Posted inMedicina / Paslaugos / Sveikata

Urologo kabinetas pataria: pasirūpinkite savo sveikata, kol ligos simptomai nepaūmėjo

Stipriosios lyties atstovams apsilankymas pas urologą neretai suteikia menkavertiškumo jausmą. Vyrai yra linkę pervertinti savo sveikatą, todėl į menkus sveikatos sutrikimus jie dažniausiai nekreipia didelio dėmesio. Urologo kabinetas į tokią situaciją pataria reaguoti priešingai bei paaiškina, kodėl delsimas yra vienas blogiausių ligos vengimo būdų.

prostata

Vien Lietuvoje statistikos duomenimis kas antras 50 metų sulaukęs vyras skundžiasi tam tikrais šlapinimosi sutrikimais, kurie ankščiau ar vėliau gali įtakoti ūmesnius ligos požymius. Pagrindinės prostatos ligos yra trys. Tai uždegimas, kuriuo gali susirgti tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus asmenys, prostatos išvešėjimas (hiperplazija) bei vėžys, kuriuo susirgti vyresnio amžiaus asmenims yra daug didesnė tikimybė. Iš to galima daryti išvadą, jog metams bėgant savo sveikatą reikia prižiūrėti vis labiau.

Vyresniems vyrams (nuo 40m ir daugiau) pradeda didėti prostata. Tai vadinamoji prostatos hiperplazija, kurios procesas sukelia įvairius šlapinimosi sutrikimus, tačiau ne visada. Prostatos didėjimas tuo tarpu yra natūralus procesas, todėl dažnai vadinamas „gerybiniu“ – jis nėra susijęs nei su vėžiniu procesu, nei su kokiomis infekcijomis. Tai vyksta natūraliai, tačiau kai kuriais atvejais pernelyg padidėjusi prostata gali sukelti ir tam tikrus šlapimo sistemos sutrikimus. Urologo kabinetas pataria užkirsti kelią šiems ligos požymiams jau iš anksto, kadangi abejingumas ir pirmomis simptomų dienomis gali sustiprinti ligos pozicijas.

Prostata – tai maždaug kaštono dydžio vos 20 gramų sverianti liauka, kuri yra tarp šlapimo pūslės ir šlaplės. Toks jos padidėjimas gali spausti šlaplę, kas sukeltų šlapimo srovės lėtėjimą bei silpnėjimą, neretai ir daug stipresnius sutrikimus. Prostatos išvešėjimo požymiai apima ir sudėtingą šlapinimosi proceso pradžia bei padažnėjusį norą šlapintis. Laiku negydoma liga progresuoja ir gali sukelti rimtus sveikatos sutrikimus. Tai erekcijos sutrikimai, kitais atvejais ir daug ūmesni išvardintų simptomų požymiai. Apsilankyti pas urologus derėtų ir dėl prostatos vėžio, kuris yra klastingas ir neprognozuojamas.

Net ir menkiausias šlapimo sistemos organų sutrikimas gali įtakoti ūmias ligas. Urologo kabinetas pataria į šiuos simptomus nežvelgti abejingai, kadangi nuo to priklauso asmeninė sveikata. Prostatos padidėjimas tik pirmomis dienomis gali sukelti menkus išgyvenimus, tačiau progresuojanti liga laikui bėgant ūmėja ir stiprina prostatos ligų požymius.

One thought on “Urologo kabinetas pataria: pasirūpinkite savo sveikata, kol ligos simptomai nepaūmėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *