Posted inMedicina / Sveikata

Omega 3 – organizmui būtinos rūgštys

omega 3

omega 3Omega – tai polinesočiosios riebalų rūgštys, būtinos organizmui gaminti įvairius biologiškai aktyvius junginius. Geraisiais riebalais laikomos omega 3 ir omega 6 riebalų rūgštys. Žmogaus organizmas šių rūgščių nesugeba pasigaminti, todėl yra labai svarbu jas gauti su maistu.

Minėtų riebalų rūgščių įtaka ir svarba žmogaus organizmui skiriasi. Sukaupta nemažai įrodymų, patvirtinančių kokia yra omega 3 nauda žmogaus organizmui. Šios rūgštys padeda palaikyti normalų kraujo spaudimą, yra svarbios tinkamai širdies ir smegenų funkcijai užtikrinti, mažina kraujo trigliceridų kiekį. Seniai pastebėta, kad Grenlandijos gyventojai beveik neserga koronarine širdies liga. Japonijoje gyvenantys japonai retai serga širdies infarktu ar krūtinės angina. Tai paaiškinama įprastu šių šalių gyventojams racionu, iš kurio jie gauna reikiamą kiekį omega 3 riebalų rūgščių.

Šių rūgščių gausu šaltųjų jūrų žuvyse, tokiose kaip skumbrė, lašiša, tunas, silkė ar upėtakis. Linų sėmenyse esanti a-linoleno rūgštis irgi priklauso šiai riebalų rūgščių rūšiai, tačiau jos nauda organizmui yra mažesnė, nei gautų iš žuvų taukų.

Tačiau paprastai žmonių mityboje šių rūgščių labai trūksta. Tad besirūpinantiems savo sveikata, reikėtų žinoti, kad puikus omega 3 riebalų rūgščių šaltinis yra zuvu taukai. Reikiamas organizmui omega 3 kiekis gaunamas, jeigu kasdien išgeriamas 1 šaukštelis skystų žuvų taukų arba 2-3 žuvų taukų kapsulės.

Norint, kad vitaminai omega organizme būtų naudingai įsisavinti, reikia laikytis šių svarbių rekomendacijų, taip bus užtikrintas teisingas omega 3 vartojimas. Tinkamiausia suaugusio žmogaus dienos norma yra 1000 miligramų šios riebalų rūgšties. Todėl, prieš įsigyjant šios rūšies produktus, būtina perskaityti, koks yra nurodytas ant pakuotės paros kiekis dozėje. Vaistinėse gali būti siūlomi įvairūs vitaminai omega. Tačiau labai svarbu pasirinkite tinkamą tipą, tai yra tokiame produkte turėtų būti jūrinės kilmės rūgščių – DHR ir EPR. Be to, reikėtų rinktis natūralią šios medžiagos formą. Natūraliuose šaltiniuose ji yra trigliceridų formos. Šią medžiagą iš trigliceridų organizmas pasisavina geriau nei iš etilo esterių formos.

Vaistinėse siūlomas didžiulis šių produktų pasirinkimas. Tai gali būti omega 3 vitaminai ar omega 3 zuvu taukai. Gali skirtis įvairių tiekėjų omega 3 kainos. Norintiems sutaupyti verta palaukti, kol bus pasiūlyta patraukli omega 3 akcija. Tad, rinkdamiesi šiuos produktus, pagal aukščiau pateiktas rekomendacijas, kiekvienas gali atrasti tai, kas jam geriausia bei nusipirkti prieinama omega 3 kaina.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *