Posted inHigiena / Sveikata

Lubrikantai – pagalba, kai skauda sekso metu

Nors lubrikantai dažniausiai siejami tik su malonumu, kurį gali pasirinkti kiekvienas žmogus, tačiau taip pat siūlome nepamiršti, kad kai kuriais atvejais tai gali būti ne malonumo didinimo priemonė, tačiau skausmo mažinimo. Jeigu lubrikanto daugiau – ne tik pavyks išvengti skausmo, tačiau ir atsipalaiduoti sekso metu, o tai, žinoma – dar daugiau aistros.

Lubrikantus rekomenduoja ne tik sekso prekių pardavėjai, tačiau taip pat ir medikai, kurie gana dažnai girdi nusiskundimą, kad sekso metu – per mažai drėgmės, skauda. Tik tai tikai nereiškia, kad moteris nenori savo partnerio.

Sausumo priežasčių yra daug

Kai kurie vyrai labai įsižeidžia, kad moteris sekso metu negeba susijaudinti taip, kad drėgmės būtų daug. Kai kuriais atvejais didelis saugumas gali būti siejamas su hormoniniais pokyčiais. Žinoma, gana dažnai taip nutinka nėštumo metu, taip pat ir toms moterims, kurios jau yra arti menopauzės arba toms, kurios jau yra „joje“. Gali nutikti ir moterims, kurios serga PKS bei kitomis hormonų bei skydliaukės ligomis.

Taigi, priežasčių gali būti daug ir tai toli gražu nereiškia, kad moteris nenori savo partnerio. Ji gali jo norėti ir net labai, tačiau net ir tokiu atveju, deja, sausumas gali likti. Tuomet lubrikantai yra ne tik geriausia rekomenduojam priemonė, tačiau ir būtinai naudojama, kadangi jos neturi jokio neigiamo poveikio, naudoti labai paprasta, o tai gali seksą padaryti kur kas malonesniu. Taigi, jau dažniausiai po paties pirmo panaudojimo atsidūsta – kodėl gi nebuvo to imasi anksčiau. Juk šiuo metu ir pačių lubrikantų pasiūla yra tokia plati, kad kiekviena pora ras tai, kas jiems labiausiai patinka.

Pokalbiai su medikais

Renkantis lubrikantus dažniausiai siūloma tartis su pardavėjais. Visada geriausia – internetu, kadangi galima be jokiu tabu užduoti tokius klausimus, kurie padeda rasti geriausiai tinkamus lubrikantus. O kadangi jų tiek daug – norisi paties geriausio iškart, tiesa?

Tačiau jeigu sausumas yra labai didelis – pirmiausia visada geriausiai pasikalbėti su medikais, kurie gali atlikę tyrimus rasti priežastį – kodėl taip yra. Žinoma, tai nereiškia, kad po tyrimų nereikės naudoti lubrikantų. Tai nėra vaistas. Jų naudojimas – kiekvienos poros pasirinkimas. Juos dažnai renkasi ir tos moterys, kurios susijaudinimo, slidumo yra daug, tačiau norisi jo dar daugiau, kadangi tai leidžia patirti daugiau gerų emocijų.

Taigi, lubrikanto naudojimas tinka visoms, tačiau kai matote, kad kūnas „ne visai klauso“ – pirmiausia visada siūlome registruoti vizitui pas medikus. Dėl savęs. Tam, kad pavyktų sužinoti – ar tai nėra kokių nors rimtesnių ligų simptomas.

Papildomos pagalbos, kai skauda

Ar tikrai lubrikantas yra geriausia pasirinkimas, kai trūksta slydimo? Tikrai taip. Kai kurie renkasi naminius lubrikantus, tokius, kurie yra gaminami iš maisto produktų. Galima, tačiau geriausia – vengti, kadangi niekada negalite būti tikras – kaip suredaguos Jūsų oda. Bėrimai tikrai nepagerins visos situacijos, o šiuo metu rinkoje siūlomi tik sertifikuoti, aukštos kokybės lubrikantai, tad juos naudodami galite būti ramus, kad viskas bus geriau nei buvo.

Visgi, kai sekso metu skauda ne tik dėl to, kad trūksta drėgmės – reikia bandyti dar kelis būdus, kurie gali sumažinti bet kokį diskomfortą. Pirmiausia problema gali būti susijusi su pozomis. Tam tikros pozos tikrai gali kelti daugiau diskomforto nei kitos. Žinoma, viskas priklauso nuo to – kodėl skauda. Kai vyro penis yra labai didelis – tinka vienos pozos, o kai skauda, kadangi po gimdymo moteris plyšo ir paprasčiausiai reikia rasti pozą, kuri leidžia išvengti sąlyčio su randu – tinka kitos.

Dažniausiai internete galima rasti labai daug variacijų bei pasiūlymų. Remtis kitų patirtimi – verta, nes tai padeda aiškesniais žingsniais eiti tikslo link. Tačiau dažniausiai tenka pačiam išbandyti kuo daugiau variantų, kol rastas patenkina poreikius. Natūralu, kad reikia viską daryti kuo lėčiau. Ir tuo pačiu labai svarbu kuo daugiau kalbėtis. Moteris turi paaiškinti – kurioje pozicijoje ji jaučiasi geriausiai ir tuo pačiu kuri jai kelia diskomfortą. Tik per pokalbius bei bandymus galima seksą padaryti maloniu, o gerai jaustis turi abu.

Ir pabaigai…

Sekso metu neturi skaudėti ir tuo pačiu neturi nei vienas iš partnerių jaustis blogai, kad tik kitam būtų gerai. Geras seksas yra tas, kai abu žmonės yra atsipalaidavę, kai abu gerai jaučiasi ir tuo pačiu kai abu pajunta kuo daugiau aistros. Esame tikri, kad toks derinys yra įmanomas. Tik gali reikėti laiko, kai pokalbių pagalba bus rastas kompromisas, o vėliau stengiantis – tobulinamos pozos bei priemonės, kurios ir padeda atsipalaiduoti maksimaliai ir patirti kuo daugiau gerų emocijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *