Kiekvienas privalo žinoti savo KMI

/ 13 lapkričio, 2015/ Grožis, Sveikata

KMIDauguma vyrų ir moterų šiais laikais itin rūpinasi savo išvaizda. Jie siekia būti lieknais, dailiais, turėti nepriekaištingus plaukus ar šypseną. Tam, kad visa tai turėti – kiekvienas žmogus privalo gyventi sveikai. Deja, tačiau ne visi žmonės yra užsispyrę, todėl norėdami greitai sulieknėti, jie atlieka įvairiausius bandymus su savo kūnu: laikosi dietų, marina save badu ar alinančiai sportuoja. Tam, kad svoris kristų palengva, o nukritęs laikytųsi pastovioje pozicijoje – būtina mesti svorį sveikai, su profesionalų (dietologų ir trenerių) pagalba.

Norėdami išsiaiškinti savo KMI, žmonės dažnai kreipiasi į specialistus. Tačiau, vis labiau pasaulyje populiarėjanti svorio matavimo įrankis – KMI skaičiuoklė. KMI skaičiuoklė – pats populiariausias žmogaus svorio įvertinimo būdas.

Naudodamasis KMI skaičiuokle, žmogus gali pamatyti savo sveikatos būklę, taip pat sužinoti ar sveria normaliai, ar per daug, o gal – per mažai. Tam, kad gyventume sveiką ir pilnavertišką gyvenimą, žmonių KMI turėtų būti 18,5 – 24,9. Tai pats idealiausias KMI.

Labai svarbu prisiminti, kad KMI skaičiuoklė yra netaikoma sportuojantiems asmenims, taip pat vaikams iki 18 metų ir asmenims nuo 75 metų.

Tam, kad sumažintume savo svorį – yra daugybė būdų. Tačiau, vis dėlto patys efektyviausi ir saugiausi:

  • Sveikos ir sureguliuotos mitybos laikymasis;
  • Aktyvus, tačiau nevarginantis sportas;
  • Visų žalingų įpročių (alkoholio, cigarečių) atsisakymas.

Tam, kad mūsų KMI liktų nepakitęs visą gyvenimą – privalome rūpintis savo sveikata. Tik turėdami normalų KMI, galėsime džiaugtis, jaustis pilnavertiškai ir didžiuotis savo kūnu bei užsispyrimu.

Norėdami mažinti arba didinti savo svorį – privalote kreiptis į dietologus. Jokiu būdu nesiimkite savavališkų veiksmų, nes tai gali nuvesti į dar blogesnę situaciją: kilogramų ataugimas, įvairių ligų atsiradimas, depresija.

Share this Post

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.