Posted inSveikata

7 Neįtikėtini faktai apie prezervatyvus

padangos

Turbūt sutiksite tikrai nedaug jaunuolių Lietuvoje, kurie nežino kas yra prezervatyvai ar kitaip vadinami sargiai. Tikrai didelė dalis žmonių žino, kad prezervatyvai ne tik apsaugo nuo nepageidaujamo neštumo, bet ir apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų (LPL). Netgi jeigu Jūs naudojate kitas kontraceptines priemones, Jūs vistiek esate girdėję apie prezervatyvus. Jūs galite manyti, kad esate girdėję daug apie prezervatyvus ir žinote apie juos pakankamai, tačiau patikėkite yra tiek daug faktų apie sargius, kurie Jus gali lengvai šokiruoti.

Nepaisant galimai gėdingo, tačiau neišvengiamo pokalbio apie seksą su tėvais, lytinio švietimo pedagogais, ar klaidingą informaciją turinčiais draugais, tikimybė, jog sukauptos žinios apie tinkamą prezervatyvo naudojimą yra teisingos, menka. Suvokimas kodėl prezervatyvus reikia naudoti ir kuo jie naudingi – žinome visi. Apie ką nepagalvojame – kad yra nemažai neįprastų  pasirinkimų ar šokiruojančių statistikų susijusių su prezervatyvais. Be to, yra šansas, kad jie naudojami neteisingai, arba nenaudojami tuomet kai turėtų būti.

Gilinantis į faktus apie prezervatyvus tam, kad išmoktume tai, ko nesuvokėme ar nesusimąstėme, toliau bus pateikti faktai, kurie gali nustebinti ar šokiruoti. Galbūt rasite sau naudingų būdų, kuriuos panaudosite saugesniam/geresniam seksui.

1. Moteriškas prezervatyvas

Remiantis Planned Parenthood, moteriški prezervatyvai saugi alternatyva įprastiems. Tokio tipo prezervatyvai gali būti naudojami, jei vyras alergiškas lateksui bei jo alternatyvai-poliuteratui. Jie uždedami ne ant penio, kaip įprasti, tačiau įstumiamas į makštį.

moteriskas prezervatyvas

2. Goodyear atsakingi už šiuolaikinius prezervatyvus

Ar kada susimąstėte, kodėl prezervatyvai vadinami ‘gumytėmis’? Pasirodo, jog, už tai galime dėkoti Ch. Goodyear. Šis veikėjas, dėka cheminių procesų bei vulkanizavimo (kaučiuko, perdirbimo į gumą technologinio proceso) išrado gumytę, kuri pralaidi vandeniui bei lanksti.

padangos

3. Vyresni nei 40 metų žmonės nebenaudoja prezervatyvų

Remiantis Indiana University’s National Survey of Sexual Health and Behavior, poros, kurioms virš 40m. retai naudojasi prezervatyvais. Priežastis – tokio amžiaus žmonės nebesirūpina dėl nepageidaujamo nėštumo. Tačiau taip manyti nėra protinga – lytiškai plintančios ligos nepaiso amžiaus. Poros, kurioms virš 40m.  beveik nenaudoja prezervatyvų dėl keletos priežasčių. 25proc. porų naudoja, 33proc. individualiai naudoja prezervatyvus.

vakaras

4. Bill Gates investuoja į geresnius prezervatyvus

Remiantis The Week, Bill ir Melinda Gates fondas paprašė žmonių sukurti geresnį/ištobulintą prezervatyvą. Jie siūlo $100,000 11-kai finalistų siekant prezervatyvo kūrimui, kuris būtų ištobulintas, naujoviškas bei dar geresnės kokybės.

sargiai

6. Prezervatyvai neatsparūs karščiui

Prezervatyvai prisideda norint sukelti įkaršį bei įsiaudrinti lovoje, tačiau temperatūros atžvilgiu, prezervatyvų palikti karšyje nederėtų. Pasak Lifestyles, prezervatyvus reikia laikyti kiek žemiau, arba kambario temperatūroje, taip pat, nepalikti ant tiesioginės saulės spindulių.

7. Kiekvienais metais, 18% moterų pastoja netaisyklingai naudojant prezervatyvus

Planned Parenthood teigia, jog taisyklingai naudojamų prezervatyvų patikimumas apsaugant nuo nepageidaujamo nėštumo yra 98 proc. Tačiau apsisaugojimo priemonės yra naudojamos neteisingai dažniau nei mes galvojame, tad padarytos išvados teigia, kad prezervatyvai 82 proc. veiksmingi bei efektyvūs.

7 Neįtikėtini faktai apie prezervatyvus straipsnį paruošė Sargiai.lt komanda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *