Posted inSveikata

Patarimai, kurie padės sumažinti depresijos simptomus

depresija

depresija

Skubančiame pasaulyje vis dažniau žmones neturi laiko sau. Jie kiekvieną dieną labai daug dirba ir galiausiai viskas virsta tuo, kad laisvomis valandomis nebemokama atsipalaiduoti. Deja, nuo to kyla įvairios psichologinės ligos kaip kad depresija.

Tyrimai atskleidžia, kad Lietuvoje, kaip ir kitose moderniose šalyse, depresija yra gana dažnai jaunimo tarpe pasireiškianti liga. Žinoma, kovoti su ja būtina su specialistų pagalba.  Tačiau sau padėti gali kiekvienas pats. Nurodysime kelias pagalbos sau galimybes.

  •       Bandykite kuo daugiau judėti. Suprantame, kad sergant depresija dažniausiai norisi visą dieną būti namuose ir gulti lovoje, tačiau net ir mažiausias fizinis aktyvumas gali Jums padėti kur kas geriau jaustis. Nebūtinai tai būti sportas. Net ir paprasčiausias pasivaikščiojimas, šiuo atveju, tikrai gydo.
  •       Žinoma, reikalinga ir sveika mityba. Dažnas pradeda nevalgyti arba valgyti labai prastą maistą. O savo psichiką galima pagerinti valgant subalansuotai, taip pat, tokius patiekalus, kuriuose yra daug naudingųjų medžiagų.
  •       Pasistenkite užsiimti kokia nors veikla. Puikiai tiks būreliai, net ir pats paprasčiausias piešimas, kuris gali suteikti jums nors kiek malonumo. Kai kurie keliauja į gyvūnų namus ir visą dieną būna su gyvūnais. Tai – labai gera terapija.
  •       Taip pat pagalba sergant depresija galima ir iš tų žmonių, kurie yra aplink jus. Svarbiausia yra nebijoti kalbėti. Visiškai natūralu, kad aplinkiniai dažniausiai nesupranta, ką Jūs išgyvenate, neteiskite jų už tai, pabandykite jiems paaiškinti.
  •       Stenkitės kuo daugiau klausytis pozityvios muzikos. Daugelis pastebi, kad muzika labai gerai veikia žmogaus psichiką. Jis tampa kur kas aktyvesnis, o tai dažniausiai skatina imtis ir kokios nors veiklos.
  •       Rašykite, nes tai išties gera terapija. Nereikia mokėti ypatingai reikšti mintis žodžiu, kad galėtumėte rašyti. Tai daryti gali kiekvienas. Svarbiausia – bandyti. Dienoraštis – puikus pasirinkimas.

Tačiau depresiją ne visada gali pavykti nugalėti pavieniui. Kartais tikrai gali reikėti specialisto pagalbos, todėl jei jaučiate, kad depresijos neįveiksite patys ir šie patarimai jums nepadeda, reikėtų kreiptis į profesionalius psichoterapeutus, kurie suteiktų kvalifikuotą pagalbą. Visus Lietuvos psichoterapeutus galite rasti vienoje vietoje: psichoterapijos.lt. Būtent ten galėsite atsirinkti kurie psichoterapeutai dirba su jūsų tipo problemomis ir kurių teikiamas paslaugas norėtumėte išbandyti sprendžiant su depresija susijusias problemas.

Svarbiausia išmokti save mylėti, bandyti priimti tokią, kokia esate. Juk gyvenime keičiasi viskas, tad svarbiausia nebijoti pradėti gyventi kitaip jau šiandien. Ir galbūt tai gali būti gyvenimas, kuomet kur kas daugiau šypsomasi.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *