Posted inMedicina

Keli būdai, kaip atsikratyti knarkimo

knarkimas

knarkimasKnarkimas – yra sveikatos sutrikimas, kai dėl tam tikrų gerklės modifikacijų miegant virpa liežuvėlis ir žmogus leidžia nepageidaujamus garsus. Moksliškai įrodyta, kad žmogus knarkia dažniausiai gulėdamas ant nugaros. Ką galima padaryti, kad atsikratytume šio nemalonaus reiškinio?

  1. Negulėti ant nugaros. Tiesiog daugiau gulėti ant šono. Kaip tai padaryti? Iš rankšluosčio užrišti mazgą per krūtinę. Svarbu, kad stipriai nesuspaustumėte, o mazgas būtų ant nugaros. Kai miegodami bandysite apsiversti ant nugaros, jis jums maišys, tad norom nenorom vėl teks virti ant šono. Panašų efektą galite pasiekti prisiuvę prie miegamųjų marškinių ir teniso kamuoliuką.
  2. Specialūs įtaisai burnoje pakeičia jūsų sąkandį. Tokiu būdu, liežuvis prispaudžiamas ir oras, eidamas per gerklas nebesukelia nereikalingų garsų.
  3. Galima speciali operacija, kurios metu pašalinama nedidelis sluoksnis audinio, trukdančio naktį cirkuliuoti orui ir taip sukeliančio knarkimą.
  4. Speciali miego kaukė su oro padavimu. Šis būdas taikomas ligoniams, nes miegoti su tokia kauke namuose nėra labai patogu.
  5. Nosies purškalas taip pat gali padėti, ypač, jei sergate sinusitu ir kitomis kvėpavimo takų ligomis.

Mokslininkai nustatė, kad padėti gali ir tokios netradicinės priemonės, kaip grojimas medine aborigenų dūda – didžeridu. Aišku, groti reikia nuolatos – dienos metu sumažėja mieguistumas, o naktį – knarkimas.

Bet kuriuo atveju knarkimas yra medicininis sutrikimas, todėl jis gali būti gydomas. Visai nesvarbu, ar tai genetiškai paveldėta, ar atsiradę dėl tam tikrų aplinkybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *