Posted inSveikata

Dantų protezavimas – platus paslaugų spektras

dantų protezavimas

dantų protezavimasIšgirdus, kad pokalbio metu aptariamas dantų protezavimas, imama ir užsigalvojama apie odontologiją: kokia tai moderni sritis, kiek daug darbų atliekama, kiek pacientų per dieną apsilanko odontologijos klinikoje.

Dantų protezavimas – daug galimybių. Skaitykite toliau ir sužinosite daugiau.

Tinkami žodžiai, kuriais galima apibūdinti protezavimo specifiką ir naudą, yra šie: daug galimybių. Ir iš tiesų paslaugų spektras itin platus. Išimami protezai (plokštelės, lanko atraminiai protezai) ir neišimami (tiltiniai protezai ir kt.).

Išimamų protezų apžvalga

Išimami protezai – variantas, tikslingas tokiais atvejais:

  1. Kai pacientas neturi dalies arba visų dantų.
  2. Kai likę dantys silpni ir dėl to nebūtų galima pagaminti neišimamo protezo.
  3. Kai pacientas neturi galimybės pasirinkti daugiau kainuojančio gydymo.

Taigi, kokie yra išimamų protezų privalumai? Palyginti patraukli kaina, greitas pagaminimas ir galimybė lengvai pataisyti, jei vėliau netenkama kitų dantų.

Kokie trūkumai? Sprendimas nėra itin estetiškas (protezai gaminami iš plastmasės, be to, yra su kabliukais). Kai kuriems žmonėms gali būti nepriimtinas pats įsidėjimas ir išsiėmimas. Taip pat tikėtinas diskomfortas kramtant (išimami protezai paslankūs).

Neišimamų protezų apžvalga

Toliau bus apžvelgiamas dantų protezavimas neišimamais protezais. Pakalbėsime apie tiltinius, tada apie laminates. Minėtini ir implantai, tačiau tai dar viena plati tema, kuriai prireiktų atskiro straipsnio (todėl šį kartą protezavimo ant implantų neaprašysime).

Bet pirmiausia – šiek tiek apie tai, kas yra vainikėlis. Tai protezas, kurio funkcija – prarasto danties atstatymas, pritaikant reikiamą formą, spalvą ir funkciją.

  • Tiltiniai

Tiltiniai dantų protezai skirti pacientams, kuriems trūksta vieno ar kelių dantų (eilėje). Gydytojas gretutinius dantis apšlifuoja, ant jų tvirtina tiltinį protezą. Dirbtiniai dantys ne tik padeda užmaskuoti defektą – taip atstatomas ir dantų lanko vientisumas. Tiltiniai protezai įprastai yra cementuojami ant dantų; tam skirti specialūs cementai.

Tiltinių protezų nereikia išiminėti; pacientas jaučiasi saugiau, dantys yra tarsi natūralūs, patogu kramtyti maistą.

Trūkumas – atraminių dantų apšlifavimas. Po jo galimas jautrumas; jis ilgainiui praeina, tačiau sunku tiksliai pasakyti, kiek laiko trunka (gali trukti tiek vieną dieną, tiek kelias savaites).

Reikia paminėti ir tai, kad po penketo metų tikėtinas pergydymo poreikis (jeigu apšlifuoto danties nervas apmirtų).

Tarp minusų yra ir sudėtingesnis dantų valymas. Tačiau tai įpratimo reikalas.

  • Laminatės

Laminatės – šiuolaikinės estetinės odontologijos pažiba. Tai nedidelio storio keraminės plokštelės. Pasitikėjimas čia tiktų kaip raktinis žodis, nes žmonėms grąžinama nuostabi šypsena. Pacientai renkasi laminates dėl įvairių priežasčių. Tarp jų yra ir ši: nuimama nuo penktadalio iki pusės milimetro emalės sluoksnio (tai itin mažai!), po procedūros paprastai nebūna jautrumo.

Kadangi laminatės yra estetiška protezavimo rūšis, šį metodą renkasi norintys maksimaliai dailios šypsenos. Galima pakeisti dantų spalvą, formą, uždengti didelius tarp dantų esančius tarpus.

Laminatės naudojamos ir nedidelėms sąkandžio problemoms spręsti – ištiesinama dantų eilė.

Odontologus ir pacientus džiugina laminačių ilgaamžiškumas (tarnavimo trukmė siekia nuo dešimties iki trisdešimties metų). Suprantama, pirmiausia svarbu parinkti tinkamą gydymo metodiką.

O ir spalva nekinta, kas vėlgi pelno pagyrimus estetiniu požiūriu.

Kokie minusai? Keramika gali įtrūkti (ar įskilti). Laminačių kaina nėra labai maža. Retai, tačiau po cementavimo pasitaiko dantų jautrumo atvejų. Gana specifinis punktas: laminatės nerekomenduojamos griežiantiems dantimis (tiesiogine, o ne perkeltine prasme; turime galvoje įprotį, kai griežiama dantimis, o ne pyktį).

Tai štai koks yra dantų protezavimas. Paslaugų spektras platus, nauda didžiulė, o privalumus ir trūkumus įvertina odontologai bei pacientas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *