Dantų laminatės – kas tai?

laminatės

laminatėsBalta, Holivudinė šypsena – apie tokią juk pasvajoja kiekvienas žmogus. Deja, tačiau dažnas, kuris nori tokios šypsenos, numoja ranka, nes galvoja, kad tai ne jam, arba, kad tai labai brangiai kainuoja, o tiek lėšų jisai negali skirti savo burnos gydymui. Tai iš ties labai blogas požiūris tiek į save, tiek ir į savo dantis. Juk sveiki dantys garantuoja ne tik malonias pažintis, bet ir gerą savijautą. Gera savijauta – to žmogui būtinai reikia. Tad ką daryti, jeigu jūs jau ne paauglys ir net nenorite pagalvoti apie breketus? Dantų laminatės yra atsakymas į šį klausimą.

Dantų laminatės

Dantų laminatės – tai pats tinkamiausias kosmetinis sprendimas žmonėms, kurie nori spindinčių ir sveikų dantų. Kas yra dantų laminatės? Dantų laminatės yra plokštelės, kurios klijuojamos ant dantų. Jos yra labai plonos ir idealiai atitinka natūralią dantų spalvą, todėl net nesimato, kad ant dantų yra kažkas užklijuota. Kiekvienose laboratorijose yra gaminamos atskiros laminatės individualiam žmogui, todėl pacientas gali būti užtikrintas, kad būtent jo dantims pagamintos laminatės atitiks visus standartus ir puikiai prisitaikys prie dantų paviršiaus.

Dantų laminatės ne tik koreguoja dantis, suteikia jiems žvilgesio, tačiau gali ištaisyti ir ėduonies padarytus nemalonumus, paslėpti ir užmaskuoti pagedusius dantis.

Dantų laminančių privalumai:

 • Sveiki ir spindintys dantys;
 • Nekenkia tikriems dantims, nekenkia jų audiniams, yra atvejų, kad kartais laminančių, uždėtų ant dantų, net nereikia šlifuoti;
 • Dantų laminatės be jokių problemų paslepia įgimtas dantų dėmes;
 • Laminatės užmaskuoja nemalonią dantų spalvą, paversdamos ją balta;
 • Dantų laminatės tinka norint paslėpti kosmetinius defektus;
 • Laminates žmonės dedasi ir tada, kai nori paslėpti bet kokius dantų pažeidimus;
 • Užtenka tik vieno apsilankymo ir per jį dantys yra sutvarkomi;
 • Ilgaamžiškumas;
 • Estetika.

Dantų laminatės yra tikros pagalbininkės. Jų kaina yra mažesnė už breketų kainą, taip pat tai daug greitesnis gydymas, o svarbiausia, kad jos yra ilgaamžės. Gydymo metu ir po jo neskauda dantų, todėl tai nekenkia kasdieninei žmogaus veiklai, o išėjęs iš gydytojo kabineto jisai jaučiasi žvalus bei pilnas pasitikėjimo savimi.

 

 

Sveiki dantys „CEREC“ technologijos pagalba

Danties laminavimas

Danties laminavimas

Turbūt nei vienas nesiginčytų, jog kur kas mieliau bendrauti su žmogumi, kurio dantys atrodo sveikai, yra balti ir puikiai sugula į taisyklingą sąkandį. Šypsena – bene svarbiausias veido elementas, kurio nepastebėti tiesiog neįmanoma, tad ir jo priežiūrai turėtų būti skiriama nemažai pastangų. Pažeidus dantį ar esant tam tikriems jų nukrypimams nuo normos, galimas danties laminavimas, kuris sugrąžins estetišką ir patrauklią šypseną.

Danties laminavimas „CEREC“ technologija – dabar kosmetinėje odontologijoje naudojamas metodas „CEREC“ reiškia, kad gydytojas-odontologas kompiuterio ekrane nuskenavęs dantį, mato tikslią danties būklę, pagal kurią gali suprojektuoti danties restauraciją. Nors mokslinėje literatūroje „CEREC“ yra vadinama Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics, neretai ir patys gydytojai tai vadina tiesiog vieno vizito danties protezavimu estetine keramika.

Danties laminavimas gali būti naudojant:

 • danties įklotą;
 • danties užklotą;
 • specialų danties vainikėlį;
 • arba porceliano dantų laminates.

Tiksliai sumodeliuota danties restauracija leidžia išsaugoti danties ir aplink esančių dantų tvirtumą, optimalią sąkandžio būklę ir, žinoma, gražią šypseną.

Žmonėms, kurie trokšta paderinti estetinį jų dantų vaizdą, tarkime, pakeisti spalvą ar formą, esančią nedaug pakitusią nuo normos, tokiu atveju jiems gali būti rekomenduojamas estetinis danties laminavimas. Ne vien tada, kai dantis yra nuskilęs, taikoma tokia procedūra. Tai gali būti atlikta ir žmonėms, kurių dantys yra pažeisti karieso. Suprojektuotas restauracija leis vėl džiaugtis dantų funkcijomis ir apsaugos nuo virškinomo problemų bei dar blogesnio šypsenos vaizdo ateityje.

Danties laminavimas ir jo privalumai: atkuriama maksimali estetika, laiko ilgą laiką ir yra ypač patvarūs.