Posted inMedicina / Paslaugos

Kraujagyslių chirurgai įspėja: jau visiems laikas užsiimti prevencija

Pastarosiomis dienomis jus kamuoja tam tikri simptomai, bet nežinote kas turėtų jus konsultuoti? Jeigu tai susiję su širdies ligomis, jums gali padėti kraujagyslių chirurgas arba kardiologas. Koks specialistas tiktų geriausiai – atsakys šeimos gydytojas. Tačiau, jeigu jums reikalinga skubi pagalba dėl žaibiškai suprastėjusios sveikatos, tuomet be jokios abejonės vykite į ligoninės priimamąjį skyrių. Lėtines ligas gydo minėti specialistai, o esant žaibiškiems sveikatos pablogėjimams reikia kviesti greitąją. Tai, deja supranta ir suprato ne visi.

Širdies ir kraujagyslių ligos yra tokios klastingos, jog nemažai žmonių apskritai nenutuokia, jog jomis serga. Tai neretai paaiškėja atsitikus nelaimėms arba smarkiai pablogėjus sveikatai. Pavyzdžiui, ištikus širdies smūgiui, po analizės paaiškėja, kad žmogus sirgo kraujagyslių ar širdies ligomis. To buvo galima išvengti, jeigu žmogus nebūtų ignoravęs kūno siunčiamus signalus ir būtų tyręsis profilaktiškai.

Įprastai kraujagyslių ligos gali būti nustatomos ir vizualiai. Pavyzdžiui, venų varikozė matoma vien pažiūrėjus į paciento skaudančias vietas. Ši liga pasireiškia tuo, kad venos tampa akivaizdžiai matomos, patinsta kojos. Kitos ligos nustatomos atlikus specialius tyrimus. Tuos tyrimus atlieka kraujagyslių chirurgai.

Kaip bebūtų, visiems žmonėms privalu domėtis sveikatos priežiūros paslaugomis bei ypatumais tam, kad būtų užkirstas kelias populiariųjų ligų progresavimui. Trumpai tariant, rekomenduojama kas porą metų atlikti sveikatos patikrinimą kreipiantis ne tik į šeimos gydytojus, bet ir atitinkamus specialistus. Į kitus specialistus rekomenduojama kreiptis įtarus konkrečias ligas, kurios pasireiškia specialiais simptomais. Aiškiau kalbant, sveikatos patikrinimo metu detaliai pabrėžkite kas jus kamuoja. Tada šeimos gydytojas ar kitas specialistas galės suprasti kokių tyrimų ir gydymo jums reikėtų labiausiai. Tada bus aišku ar reikia kreiptis į kraujagyslių chirurgą ar ne.

Kaip jau pradžioje buvo paminėta, kraujagyslių iš širdies ligos yra pačios populiariausios. Tai liečia ne tik lietuvius, bet ir kitus vakarų šalių gyventojus. Tai viena iš moderniųjų laikų problemų, kai tokios ligos atsiranda dėl per daug patogaus gyvenimo. Žmonės tampa tingūs ir mažai juda, o maisto pasirinkimas – beribis. Blogiausia tai, kad pats pigiausias maistas yra tas, kuris yra kenksmingiausias. Tai reiškia, kad norint išvengti minėtų populiarių ligų, svarbu tinkamai subalansuoti mitybą.

Kaip prevenciją minėtų ligų atsiradimui kraujagyslių chirurgai įvardija ir aktyvų fizinį gyvenimą. Visame pasaulyje ne šiaip sau teigiama, kad kasdien žmogus turi nueiti bent jau 10 00 žingsnių. Kalbant laiko prasme, jeigu kasdien vaikščiojimui skirtumėte bent po vieną valandą, tuomet jūsų kraujotaka ir širdis tikrai būti dėkingos.

Daugiau informacijos rasite Unavita nuorodoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *