Posted inHigiena / Paslaugos

Kaip išnaikinti blusas namuose?

Kiekvienas augintinio šeimininkas yra bent kartą susidūręs su šiais parazitais. Blusos namuose gali pridaryti daug nemalonumų ne tik augintiniams, bet ir žmonėms.

Blusos dažniausiai aptinkamos gyvūnų kailyje, bet neretai gali nenaikinamos apsigyventi ir namuose. Blusos gali stipriai apkandžioti ne tik gyvūnus, bet ir žmones, o įkandimai gali sukelti ir stiprias odos alergines reakcijas.

Blusos namuose

Kai namuose aptinkate vieną ar kitą blusą, didelė tikimybė, jog blusos namuose yra išplitusios kur labiau, nei manote. Jeigu matote suaugusias blusas, kurio dažnu atveju, lengvai randamos gyvūno kailyje, žinokite, jog tai, ko gero, tik kokie 5% jūsų aptiktų blusų. Likusius 95% nerandamų blusų sudaro kiaušinėliai, lervos ir lėliukės.

Blusos namuose ir sunkiai išnaikinamos, bet tinkamai tam pasiruošus, galima su jomis susidoroti. Blusas namuose yra sunku išnaikinti dėl greito jų dauginimosi ir galimybių plėsti po visus namus.

Kokių priemonių reikia imtis, norint išnaikinti blusas namuose?

  1. Pasirūpinkite savo katėmis ir šunimis, bei visai kitais gyvūnais. Jeigu aptikote blusas tik ant vieno augintinio, tai yra didelė tikimybė, kad kiti jūsų augintiniai taip pat jau turį šių parazitų. Reguliariai maudykite savo gyvūnus specialiomis, nuo parazitų apsaugančiomis priemonėmis.
  2. Reguliariai tvarkykite namus. Dažnai siurbkite ir plaukite grindis, kilimus, baldus. Po namų tvarkymo būtinai išvalykite dulkių siurblio šiukšlių surinkimo indą, išplaukite grindų valytuvą, šluotą. Naudokite antibakterines ir antiparazitines valymo priemones.
  3. Išsiurbkite gyvūnų miegojimo zonas. Jeigu gyvūnas turi minkštą gultą, dažnai jį plaukite karštu vandeniu su antibakterinėmis valymo priemonėmis.
  4. Labai dažnai keiskite šeimos narių patalynę, ją taip pat plaukite karštame vandenyje. Antibakteriniai ir antiparazitiniai valikliai bei karštas vanduo padės sunaikinti ne tik likusias blusas, bet ir jų lervas, lėliukes. Tai yra labai svarbus žingsnis, nes norime sunaikinti ne tik pačias blusas, bet ir pagrindinį jų židinį.
  5. Nupurkškite baldų paviršius specialiais purškikliais nuo parazitų. Atlikite tai reguliariai, naudokite tik kokybiškus purškiklius. Naudokite žmonėms saugius purškiklius, įsitikinkite jog jie nesukels jums ir jūsų šeimos nariams alerginių reakcijų.
  6. Naudokite specialias dūmų šaškes, kurios dezinfekuoja ir naikina parazitus. Tai darykite tik tada, kai pasirūpinote anksčiau minėtais dalykais. Šaškės turėtų būti paleidžiamos tada, kai jau yra pasirūpinta augintiniais, šeimos nariais, kai yra atliktas tinkamas namų, patalynės, baldų valymas. Prieš paleisdami dūmų šaškę, gali būti, jog teks iš kambario išnešti augalus, išjungti elektros prietaisus. Būtinai laikykite visų dūmų šaškės pakuotėje aprašytais nurodymais.
  7. Nepamirškite automobilio. Dažnais atvejais žmonės pamiršta, jog blusos gali keliauti. Neretai išnaikinę namuose blusas yra pamirštami židiniai automobiliuose. Jeigu šuo keliauja automobiliu, padenkite jam pledą, kurį būtų galima dažnai keisti ir plauti. Išvalykite automobilio saloną specialiais antiparazitiniais valikliais.
  8. Išvalykite augintinių žaislus. Jeigu augintiniai turi savo žaislus, būtinai juos išvalykite taip pat, kaip tai darytumėte su pačiais gyvūnais – karštu vandeniu ir specialiu, parazitus naikinančiu valikliu.

Iš kur žinoti ar blusos sunaikintos?

 

Nėra užtikrinto atsakymo, kaip žinoti ar blusos namuose yra galutinai sunaikintos. Stebėkite gyvūnus, ar jie nesikaso, ar reaguoja į prisilietimui jautrias vietas.

Žmonės taip pat turėtų atkreipti dėmesį į savo odą, jeigu ji buvo nuberta dėl blusų įkandimų. Jeigu nebėra įkandimų žymių ir netikėtas niežėjimas nebepasikartoja, gali teigti, jog blusos namuose buvo sėkmingai išnaikintos.

Nors ir naikinote blusas, būkite budrūs, nes augintiniai gali jų vėl parnešti į namus, Rekomenduojama, jog po blusų naikinimo, dar bent kelis kartus kartoti namų, augintinių, šeimos priežiūros procesus, tai būsite labiau užtikrinti sėkmingu jų išnaikinimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *