Posted inMedicina / Paslaugos / Sveikata

Viskas, ką reikia žinoti apie anemiją

Feritino tyrimas

Feritino tyrimasNe kartą esame girdėję apie maisto produktus, turinčius daug geležies. O be to žinome, jog geležis yra būtina kraujui, tiksliau hemoglobinui, kuris yra kraujo sudėtinė dalis. Anemija yra dar vadinama mažakraujyste, toks ligos pavadinimas kyla dėl to, kad kaip taisyklė sergantys šia liga turi mažą hemoglobino kiekį kraujyje.

Hemoglobinas yra atsakingas už deguonies pernešimą į žmogaus organizmo audinius. Todėl jo trūkstant žmogaus organizme, ligonį apima greitas nuovargis ar net dusimas net ir užsiimant nesunkia fizine veikla. Taip pat ligoniui būdinga blyški oda, balkšvi nagai.

Anemija yra dažniausiai pasitaikanti kraujo liga, o dažniausias anemijos tipas tai geležies stokos anemija. Paprastai anemija išsivysto dėl nepilnavertės mitybos, jeigu su maistu gaunama mažai geležies. Tačiau yra ir tokių priežasčių kaip nėštumas, virškinamojo trakto ligos, moterims – gausios ir ilgos mėnesinės. Paprastas kraujo tyrimas jau gali parodyti, ar hemoglobino kiekis kraujyje atitinka normą. Jeigu jo per mažai, pacientui siūloma geležies dieta arba išrašomi geležies preparatai.

Dar vienas anemijos tipas  – ferodeficitinė anemija. Jos metu organizme mažėja feritino kiekis. Feritinas – tai yra baltymas, kurio paskirtis saugoti žmogaus organizmo geležies atsargas. Feritinas egzistuoja visame kūne ir jo audiniuose. Yra specialus feritino tyrimas, kurio metu geriausiai pamatomos organizme esančios geležies atsargos. Net ir atkūrus normalų geležies lygį organizme, siūloma pacientui ir toliau vartoti geležies sulfatą, kad iki galo užsipildytų visi feritino rezervai.

Feritino tyrimas gali tapti ir vėžinių susirgimų rodikliu. Nustatyta, kad padidėjęs feritino kiekis rodo vėžinių procesų didėjimą organizme.

Tad jeigu skundžiatės galvos svaigimu, greitu nuovargiu, prastesne koncentracija ir dėmesiu, tikėtina jog sergate anemija. Ši liga būdinga ir tiems, kurie nevalgo mėsos. Verta susirūpinti savo sveikata ir į savo maisto racioną įtraukti daugiau maisto produktų, turinčių geležies. Jeigu nesate tikras dėl anemijos simptomų, kreipkitės į savo šeimos gydytoją ir jis pasiūlys jums būtiniausius kraujo tyrimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *