Posted inMedicina

Ką daryti atsiradus pūlingam dariniui ant odos?

spuogai

spuogai 

Dauguma mūsų linkę į nedidelius spuogelius įvairiose kūno vietose nekreipti daug dėmesio. Ir visiškai teisingai, paprastosios aknės spuogeliai ar inkštirai dažniausiai dingsta pakoregavus odos priežiūrą ar blogiausiu atveju, apsilankius kosmetologo kabinete. Deja, kartais odos dariniai gali būti ne taip lengvai išnykstantys ir net sukelti rimtų problemų. Vienos dažniausiai pasitaikančių – piodermijos, paprastai tariant, odos pūliniai. Ką daryti atsiradus pūlingam dariniui? Skaitykite šiame straipsnyje.

  • Vizitas pas gydytoją

Atsiradus pūlingam dariniui geriausi apsilankyti pas gydytoją chirurgą. Specialistas apžiūrėjęs ir įvertinęs darinį sudarys gydymo planą. Dažniausiai piodermijos gydymui taikomas medikamentinis būdas, išrašomi antibiotikai (atsižvelgiant į ligos sukėlėją), vietiniai antibiotikų tepalai ar kiti preparatai. Kai kuriais atvejais, kai medikamentinis gydymas neduoda rezultatų arba atsiranda sunkiai gyjančių opų, taikomas chirurginis gydymas. Rekomenduojame kreiptis į profesionalius chirurgus, gydančius pūlingus ir kitus odos darinius. Kviečiame registruotis pas šiuos specialistus internetinėje svetainėje sbklinika.lt .

  • Natūralios priemonės

Jei pūlingas darinys tik pradėjo formuotis arba po atlikto gydymo norite apsisaugoti nuo pakartotino jo atsiradimo galite pasinaudoti natūraliomis priemonėmis. Tam labiausiai tinka maumedžio terpentinas ir išgrynintas terpentino eterinis aliejus. Šiomis priemonėmis rekomenduojama tepti gydomą odos plotą, prieš tai švariai nuplovus ir nusausinus odą.

  • Odos priežiūra

Odai, ant kurios formuojasi arba buvo pūlingas darinys reikalinga intensyvi priežiūra. Oda turi būti visuomet švari. Raminančiomis, dezinfekuojančiomis ir priešbakterinėmis savybėmis pasižymi rozmarinai, eukaliptai, čiobreliai, timolis. Tad odos priežiūrai puikiai tinka šių žolelių eteriniai aliejai. Odos apsaugai nuo mikrobų galima naudoti baltąjį vazeliną su bičių vašku.

Nepamirškite, kad pūlingo darinio jokiu būdu negalima spausti, draskyti ar kitaip jį pažeisti. Tuomet pūlinyje esanti infekcija gali patekti į kitus sveikus audinius ar net kraują, kas gali sukelti kraujo užkrėtimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *