Posted inMedicina

Neapgalvotas sportas – tiesiausias kelias pas traumatologą ir ne tik

Nors pasaulyje žmonių sveikatos rodikliai prastėja, vis dėlto atsiranda nemažai žmonių, kurie bando propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Tai ypatingai matoma socialiniuose tinkluose, kuomet aktyviai sportuojantys žmonės noriai pozuoja nuotraukoms. Tačiau, traumatologai primena, kad yra ir kita medalio pusė – nemažai pradedančių sportininkų smarkiai susižeidžia. Taip nutinka dėl paprastos priežasties – žinių trūkumo. Traumos būna įvairios – nuo smulkių iki tokių, kurios gydomos ne vieną mėnesį. Tam, kad būtų galima išvengti susižalojimų, pradedantiems sportininkams reikėtų labiau apsišviesti nuo ko viską pradėti.

Ne visada sulauksite traumatologo pagalbos

Natūralu, kad susižeidus pirmiausia bus kreipiamasi į šeimos gydytoją. Šis, įvertinęs situaciją, nuspręs ar siųsti jus pas traumatologą ar ne. Sporto atveju, padidėjusią traumų tikimybę galima sumažinti kreipiantis į profesionalius trenerius. Jie padės išmokti taisyklingai atlikti konkrečius fizinius pratimus. Taip pat suteiks bent minimalų žinių bagažą, kuris maksimaliai padės išvengti nepageidaujamų traumų. Viskas priklausys nuo jūsų pastangų ir noro domėtis sporto kultūra.

Jeigu vis dėlto nusprendėte pradėti aktyviai sportuoti be specialistų priežiūros, tuomet turėkite galvoje, kad internete yra pakankamai informacijos kaip teisingai atlikti tam tikrus pratimus. Priešingu atveju, netaisyklingi pratimai gali sukelti tokias komplikacijas, kurios vargu ar bus išgydomos lengvai. Pasitaiko atvejų, kuomet bandantys kelti didelius svorius susižaloja nepataisomai – ištinka stuburo traumos, kurios netgi gali prikaustyti prie vežimėlio.

Natūralu, kad kiekviena trauma yra skirtingo lygio, bet turėkite galvoje, kad jūsų nutrūktgalviškumas gali jums sugadinti sveikatą. Kiekvienas traumatologas Vilniuje ar kituose miestuose jums gali patvirtinti, kad kai kurios traumos yra labai rimtos ir keičiančios gyvenimus. Tad, siekiant jų išvengti, patariama prieš aktyvų sportą sukaupti kuo didesnį žinių bagažą.

Netaisyklingas sportas gali baigtis ne tik apsilankymu pas traumatologą, bet ir mirtimi

Tai ypač liečia asmenis, kurie prieš tai neturėjo jokio reguliaraus dienos fizinio krūvio. Nusprendus sportuoti, svarbu atsižvelgti į prieš tai buvusį gyvenimo būdą. Tarkime, jeigu jūs kelerius metus dirbote tokį darbą, kurio metu mažai judėjote, tuomet turite būti labai atsargūs. Prieš tai neturėjus jokio aktyvaus fizinio krūvio, per didelis jo kiekis gali sukelti komplikacijas. Kalba eina apie širdies ir kraujagyslių darbą.

Blogiausia kas gali nutikti pradedant aktyviai sportuoti – širdies smūgis. Kai asmuo prieš tai neturėjo jokio fizinio krūvio ir staiga pirmą dieną sugalvojo nubėgti 10 kilometrų, jis smarkiai rizikuoja apkrauti širdį ir sulaukti atitinkamų pasekmių. Jeigu turite viršsvorį, toks bėgimas jums būtų dar rizikingesnis.

Tad, gerai pasidomėkite visais pratimais, kuriais ketinate užsiimti pradedant sportuoti.

https://osteomedika.lt/traumatologas-vilniuje-ka-jis-daro/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *