Posted inSveikata

Kada ir kodėl niežti įvairias kūno vietas?

kodel-niezti-isangeNiežulys atrodo gana paprastas pojūtis, kurį bent kartą gyvenime yra patyręs kiekvienas žmogus. Tačiau vienkartinis pasikasymas dėl uodo įkandimo ar laikinai išsausėjusios odos yra niekis, palyginus su tam tikromis būklėmis, kai niežulys gali reikšti svarbius sveikatos sutrikimus. Jeigu esate iš tų žmonių, kurie skundžiasi ilgalaikiu niežėjimu konkrečiose kūno vietose, sužinokite, kodėl niežti išangę, rankas, pėdas, galvą,  ir t.t.

Kodėl niežti išangę: išangės niežėjimas gali apimti dėl daugybės priežasčių, iš kurių dažniausios yra herpesas, grybelinė infekcija, žvynelinė, hemorojus. Herpesas – tai lytiniu keliu plintanti liga, dėl kurios pažeidžiami ne tik lytiniai organai, lūpos, bet kartais ir išangė. Grybelinė infekcija taip pat užkrečiama liga, galinti patekti ir ant ligonio užpakalio. Žvynelinė nėra užkrečiama, tačiau dažniausiai paveldima liga. Hemorojumi galima susirgti dėl dažno vidurių užkietėjimo, nėštumo ir panašiai.

Kodėl niežti rankas: dažniausia rankų niežėjimo priežastis – egzema arba alergija įvairioms medžiagoms ar paviršiams. Jeigu iš prigimties turite alergišką odą, ją gali lengvai sudirginti tokie veiksniai kaip muilas, šaltas oras, cheminės medžiagos ir valikliai, tam tikri metalai, plaukų dažai, išoriniai vaistai.

Kodėl niežti pėdas: pėdų niežėjimo pagrindinė priežastis – pėdų grybelis arba grybelinė pėdų infekcija. Jos metu grybelis pirmiausiai pažeidžia tarpupirščius ir oda apsitraukia pūslelėmis ar žvyneliais, šie pradeda niežėti. Kuo toliau, tuo labiau niežėjimas ir pažeisti odos plotai didėja bei plinta. Jeigu pradeda niežėti ir kulnas – vadinasi infekcija jau gerokai išplitusi ir paūmėjusi. Tokiu atveju būtina skubiai kreiptis į gydytoją.

Kodėl niežti galvą: galvą niežėti gali dėl daug ko – kartais tai išsausėjusios galvos odos rezultatas, kai užtenka pakeisti šampūną ir bėda bus išspręsta, o kartais tai gali būti alergija plaukų dažams, pleiskanojimas, žvynelinė, stresas, o galbūt vertėtų pasitikrinti plaukus, ar nesimato utėlių glindų – šie parazitai taip pat sukelia galvos niežulį.

Jeigu odos niežulys taip vargina, kad dėl to jau kenčia ir jūsų gyvenimo kokybė, nekentėkite ir kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Tokios ligos kaip žvynelinė, hemorojus, egzema ir grybeliai turi būti gydomos kol neprogresavo iki sunkesnės būklės.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *