Posted inSveikata

Drėgmės surinkėjai ir jų alternatyvos sveikesniam namų orui

drėgmės surinkėjai

drėgmės surinkėjaiMūsų sveikata, gera savijauta  ir net grožis priklauso nuo labai daug veiksnių. Šį kartą kalbėsime apie vieną iš tų veiksnių — oro drėgmę gyvenamose patalpose. Svarbiausia, kad namuose procentinis oro drėgmės lygis būtų tinkamas. Įvairūs šaltiniai ir specialistai vieningai sutaria, kad tinkamiausia oro drėgmė namuose yra tarp 45-ių ir 50-ies procentų. Tačiau kaip žinoti ar namuose drėgmės lygis tinkamas, ar ne?

Kokie požymiai rodo, kad namuose drėgna

Kai namuose žiemos periodu drėgmės koncentracija yra žymiai per didelė, apie tai pirmiausia byloja ant sienų ir lubų besikaupiantis kondensatas, o ryškiausiai kondensatas yra matomas ant langų stiklo. Paprastai tokia drėgmė namuose yra lydima ir susilpnėjusio gyventojų imuniteto bei peršalimo susirgimų. Žinoma, nebūtina laukti kol namuose ant sienų ir langų ims kauptis kondensatas, yra tikslesnis ir lengvesnis būdas namuose išmatuoti drėgmės lygį. Tam yra skirti specialūs oro drėgmės matuokliai, kurių dėka galite ne tik žinoti, kad drėgmės yra per daug, bet ir nustatyti tikslų drėgmės koncentracijos ore procentinį kiekį.

Kaip galime spręsti per didelės drėgmės koncentracijos problemą

Greičiausiai ir nesukeldami nepatogumų gelbsti drėgmės surinkėjai. Jie atstato tinkamiausią drėgmės lygį sumažindami drėgmės perteklių, o kartu dar ir valydami orą padeda lengviau kvėpuoti žmonėms, turintiems problemų su kvėpavimo takais. Žinoma drėgmės surinkėjai nėra vienintelis būdas galintis padėti sumažinti drėgmės koncentraciją ore, yra ir keletas kitų, paprastų būdų, kaip galite sau padėti jei nukrypimai nuo drėgmės normų nėra dideli.

  1. Vėdinkite kambarius reguliariai tiek žiemą, tiek vasraą, rytais ir vakarais, bent po penkias minutes. Žiemos metu per tokį laiko tarpą kambariai nespės sušalti, o rezultate namuose bus gaivesnis oras ir tinkamesnis drėgmės lygis.
  2. Taip pat padėti gali ir gartraukis. Jeigu namų virtuvėje sukatės kaip tikri kulinarai, dažnai gaminate — namuose drėgmė kaupiasi į ir nuo verdamo ar kepamo maisto, todėl derėtų visada įjungti gartraukį, o taip pat verdant naudoti dangčius puodams uždengti.
  3. Ar kada susimąstėte, kad ilgai stovėdami duše po karštu tekančiu vandeniu, taip pat namų ore didinate drėgmės koncentraciją. Todėl reiktų trumpiau mėgautis vonios ir dušo malonumais, bei naudoti ne tokį karštą vandenį.
  4. Skalbinius džiaukite lauke. Nuo jų namuose taip p[at gausiai kaupiasi drėgmė.

Perskaičius šį ilgą sąrašą, kai kuriems gali pasirodyti, jog norint namuose išvengti drėgmės pertekliaus, tektų labai aukotis. Matyt todėl ir buvo išrasti drėgmės surinkėjai, kad žmonės per daug negalvodami ir savęs nevaržydami galėtų namuose nesirūpinti dėl besikaupiančios drėgmės.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *