Posted inSveikata

Netaisyklingas sąkandis – šių dienų problema

Sąkandis – tai viršutinių ir apatinių dantų lankų santykis. Dažnais atvejais pasitaiko, kad jis vystosi netaisyklingas. Sąkandis gali formuotis netaisyklingai dėl daugybės priežasčių: netaisyklingas kvėpavimas, užsitęsęs čiulptuko nauodjimas, bruksizmas, anksti prarasti pieniniai dantys ar jų negera priežiūra ir dar daugiau įvairių priežasčių. Netaisyklingas sąkandis gali sukelti ir dantų iškrypimus. Ne visi žmonės atkreipia dėmesį į savo sąkandį, tačiau ilgas jo netvarkymas gali sukelti ir daug kitų sveikatos sutrikimų. Ką reikėtų dėl to daryti?

Kaip gydyti netaisyklingą sąkandį?

Sąkandis gali būti gydomas skirtingais būdais. Tai priklauso nuo to, kokio tipo yra sąkandis. Sąkandis gali būti gilus, atviras arba kryžminis. Kiekvienam tipui ir sukeltiems simptomams yra taikomas skirtingas gydymas. Netaisyklingas sąkandis gali būti gydomas miofunkcine terapija – neinvazyviu metodu, kuris susideda iš pratimų. Jie padeda formuoti tinkamus liežuvio ir veido įpročius. Taip pat sąkandis gali būti gydomas ortodontiniu būdu. Tai padeda ištiesinti kreivus dantis ir formuoti sąkandį. Priklausomai nuo sąkandžio, gali būti dedami breketai, kapos ar paprasta plokštelė. Gydymo metodas gali skirtis ir dėl paciento amžiaus. Tačiau, kad ir kokias problemas sukelia netaisyklingas sąkandis, jį gydyti yra būtina norint išvengti kitų sutrikimų.

Sąkandis: kodėl jį reikia tvarkyti?

Kaip ir kiekvieną sveikatos sutrikimą, taip ir netaisyklingą sąkandį reikia gydyti. Netaisyklingas sąkandis gali sukelti ne tik estetines problemas. Dėl per didelės žandikaulio apkrovos esant netaisyklingam sąkandžiui gali pasitaikyti kramtymo bei miego sutrikimų, gali atsirasti nugaros ir kaklo skausmai, sunkiau vystosi kalba (kai netaisyklingas sąkandis nėra gydomas jaunesniam vaikui), pasirūpinti dantimis gali tapti sunkiau. Kai sąkandis yra negeras, dantys gali stumtis vienas prie kito, augti kreivai, dėl ko apsunksta jų priežiūra. Kreivų dantų tarpus yra sunkiau išvalyti, todėl kaupiasi apnašos. Pastebėti, kad jūsų sąkandis yra netaisyklingas galite ir patys, jei patiriate diskomfortą ar jaučiate skausmus. Todėl rekomenduojama apsilankyti pas specialistus, kurie padės atrasti to priežastis bei paskirs ortodontinį gydymą arba miofunkcinę terapiją. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *