Posted inHigiena

Kaip atrodo tinkama vaikų dantų priežiūra?

Close up portrait of little girl brushing teeth.Isolated on white background.

Sveiki dantys yra svarbūs bendrai jūsų vaiko sveikatai. Jie padeda jūsų vaikui valgyti ir kalbėti. Stipri burnos priežiūra padeda nustatyti gerus dantų priežiūros įpročius vaikui augant. Prasta burnos priežiūra gali sukelti infekciją, ligas ar kitas dantų problemas.

Dantų higiena turėtų prasidėti, kai jūsų vaikas yra kūdikis. Maždaug nuo 1 ar 2 metų pradėkite naudoti minkštą vaikui tinkamo dydžio dantų šepetėlį. Vaiko dantis turėtumėte valyti šepetėliu bent du kartus per dieną. Taip pat galite įlašinti nedidelį šlakelį dantų pastos, kurioje nėra fluoro. Šios rūšies dantų pasta yra saugi jūsų vaikui, netgi jeigu jis ją nurytų. Kai vaikas bus pakankamai didelis, kad galėtų išspjauti dantų pastą, galite pereiti prie tokios, kurioje yra fluoro. Naudokite tik nedidelį kiekį. Išmokykite vaiką paskleisti dantų pastą tarp dantų, dantenų ir liežuvio. Paprašykite savo gydytojo arba odontologo parodyti jums tinkamą vaiko dantų valymo būdą. Vaikų dantų gydymas Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ar kituose miestuose sparčiai populiarėja.

Tikėtina, kad jūsų vaikui reikės padėti valytis dantis, kol jam sukaks 7 ar 8 metai. Maždaug tuo metu jie gali pradėti naudoti didesnio dydžio dantų šepetėlį. Turėtumėte pakeisti dantų šepetėlį kas 3–6 mėnesius arba tada, kai šereliai atrodo susidėvėję. Vaikai turėtų valytis dantis 2 minutes. Siūlų naudojimas yra dar viena svarbi jūsų vaiko burnos priežiūros rutinos dalis. Išmokykite vaiką valyti dantis tarpdančių siūlu bent kartą per dieną. Kad būtų lengviau, galite nusipirkti tarpdančių siūlą su koteliu.

Taip pat turėtumėte išmokyti vaiką valyti liežuvį. Tai padeda sumažinti bakterijų kiekį burnoje. Įsitikinkite, kad jūsų vaikas žino, kaip išsivalyti dantis prieš miegą ir ryte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *