Posted inMedicina / Paslaugos / Sveikata

Ortodontas – gydo kreivai išaugusius dantis

Ortodontas

OrtodontasOrtodontija – mokslo šaka, kuri tiria veido-žandikaulio sistemos augimą, vystymosi sutrikimus. Šioje sferoje dirba gydytojai ortodontai, kurie gydo netaisyklingą žandikaulio sąkandį bei kreivai išaugusius dantis.

Ortodontas savo gydymui taikyti, pasitelkia ortodontinius aparatus. Ortodontiniai aparatai yra nuimami ir nenuimami. Nuimamiems ortodontiniams aparatams yra priskiriamos plokštelės, taip pat funkciniai aparatai. Žinomiausi ir labiausiai pasaulyje paplitę nenuimami ortodontiniai aparatai – breketai.

Breketų sistemos yra populiariausios tarp žmonių vien todėl kad jos greitai ištiesina kreivus dantis, atstato netaisyklingą sąkandį.

Breketai yra kelių rūšių:

 1. Metaliniai breketai (pigūs, tačiau neestetiški);
 2. Beligatūriniai breketai (estetiški, brangesni);
 3. Safyriniai breketai (permatomi, todėl estetiški, palyginus su metaliniais breketais – brangūs);
 4. Liežuviniai, arba kitaip vidiniai breketai (šių breketų sistemos nesimato, nes ji yra įdėta vidinėje dantų pusėje, todėl – estiški ir labai brangūs).

Kurią breketų sistemą sistemą pasirinkti, gali padėti apsispręsti tik gydytojas ortodontas. Ortodontas konsultacijos metu ištiria žmogaus burnos ertmę, nustato dantų bei žandikaulio būklę ir pataria arba primygtinai siūlo įsidėti vieną ar kitą ortodontinį burnos aparatą.

Ortodontinis gydymas susideda iš:

 • Ortodonto konsultacijos;
 • Paciento dantų ir žandikaulio ištyrimo;
 • Gydymo plano ir kainos nustatymo;
 • Ortodontinio aparato uždėjimo;
 • Reguliarių vizitų, maždaug kas 4 – 6 savaites;
 • Ortodontinio aparato nuėmimo;
 • Retencijos palaikymo.

Ortodonto pasirinkimas – pats svarbiausias žingsnis. Dažniausiai ortodontą žmonės renkasi interneto pagalba: daug domisi ir skaitosi. Tačiau, tikriausiai pats geriausias būdas patekti pas profesionalų ir etišką ortodontą – pasiklausinėjus kitų, ortodontinias sistemas nešiojančių žmonių: bičiulių, draugų ar šeimos narių.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *