Posted inGrožis / Sveikata

Išsiplėtę veido kapiliarai – nepavojingas, tačiau nepageidaujamas bruožas

išsiplėtę kapiliarai ant nosies

išsiplėtę kapiliarai ant nosiesAr esate viena tų, kurią kiekvieną šaltąjį metų sezoną ir net gi vasarą vargina išsiplėtę kapiliarai ant nosies, veido? O gal raudonis veidą jums išmuša net ir pavalgius aštresnio maisto, išgėrus alkoholio ar pabuvus šiltoje patalpoje? Bet kuriuo šių atvejų, akvaizdu, kad sutrikusi jūsų veido kraujotakos sistema ir išsiplėtę veido srityje esantys kapiliarai. Ši būklė vadinama kuperoze. Kitais atvejais raudona spalva veidas nusidažo segant rožine. Net jeigu šios ligos ir nepasireiškia agresyviai, nenuostabu, jog mieliau pageidautumėte šio trūkumo atsisakyti.

Kapiliarai turi savybę išsiplėsti nuo tokių veiksnių kaip temperatūros pokyčiai, akoholis, aštrus maistas. Vieni žmonės dėl šių priežasčių nė neraustels, o kitiems jau žiūrėk ims degti skruostai. Taip yra dėl to, kad išsiplėtę kapiliarai ant nosies bei kitų veido vietų yra paveldimas sutrikimas. Paveldimas yra silpnas kraujagyslių ir kapiliarų jungiamasis audinys. Žinoma, ši odos savybė gali būti ir rožinių spuogų (rožinės) pasekmė, tad svarbu išsitirti, ar tai tiesiog dėl aukšto kraujospūdžio padidėjęs kraujo sutekėjimas į veidą ar rožinė.

Rožinė yra lėtinė liga, pažeidžianti veido odos ir poodžio būklę. Ši liga komplikuota, kadangi veidui įraustant dalyauja ne tik kapiliarai po oda, bet ir riebalinės liaukos, cistos, mazgeliai, bjaurojantys odos paviršių.Būtent rožinės atveju kiekvienas aštresnis patiekalas, vyno taurė ar patiriama psichologinė įtampa nulems veido atsaką į tai. Nors rožinė prasideda tik nuo kapiliarų sujautrėjimo, negydoma liga pereina į fazę, kai ligonį kamuoja pūlinukai, cistelės, o galiausiai liga persiduoda į akis.

Norint išsigydyti rožinę arba bent jau maksimaliai sušvelninti jos poveikį, būtina vengti ligą provokuojančių veiksnių – alkoholio, tam tikro maisto, karščio, saulės. Veidui valyti reikėtų naudoti ekologiškas priemones, kurios pasižymėtų švelniu poveikiu. Tam tikros šios ligos formos visiškai išgydomos tik antibiotikais, o eriteminė-teleangiektazinė rožinė gali būti naikinama lazerio pagalba. Geriausią išsiplėtusių veido kapiliarų gydymo būda jums pasiūlys dermatologas, kuris pirmiau nustatys ligos tipą ir kiek liga jau yra progresavusi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *