Posted inMedicina / Sveikata

Kaip teisingai gydytis antibiotikais?

Mikrobiologiniai tyrimai Vilniuje

Mikrobiologiniai tyrimai VilniujeKiekvienas gripo epidemijų sezonas atneša nemažai žalos – į ligos patalus krenta tiek visai jauni, tiek seni. Kiekvienais metais gripas ar jo komplikacijos nusineša bent poros žmonių gyvybes. Tad nuostata, kad gripą išsigydyti lengva ir tai gan nesunki liga – klaidinga. Šio sezono gripas buvo ypač stiprus ir klastingas – apsikrėtus žmonėms liga pradėdavo progresuoti itin staigiai ir smarkiai – raumenų skausmui surakinant visą kūną, temperatūrai sunkiai nusileidžiant žemiau 38 laipsnių. Dažnu atveju pacientams gydytojai išrašydavo antibiotikus. Ypač jei gripas pereidavo į plaučių uždegimo komplikacijas.

Tačiau antibiotikais juokauti nėra gerai. Ne vienas turi pažįstamų ar giminaičių medikų, kurie lengva ranka kasmet saviems išrašo receptą „Ospamox“ antibiotikams, kuriais, neva, išsigydysi viską. Tačiau toks sprendimas gali kartais lemti ir gyvybę, todėl norint teisingai gydytis nuo gripo komplikacijų antibiotikais, būtina tai daryti tinkamai.

Visų pirma – būtinas vizitas pas šeimos gydytoją. Esant su 38 laipsnių temperatūra daugelis pacientų priimami be eilės, todėl tai nėra sudėtinga, o sergant gripu nedarbingumo pažymėjimas yra garantuotas, todėl nesibaiminkite, jog praleisite darbą.

Atsidavę į gydytojo rankas, galite būti ramūs. Jo darbas yra svarbiausias – tai atrasti tikslią jūsų ligos diagnozę ir paskirti tinkamą gydymą. Diagnozei nustatyti, imamas kraujo mėginys, atliekami tyrimai. Net ir plaučių uždegimas turi kelias rūšis, ką jau kalbėti apie kitas gripo komplikacijas. Tad tokiais atvejais atliekami ir mikrobiologiniai tyrimai. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje jie atliekami daugelyje poliklinikų ar privačių klinikų. Šių tyrimų metu paimamas ligonio gleivių ar audinių pasėlis, ir ištiriama, koks mikrobas ar bakterija sukėlė uždegimą ar infekciją. Mikrobiologiniai tyrimai Vilniuje atliekami tiek nemokamai poliklinikose, tiek mokamai privačiose klinikose, ir jie yra būtini tam, kad gydytojas pagal atrastą mikrobą paskirtų tinkamus antibiotikus.

Jei parinkti geri antibiotikai, būtina baigti gerti visą jų kursą, išskyrus tuos atvejus, kai parinkti per silpni vaistai, ir juos daktaro sprendimu tenka pakeisti stipresniais antibiotikais. Nebaigus kurso, liga gali greitai sugrįžti.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *