Posted inPaslaugos

Privataus asmens bankrotas dėl nenumatytų ligos išlaidų

Privataus asmens bankrotas

Privataus asmens bankrotasPaprastai kai mūsų artimą žmogų, tolimą pažįstą ar viešą asmenį ištinka kokia nors nelaimė, mes jaučiame gailestį, užuojautą ir norą pagelbėti. Jei pašlijo sveikata, jei užklupo sunki liga, mes tampame labai empatiškais, užjaučiame, suprantame ir labai norime ką nors padaryti, tačiau deja negalime pagerinti kito žmogaus sveikatos, na nebent esame gydytojai.

Paradoksalu, kad suprantame ir užjaučiame žmones ne visose nelaimingose situacijose, o tik tam tikrose, kurios mums labiau patinka. Kalbama apie fizinio asmens bankrotą. Neaišku kodėl tačiau Lietuvoje (o galbūt ir kitur pasaulyje) dauguma mano, kad jei žmogus bankrutavo tai ko gero buvo visiškai neatsakingas finansiškai, išlaidus, nesąžiningas, sukčius, neišsilavinęs, nes negavo padoriai apmokamo darbo arba prisiskolino be proto ir dėl to įklimpo į skolas.
Žinoma, kad pasitaiko ir bandančių sukčiauti ar piktnaudžiauti pačia fizinio asmens bankroto sistema. Tačiau skolininku galima tapti ir dėl kitų priežasčių, dėl kurių sudėtinga asmens situacija kaip ir bet kokia liga yra verta aplinkinių palaikymo. Privataus asmens bankrotas gali užklupti ne tik dėl darbo vietos netekimo ar sutuoktinių skyrybų, bet ir dėl ligos.

Ne visi, tačiau visgi nemaža dalis žmonių visgi yra linkę planuoti savo ateitį, finansus ir kt. Kai kurie netgi planuoja atsarginius variantus tam tikrų nesėkmių atvejais. Tačiau nelaimių yra daug ir visokių, visų jų nesuplanuosi ir neužbėgsi už akių. Įsivaizduokite, kad išsimokėtinai privatus asmuo pirko butą arba statė namą, o vėliau susiviliojo pasiūlymu pereiti į svajonių darbą, kuriame atlyginimas mažesnis nei anksčiau. Pamanė, jog prasisuks, o dar po kiek laiko sužinojo, kad susirgo tokia liga, kuri ne tik atima galimybę dirbti, bet ir jos gydymas kainuoja begales pinigų, kurių ir taip nebuvo per daug. Privataus asmens bankrotas tai galimybė bent kiek sušvelninti sunkią finansinę situaciją skolų ir netikėtai užklupusios ligos atveju.

Žmogui, kuris dėl susidariusios situacijos yra priverstas pateikti pareiškimą dėl privataus, fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo, ypač reikalingas palaikymas. Sunku įsivaizduoti dar sunkesnę situaciją nei skolų liūnas, sunki liga, kurios gydymas verčia dar giliau grimzti į skolas ir dar aplinkinių smerktinas požiūris į bankrotą. Dėl ligos bankrutuojančiam žmogui reikia palaikymo.

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *