Kamuoja prasta savijauta ir tai trunka jau ne vieną savaitę? Tai reiškia, kad jums jau laikas būtų kreiptis į šeimos gydytoją, o su rekomendacija – į endokrinologą. Prasta savijauta, kuomet jaučiamas jėgų trūkumas, psichologinis išsekimas siejamas su daugeliu ligų. Būtent dėl to reikėtų kreiptis į gydytojus, o ne bandyti gydytis patiems ieškant informacijos internete. Prastos savijautos priežasčių gali būti daug ir tas priežastis gali nustatyti skirtingi specialistai.
Endokrinologas rekomenduojamas įtarus skydliaukės sutrikimus
Pabrėžiama, kad pirmiausia pacientai yra siunčiami pas šeimos gydytoją. Jums reikėtų apsilankyti pas jį ir kuo detaliau papasakoti savo situaciją. Būtinai tiksliai nupasakokite kokia savijauta jus kamuoja. Taip pat nurodykite tikslų laiką kada tai prasidėjo. Tikėtina, kad šeimos gydytojas klausinės apie jūsų gyvenimą t.y. klaus ar patiriate stresą. Taip pat jūsų bus klausinėjama apie mitybos įpročius, fizinį aktyvumą, gretutines ligas. Jeigu šeimos gydytojas negalės nustatyti kodėl jaučiatės silpnai, tuomet bus atliekami tyrimai. Įprastai kraujo tyrimas atskleidžia daug ką. Po jo ko gero ir paaiškės ar reikės tirti skydliaukę ar ne.
Jeigu vis dėlto pasitvirtintų, kad jūsų prastos savijautos priežastimi gali būti sutrikusi skydliaukės veikla, tuomet gausite siuntimą pas endokrinologą. Apsilankymo pas jį metu jūsų skydliaukė bus apžiūrėta fiziškai (rankomis), o esant būtinybei – ultragarsu. Gydytojui endokrinologui įtarus, kad skydliaukės sutrikimas susijęs su hormonų veikla, gali būti išrašomi vaistai (pavyzdžiui – tiroksino tabletės).
Svarbu akcentuoti, kad skydliaukės sutrikimai nėra susiję vien tik su silpnumo jausmu. Reikia atkreipti dėmesį į daugelį dalykų. Mat, skydliaukė yra atsakinga ir už kalcio gamybą. Tad, net ir kaulų skausmas, plaukų silpnėjimas, odos perštėjimas gali būti susiję su skydliaukės funkcijos sutrikimu.
Kaip bebūtų, jeigu jūsų savijauta ne nuolatos yra sutrikusi, tuomet galima neskubėti kreiptis į gydytojus. Tiksliau kalbant, jeigu jūsų savijauta suprastėja po konkrečių veiksmų, tuomet reikėtų patiems labiau analizuoti kodėl taip gali būti. Pavyzdžiui, bendras silpnumas dažną žmogų aplanko būtent po valgio. Jau apie tai daug šnekėta ir net mitybos specialistai pabrėžia, kad viskas priklauso nuo prasto valgio. Kai žmogus valgo riebų ir be galo sunkiai virškinamą maistą, tuomet daug energijos savinamasi būtent virškinimui. Dėl to mažiau energijos lieka budrumo būsenai palaikyti. Tai ir paaiškina kodėl po valgio dažnas žmogus užsinori miego.
Aišku, geriausia būtų stebėti savo savijautą nuolatos, o patiems įtarus, kad kaltas gyvenimo būdas – stengtis jį keisti.
Pas endokrinologą Vilniuje užsirašyti vizitui galite čia.