Posted inMedicina / Paslaugos / Sveikata

Parodontozės gydymas – ilgas procesas

Parodontozės gydymas

Parodontozės gydymasSveika ir nepriekaištinga šypsena – ją norime turėti kiekvienas. Tačiau tam, kad jinai būtų balta, būtinai turime rūpintis ne tik savo dantimis, tačiau ir dantenomis. Dažnas žmogus, pas odontologą nueina tikrai retai, taip pat tingi kiekvieną dieną valytis dantis dantų siūlu ir besąlygiškai rūpintis savo burnos higiena. Statistiniais duomenimis yra nustatyta, kad daugiau nei pusė 18 amžiaus žmonių, jau turi problemų su dantenomis. Dantenų problemos, bėgant laikui gali sukelti įvairias ligas, viena dažniausia ir pačių nepalankiausia dantenų infekcija – parodontozė.

Parodontozė – infekcinė ir lėtinė liga, kuri apima žmogaus dantis. Negydant šios infekcijos, po kurio laiko jinai gali sukelti rimtus padarinius ne tik dantims (dantų iškritimas), tačiau ir kitiems žmogaus kūno organams bei organizmui: širdžiai, sąnariams.

Parodontozės simptomai pasireiškia:

  • Patinusiomis dantenomis;
  • Paraudusiomis dantenomis;
  • Dantenų kraujavimu;
  • Dantų klibėjimu;
  • Nemaloniu burnos kvapu.

Parodontozės gydymas

Parodontozės gydymas yra itin sudėtingas ir ilgalaikis procesas. Dažniausiai visiškai pasveikti nuo šios ligos įmanoma tik anksti pastebėjus prieš tai minėtus simptomus. Parodontozės gydymas priklauso nuo ligos rimtumo stadijos.

Apnašų šalinimas

Apnašų šalinimas – svarbus parodontozės gydymo procesas. Šio procedūros eigoje yra pašalinamos apnašos bei bakterijos, kurios turi įtakos infekcijos plitimui. Po šios procedūros, dantų bei dantenų būklė žymiai pagerėja, dantenų kraujavimas ir patinimas sumažėja.

Chirurginės procedūros

Tai vėlesnėje stadijoje atliekamos procedūros. Priklauso nuo to, kokio sunkumo yra liga. Atliekamos kelios procedūros: dantenų kišenių mažinimas, audinių augimo stimuliacija, minkštųjų ir kaulinių audinių implantų įstatymas, danties šalinimas.

Medikamentai

Vaistų vartojimas yra svarbus parodontozės gydymo procesas. Norint išgyti, yra skiriami vaistai, kurie mažina uždegimą – antibiotikai. Antibiotikai yra įvairiausių pavidalų: geriami, tepami, gali būti specialios pastos sudėtyje.

Tam, kad išvengtume parodontozės, privalome rūpintis burnos higiena nuo pat vaikystės, kiekvieną dieną. Juk graži ir sveika šypsena – geresnio gyvenimo garantas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *