Posted inMityba / Sveikata

Kokios yra geriausios gerosios bakterijos moterims? Opcijas aptaria šeimos gydytoja

Gerosios bakterijos, tiksliau jų papildymas vitaminais, reikalingas visiems žmonėms. Tačiau medikai akcentuoja, kad moterims – ypač. Tai galimybė ne tik geriau jaustis, tačiau ir gražiau atrodyti. Tiesa, šiuo metu gerųjų bakterijų pasiūla rinkoje yra tokia plati, kad galbūt net sunku rasti labiausiai tinkamus.

Galima tartis su vaistininkais galima domėtis ir klausti savo šeimos gydytojo arba pačiam rinktis informaciją ir susisteminus rasti tinkamiausius preparatus. Klausimas – „Kurios geriausios gerosios bakterijos moterims“ yra normalus, tačiau labai platus. Į jį bandys atsakyti šeimos gydytoja Simona.

Gerųjų bakterijų tipai

Nors gerųjų bakterijų tipai yra apibrėžiami moksliniais tyrimais ir gali būti sunku suprasti, kurie yra geriausi arba kurie labiausiai tinka Jūsų atveju, tačiau susipažinus bent jau bus galima kur kas paprasčiau skaityti preparatų etiketes.

Lactobacillus  probiotikų rūšis palaiko makšties mikroflorą, padeda sumažinti makšties infekcijų riziką ir pagerina virškinimą. Bifidobacterium probiotikų rūšis stiprina imuninę sistemą, mažina uždegimą ir padeda kontroliuoti svorį. Saccharomyces boulardii – ypač naudinga gydant viduriavimą, kurį sukelia antibiotikai ar rotavirusas. O Bacillus subtilis – stiprina imuninę sistemą, mažina uždegimą ir pagerina virškinimą. Dažniausiai vienuose vitaminuose yra derinamos net kelios rūšys. Tokiu atveju gaunama maksimali nauda, kuri padeda žmogui ne tik geriau jaustis, tačiau ir gražiau atrodyti.

Renkantis probiotikus moterims – svarbu atsižvelgti į kelis veiksnius

Renkantis probiotikus pirmiausia siūlome rasti patikimą prekybos vietą. Tam tikra prasme tai yra pati geriausia garantija, kad vitaminai bus naudingi, geros kokybės, galiausiai, kad jie turės tokią naudą, kokios yra tikimasi iš probiotikų.

„Kiekviena probiotikų rūšis turi daug skirtingų kamienų, kurie turi ir skirtingą poveikį. Ieškokite produktų, kuriuose būtų nurodytas konkretus kamienas ir jo mokslinis pavadinimas. Žinoma, kad šiuo metu internete galima rasti labai daug išsamios informacijos, tad ką reiškia kiekvienas kamienas – nebus sunku rasti informacijos“,- nurodo Simona.

„Renkantis labai svarbu žiūrėti – kokia yra jų sudėtis, taigi, kiek kokių probiotikų yra dedama į preparatus.  Pasirinkite produktą, kuriame būtų pakankama kiekvienos probiotikų rūšies dozė, kad būtų užtikrintas efektyvus poveikis“,- priduria ji.

Pasirinkite aukštos kokybės probiotikus iš patikimo gamintojo. Įsitikinkite, kad produktas buvo laikomas tinkamai ir kad jame nėra priedų, kurie gali pakenkti gerosioms bakterijoms.

Prieš pradėdami vartoti bet kokius probiotikus, ypač jei turite sveikatos sutrikimų ar vartojate vaistus – pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Jie gali padėti jums pasirinkti tinkamiausią probiotikų papildą ir patarti dėl tinkamos dozės. Be probiotikų papildų –  gerųjų bakterijų kiekį galima padidinti ir natūraliais būdais. Būtinai valgykite fermentuotus produktus. Įtraukti į racioną maisto produktų, kuriuose gausu skaidulų. Sumažinkite cukraus ir apdorotų maisto produktų vartojimą bei gerkite užtektinai vandens.

Svarbiausia yra netikėti mitais

Probiotikai – gyvi mikroorganizmai, kurie natūraliai gyvena mūsų žarnyne. Jie sulaukia vis didesnio dėmesio dėl savo teigiamo poveikio sveikatai. Tačiau kartu su augančiu populiarumu atsiranda ir klaidingų teiginių bei mitų apie probiotikus.

Medikė akcentuoja, kad dažniausiai girdimas mitas, kad visi probiotikai yra vienodi. „Yra šimtai skirtingų probiotikų rūšių, kiekviena iš jų turi unikalią naudą sveikatai. Skirtingi probiotikų kamienai gali paveikti skirtingas organizmo funkcijas, todėl svarbu pasirinkti tinkamą probiotiką savo individualiems poreikiams“,- teigia ji.

Taip pat dažnai girdimas mitas, kad probiotikus reikia vartoti tik tuomet, kai baigiamas antibiotikų kursas. Nors antibiotikai sunaikina ne tik kenksmingas, bet ir gerąsias žarnyno bakterijas, probiotikai gali būti naudingi ne tik tokiais atvejais. Šiuolaikinis gyvenimo būdas, stresas, netinkama mityba ir aplinkos toksinai – gali sutrikdyti žarnyno mikrobiotos pusiausvyrą. Probiotikų vartojimas gali padėti atkurti šią pusiausvyrą ir pagerinti bendrą sveikatą.

Dar vienas dažnai girdimas mitas, kad visi probiotikai yra veiksmingi. „Ne visi probiotikai yra vienodai veiksmingi. Kai kurie produktai gali turėti nepakankamai didelę probiotikų dozę, netinkamą kamieną ar būti netinkamai laikomi, o tai sumažina jų naudą. Renkantis probiotikus – svarbu atkreipti dėmesį į gamintojo reputaciją, produkto kokybę ir mokslinius įrodymus, patvirtinančius jo veiksmingumą“.

Atminkite, kad pasirūpinti savimi tikrai gana paprasta. Svarbiausia yra sveika mityba ir vitaminai, kurie padės organizmui geriau jaustis ir kasdien įveikti iššūkius kur kas paprasčiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *