu kūnu. Jeigu esate sportuojantis žmogus ir norite būti tikras, kad Jūsų pasirinkti papildai yra tinkamiausi – pasitarkite su savo treneriu, kuris individualiai patars, kuris variantas Jums tinka labiausiai.

Papildai sportui leis jums pasistiprinti ir tobulinti savo kūną

papildai sportuiSusirūpinote savo mityba ir ieškote kažko tokio, kas padėtų  jums įvykdyti savo tikslus sporte? Dabar tai padaryti bus nesunku –  tiesiog reikia šiek tiek daugiau pasidomėti papildais, skirtais sportui, ir jau greitai galėsite pradėti treniruotis daug sėkmingiau ir sparčiau.

Maisto papildai naudingi sveikatai

Visų pirma, prieš užsiimant kokia nors sporto šaka rimčiau, įvertinkite savo galimybes. Galbūt jaučiate, kad yra ne visai taip, kaip norėtumėte. Pavyzdžiui, anksčiau turėjote labai daug energijos, o dabar ji kur kas greičiau išsenka. Ir ką daryti tokiu atveju? Neskubėkite su kažkokiais specifiniais maisto papildais – iš pradžių nusipirkite vitaminų rinkinį ir gerkite jį kartą per dieną arba kelis – labai greitai pamatysite, kad jūsų energija atsistato, ir tuomet galėsite galvoti apie kažką konkrečiau.

Papildai sportuojantiems – pagal sporto šakas

Kartais geriausi papildai sportui gali būti paprasčiausi vaisiai ir daržovės. Be jokios abejonės, taip yra todėl, kad šiuose dalykuose rasite visą gausumą vitaminų. Ypač tai galioja bananams. Jeigu esate teniso fanas, tuomet turbūt neretai pastebite, kad tenisininkai ir per trumpąsias pertraukas neretai atsisėdę suvalgo po bananą. Taip yra ne be reikalo – tokie natūralūs papildai sportuojantiems garantuoja, kad bus šiek tiek daugiau energijos, tačiau nesijaus jokio skrandžio apkrovimo. Taigi, viskas yra labai gerai apgalvota – išlaikytas lengvas, lengvai kontroliuojamas kūnas, tačiau visiškai atsisakyta apkrovos, kuri neprideda pranašumo tokiame sporte kaip tenisas.

Štai maisto papildai, skirti tiems, kurie užsiima kultūrizmu, būna jau visiškai kitokie. Dažniausiai tai būna proteino gaminiai – arba specialios mikstūros, kurios yra valgomos kartu su maistu, arba tam tikri batonėliai, leidžiantys jums gauti stiprią energijos dozę. Tačiau pagrindinis tokių papildų kultūrizmo sportui tikslas – priauginti daugiau masės. Vadinasi, turi būti palaikomas ir atitinkamas gyvenimo stilius – jeigu valgydami proteino papildus sportui jūs nesitreniruosite, tuomet tiesiog priaugsite svorio ir viskas, o juk norisi sukonstruoti iš tiesų įspūdingą kūną!

Taip pat labai populiarūs papildai sportui – geriamieji proteino ir vitaminų papildai sportuojantiems. Dažniausiai tokius vartoja dviratininkai – tai labai patogu, kadangi gali atsigerti ir važiavimo metu. Negana to, šie maisto papildai labai tinka ir bėgikams, kurie bėga labai ilgas distancijas. Taip yra todėl, kad tokie papildai sportui pagerina kraujo apytaką ir suteikia kur kas daugiau ištvermės.

Savaime aišku, norint naudoti papildus sėkmingai, reikia ir tinkamai maitintis ir jokiu būdu per daug neeksperimentuoti – darykite taip, kaip rekomenduotina būtent jums. Juk visų žmonių  kūnai yra skirtingi, tad vienam papildas gali būti labai naudingas, o kitam net gi žalingas. Visgi, žalos rizika gerokai sumažėja, jeigu jūsų pasirinkti papildai sportui yra 100% natūralūs.