Posted inGrožis / Medicina / Paslaugos / Sveikata

Dažnos odos problemos – įgimtos ir įgytos

odos klinika Vilniuje

odos klinika VilniujeNiekas nenori turėti problemų su oda, deja, odos klinika Vilniuje yra vienas labiausiai ieškomų medicinos įstaigų organų, kadangi visgi su oda daug kam kyla bėdų. Vienos jos būna įgimtos, kitos išlenda bėgant laikui. Dėl vienų atsiradimo visai nesame kalti, kitos atsiranda ir dėl mūsų pačių aplaidumo. Dėl kokių priežasčių dažnai pacientams reikalinga odos klinika Vilniuje?

Jaunatviniai spuogai

Pirmasis kartas, kada jauni žmonės kreipiasi į tokias gydymo įstaigas kaip dermatologijos klinika Vilniuje dažnai būna būtent jaunatviniai spuogai. Jie gali būti tik keli ir atrodyti nekaip, tuomet paaugliai nekreipia dėmesio. Tačiau kartais ir iš tų kelių gali atsirasti daugiau, jeigu spuogai bus savarankiškai spaudinėjami, tepami netinkančiomis priemonėmis. Kitiems gamta padovanoja tokią odą, kad spuogai iškart virsta egzema ir visas veidas atrodo labai blogai. Paaugliai dėl to labai kompleksuoja, niekas nenori būti bjauriuoju ančiuku. Dėl to odos klinika Vilniuje ir joje dirbantys profesionalai siekia pasiūlyti kokybišką gydymą.

Žvynelinė

Jeigu jaunatviniai spuogai kankina tik paauglystėje ir yra išgydomi net jai nepasibaigus, tai žvynelinė gali būti liga, kuri persekios visą gyvenimą. Dažniausiai kūno vietose, kur oda klostuojasi, kur yra kažkokios raukšlės, ant alkūnių, kelių, kirkšnių, sėdmenų, taip pat galvos dalyje, atsiranda labai pleiskanoti odos plotai. Tas vietas niežti, atsiranda ir didžiuliai paraudimai, galiausiai viskas gali atrodyti kaip šašai. Ir vaizdas, ir savijauta tikrai blogi, todėl žmonėms, sergantiems žvyneline, reikalinga pagalba. Geriausia odos klinika Vilniuje tampa pacientų paieškų objektu, nes kiekvienas jaučiasi bent šiek tiek sužlugdytas, kentėdamas nuo šios odos ligos. Ji neleidžia net ir vasaros metu apnuoginti kūno, nes tenka gėdytis tų simptomų. Taip pat tenka labai reguliuoti mitybą, teptis kremais, gerti vaistus, gali būti taikomas net hormoninis gydymas. Visgi, net ir su geriausia priežiūra ir gydymu, žvynelinę įveikti pavyksta tikrai ne visiems.

Apgamai

Kita problema – apgamai. Tai yra įgimtas dalykas, jie atsiranda, nes taip užprogramuota genetikoje. Tačiau, esant odos nudegimams arba per dažnam buvimui saulėje, apgamų gali daugėti. Paprastai odos klinikos su apgamais gali atlikti tokias funkcijas: apžiūrėti, ar jie nėra piktybiniai, pašalinti apgamus. Dažniausiai valstybinės ligonių kasos kompensuoja apgamų šalinimą, jeigu įrodoma, kad reikia jį pašalinti. Laikoma, kad reikalingas apgamo šalinimas tada, kai jis trukdo, nuolat liečiasi su drabužiais (pavyzdžiui, liemenėlės kraštu), yra dažnai traumuojamas. Taip pat tada, kai yra tikrai labai didelis. Visgi, daug žmonių pragyvena su nė vienu nepašalintu apgamu, nors turi jų tikrai daug. Privati odos klinika Vilniuje gali atlikti ir estetinį randų lyginimą po to, kai apgamas jau būna pašalintas.

Netinkamai parinkta odos kosmetika

Kartasi odos bėdų atsiranda vien dėl to, kad nemokame tinkamai pasirinkti kosmetikos. Kosmetika skirstoma į dekoratyvinę ir į kasdienės higienos palaikymui. Siekiant užtikrinti kasdienę higieną, odą reikia valyti, drėkinti ir maitinti. Tam reikia pirma žinoti odos tipą. Jeigu oda sausa, reikia ją labai drėkinti, jeigu riebi – negalima sausinti muilu,  nes ji tik dar labiau riebės. Tad kartais bėdų atsiranda vien tik dėl to, kad pasirenkamas netinkamas higienos būdas ir kosmetikos tipas. Pavyzdžiui, sausinant ir taip sausą odą, atsiras pleiskanojimai. Su šiurkščiomis priemonėmis valant jautrią odą, atsiras išbėrimų ir kt. Renkantis dekoratyvinę kosmetiką, taip pat reikia žiūrėti, kad oda nebūtų alergiška joje esančioms medžiagoms bei kad nebūtų užkemšamos visos odos poros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *