Posted inGrožis / Sveikata

Kiekvienas privalo žinoti savo KMI

KMI

KMIDauguma vyrų ir moterų šiais laikais itin rūpinasi savo išvaizda. Jie siekia būti lieknais, dailiais, turėti nepriekaištingus plaukus ar šypseną. Tam, kad visa tai turėti – kiekvienas žmogus privalo gyventi sveikai. Deja, tačiau ne visi žmonės yra užsispyrę, todėl norėdami greitai sulieknėti, jie atlieka įvairiausius bandymus su savo kūnu: laikosi dietų, marina save badu ar alinančiai sportuoja. Tam, kad svoris kristų palengva, o nukritęs laikytųsi pastovioje pozicijoje – būtina mesti svorį sveikai, su profesionalų (dietologų ir trenerių) pagalba.

Norėdami išsiaiškinti savo KMI, žmonės dažnai kreipiasi į specialistus. Tačiau, vis labiau pasaulyje populiarėjanti svorio matavimo įrankis – KMI skaičiuoklė. KMI skaičiuoklė – pats populiariausias žmogaus svorio įvertinimo būdas.

Naudodamasis KMI skaičiuokle, žmogus gali pamatyti savo sveikatos būklę, taip pat sužinoti ar sveria normaliai, ar per daug, o gal – per mažai. Tam, kad gyventume sveiką ir pilnavertišką gyvenimą, žmonių KMI turėtų būti 18,5 – 24,9. Tai pats idealiausias KMI.

Labai svarbu prisiminti, kad KMI skaičiuoklė yra netaikoma sportuojantiems asmenims, taip pat vaikams iki 18 metų ir asmenims nuo 75 metų.

Tam, kad sumažintume savo svorį – yra daugybė būdų. Tačiau, vis dėlto patys efektyviausi ir saugiausi:

  • Sveikos ir sureguliuotos mitybos laikymasis;
  • Aktyvus, tačiau nevarginantis sportas;
  • Visų žalingų įpročių (alkoholio, cigarečių) atsisakymas.

Tam, kad mūsų KMI liktų nepakitęs visą gyvenimą – privalome rūpintis savo sveikata. Tik turėdami normalų KMI, galėsime džiaugtis, jaustis pilnavertiškai ir didžiuotis savo kūnu bei užsispyrimu.

Norėdami mažinti arba didinti savo svorį – privalote kreiptis į dietologus. Jokiu būdu nesiimkite savavališkų veiksmų, nes tai gali nuvesti į dar blogesnę situaciją: kilogramų ataugimas, įvairių ligų atsiradimas, depresija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *