Posted inGrožis / Medicina

Kuo skiriasi atvira ir uždara nosies plastinė operacija?

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Kęstutis Maslauskas  internetinėje svetainėje https://www.drmaslauskas.lt/nosies-korekcija/ dalijasi informacija apie tai kuo skiriasi atvira ir uždara nosies plastika. Pacientai, kurie kreipiasi į grožio klinikas tam, kad jiems būtų atlikta nosies korekcija dažnai nemato didelio skirtumo tarp šių skirtingų operacijų tipų.

Atvira nosies plastinė operacija  – tai tokia, kai pjūvis daromas nosies išorėje. Po to, kai atliekama tokia nosies operacija gali kiek ilgiau būti patinęs nosies galiukas. Taip pat po to, kai buvo atlikta atvira nosies operacija gijimas trunka kiek ilgiau ir kiek labiau gali būti matomas randas.  Vis dėlto, neturėtų gąsdinti atvira nosies plastika – tokia nosies korekcija leidžia labiau pamatyti visą, pilną vaizdą, todėl natūralu, kad ir  rezultato galima tikėti geresnio. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Kęstutis Maslauskas savo internetiniame puslapyje https://www.drmaslauskas.lt/nosies-korekcija/ dalijasi ne tik patarimais apie nosies plastinę operaciją, dar vadinamą rinoplastika, bet taip pat dalijasi ir nuotraukomis prieš ir po nosies korekciją.

Uždara nosies operacija iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti patraukiau pačiam pacientui, nes turi daug privalumų. Visų pirma gijimas po tokios nosies operacijos būna greitesnis, mažiau matomas nosies galo patinimas po operacijos, taip pat pjūvis daromas tik nosies viduje, todėl nelieka pastebimų randų nosies išorinėje dalyje. Tačiau tokia uždara nosies korekcija turi ir savų minusų. Uždara nosies plastikos operacija neleidžia pamatyti pilno vaizdo operacijos metu, todėl išgauti visišką simetriją ir išvengti deformacijų šiuo atveju yra žymiai sunkiau.

Dauguma plastikos chirurgų įvairiose konferencijose nuolat diskutuoja, kuri nosies operacija yra priimtinesnė: uždara ar atvira. Vis dėlto dauguma plastikos chirurgų linkę rinktis atvirą nosies plastiką visų pirma dėl to, kad jos metu akių lygyje gali įvertinti visus galimus niuansus, pamatyti tikrą vaizdą ir užtikrinti geresnį rezultatą. Bet kuriuo atveju, galutinis rezultatas tiek po atviros, tiek po uždaros nosies operacijos vertinamas tik po pusantrų metų.

Vis dėlto pilnai neatsisakoma ir uždaros nosies plastinės operacijos, nes tam tikrose situacijose, kai nereikia sudėtingos operacijos, galima atlikti ir uždarą nosies plastiką. Pacientams visada patariama pasikonsultuoti su gydytoju, kuris variantas konkrečiam atvejui yra labiau tinkamas. Tik pilnai išsakę savo lūkesčius ir pasikonsultavę su specialistu pacientai gali tikėtis geriausio rezultato. Svarbiausia nepamiršti, kad nosies plastinė operacija – tai labai atsakingas sprendimas, kurio galutinis rezultatas priklauso nuo paciento ir gydytojo tarpusavio pasitikėjimo.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *