Posted inMedicina

Kamieninių ląstelių procedūros

kamieninės ląstelės

kamieninės ląstelės

Apie kamienines ląsteles ir jų naudą, o taip pat ir gydymą kamieninėmis ląstelėmis, girdėti tekę yra kiekvienam ir ne kartą. Šiuo metu yra galimybė užšaldyti iš gimdyvės placentos paimtas kamienines ląsteles, kurios ateityje gali būti panaudotos sunkių ligų gydymui ir ne tik. O kiek yra žinoma apie kamieninių ląstelių panaudojimą grožio srityje?

Grožio srityje kamieninių ląstelių paėmimas atliekamas iš žmogaus riebalinio audinio. Tai yra regeneracinės paskirties, mediciniškai vadinamos stromos vaskuliarinės frakcijos (SVF) ląstelėmis. SVF ląstelės, suleistos į tam tikrą probleminę zoną, pasireiškia natūraliu regeneruojamuoju poveikiu. Be to, kadangi tai yra to paties žmogaus kamieninės ląstelės, po procedūros nepasireiškia joks šalutinis poveikis ar atmetimo reakcija.

Tai pakankamai nauja ir labai inovatyvi procedūra Lietuvoje. Kamieninių ląstelių paėmimas vyksta chirurginės intervencijos būdu, kuomet minimaliai nusiurbiama riebalų, iš kurių laboratoriniu būdu išgaunamos kamieninės ląstelės.

Šios stromos vaskuliarinės frakcijos ląstelės skatina pirmtakinių ląstelių atsinaujinimą. Todėl ši procedūra naudojama probleminėms veido odos vietoms atstatyti. Kamieninės ląstelės pasitarnauja lyginant raukšles, sausos, stangrumą praradusios odos atstatymui, netgi randų matomumo mažinimui ir kitoms odos problemoms šalinti.

Pati paėmimo, apdorojimo ir suleidimo procedūra yra atliekama steriliai ir visas procesas gali trukti iki maždaug 4 valandų. Be to, yra galimybė paimtas kamienines ląsteles užšaldyti specialioje azoto talpykloje, kurios yra saugomos audinių banko laboratorijoje.

Kalbant tik apie patį kamieninių ląstelių suleidimą, procedūra trunka vos iki 20 minučių, priklausomai, kokia yra problema. Tai visiškai saugi procedūra, kuri atliekama steriliu švirkštu gydytojo profesionalo. Po procedūros atsistato odos audiniai, sumažėja raukšlės, dingsta odos pilkumas, pagerėja bendra odos būklė. Tai puiki prevencinė priemonė prieš plastines operacijas, o procedūros poveikis išlieka iki 12 mėnesių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *