Posted inSveikata

Įaugę nagai – išsprendžiama problema

įaugusio nago šalinimas
įaugusio nago šalinimas

Įaugęs nagas – nemaloni ir net labai skaudi problema, kuri nutinka daugeliui žmonių bent kartą gyvenime. Tai nepriklauso nei nuo žmogaus lyties, nei nuo amžiaus, nei nuo užimamo socialinio statuso visuomenėje. Yra tikrai nemažai priežasčių, dėl kurių nagai įauga, todėl svarbu paisyti daktarų įspėjimų ir nedaryti to, kas lemtų šios problemos atsiradimą.

Nagų įaugimo priežastys

Yra iš ties nemažai priežasčių, lemiančių nagų įaugimą, tačiau viena svarbiausių – netinkamos avalynės nešiojimas. Ankšta avalynė – viena iš priežasčių, dėl kurios nagas nuolatos remiasi į batą, yra užspaustas, todėl įauga į odą. Dažniausiai nukenčia didžiojo kojos piršto nagas, kadangi jisai yra didžiausias ir nuolatos remiasi į batą. Per ankšta avalynė kenkia ne tik nagams, bet ir kojos pirštams, kurie nuo ilgo tokios avalynės nešiojimo gali deformuotis. Pasirinkite tinkamą avalynę, jos paieškoms skirkite pakankamai dėmesio ir laiko, nepirkite pigiausių batų tam, kad koja neprakaituotų ir jūs galėtumėte jaustis laisvai bei patogiai.

Antra svarbi priežastis, dėl kurios nagas gali įaugti į minkštuosius piršto audinius – netinkamas kirpimas. Prieš kerpant kojų nagus, pamirkykite kojas vonelėje, kad nagai būtų minkštesni, elastingesni, lengviau kirptųsi. Dažna klaida, kurią padaro žmonės – visiškai užapvalina nagus, o tai daryti griežtai draudžiama. Nukirpti nagai turi būti tiesūs, o užapvalinti tik jų kampai. Nepamirškite nudilinti atsikišusių vietelių, nepalikite nagų kampučių, kurie galėtų įaugti į odą.

Nagų įaugimą į odą gali lemti įvairios kojos, pėdų ar pirštų traumos, piršto deformacija ir kiti faktoriai, kurių geriau vengti.

Įaugusio nago šalinimas

Vis dėlto, jeigu nepavyksta išvengti nago įaugimo į odą, būtina įaugusiu nagu pasirūpinti kuo greičiau ir skubiau. Chirurginis įaugusio nago šalinimas yra nesudėtinga procedūra, kurios metu atliekama vietinė nejautra. Ši procedūra nekenkia žmogaus sveikatai, neriboja paciento veiksmų, jisai gali dirbti kasdieninius darbus, kuriuos dirbo prieš operaciją.

Įaugusio nago šalinimas namų sąlygomis tinka tuo atveju, kai nagas yra įaugęs tik šiek tiek, kai tos vietos, į kurią yra įaugęs nagas, labai neskauda, matomas mažas patinimas, oda vos paraudusi, nėra pūlinių. Įaugusio nago šalinimą galite atlikti patys labai paprastai: pamirkykite kojas šiltame vandenyje, atkelkite nago kampą, po juo pakiškite vatos tamponą ir laukite kol nagas pakeis savo augimo kryptį. Žinoma, procedūrą reikia kartoti kelis kartus, o vatos tamponus keisti nuolatos.

Plačiau:

https://www.lazeriniscentras.lt/lt/iaugusio-nago-gydymas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *