Posted inSveikata

Kraujagyslių tyrimas gali išgelbėti gyvybę

Kraujagyslių tyrimo metodai

Kraujagyslių tyrimo metodaiKai pastaruoju metu vis labiau kalbama apie sveiką gyvenseną, sportą, pamirštama šiek tiek dėmesio skirti reguliariai sveikatos būklės patikrai. Vieniems, sveikai gyventi besistengiantiems asmenims tai galbūt ne taip aktualu, tačiau tiems, kurių gyvenime riebus maistas, alkoholis, cigaretės ir tinginiavimas prie televizoriaus ekranų nėra svetimi, periodiškai atliekami tyrimai gali apsaugoti nuo kai kurių itin rimtų sveikatos sutrikimų ateityje. Įvairūs kraujagyslių tyrimo metodai skirti užtikrinti kraujagyslių sieneles ir kaip pro jas pereina kraujas.

Kraujagyslių tyrimo metodai – bene patys svarbiausi kraujagyslių bei širdies, kardio medicinos, indikatoriai, tad specialūs to patikrinimui skirti tyrimai būtini kiekvienam žmogui. Gydytojai rekomenduoja kraujagyslių būklės tyrimus daryti bent 1 kartą į metus nuo 40 metų. Nesvarbu, ar turite kokių nors nusiskundimų, ar ne, širdies ir kraujagyslių profilaktika – reikalinga.

Kaip ir bet kuri kita liga, taip ir kraujagyslių užsikimšimas ar blogas kraujo pratekėjimas ilgainiui sukelia rimtas komplikacija. Sunkių ir staiga pasirodančių ligų, pavyzdžiui, insulto, diagnozavimas neretai padeda išvengti operacijos ar galūnių amputacijos.

Dabartiniai kraujagyslių tyrimai nėra nei skausmingi, nei ilgai trunkantys. Jų kartojimas taikomas įvairiai, atsižvelgus į individualias asmens problemas, tad net ir paskirti keli tyrimai iš eilės nedarys jokios neigiamos įtakos žmogaus organizmui ar savijautai. Kraujotaka bei kraujagyslių būklė paprastai tiriamos echoskopijos metodu. Šiandien daugelis klinikų turi modernius įrenginius, todėl ir kraujagyslių tyrimo metodų – ne vienas.

Venų, arterijų, limfagyslių, kraujo srovių ūžesių, ABI kraujotakos indeksai bei daugelio kitų duomenų pateikimą ekrane užtikrinanti medicininė įranga ir patyrusių specialistų konsultacija dabar daugeliui asmenų yra ankstyvoji klastingų ligų prevencija.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *