Posted inMedicina / Paslaugos / Sveikata

Ortodontija – tiria žandikaulio sistemos vystymosi sutrikimus

Ortodontija

Ortodontija Netaisyklingas sąkandis bei kreivai išdygę dantys – rimta estetinė problema. Šią problemą reikia spręsti ne tik dėl grožio, tačiau ir dėl diskomforto burnoje. Netaisyklinga žandikaulio bei dantų padėtis gali sukelti rimtų problemų: kramtymo, kalbos, sukandimo, taip pat gali atsirasti įvairiausių veido profilio pakitimų. Blogas dantų išsidėstymas burnoje gali lemti ir dantenų ligas, pačių dantų nusidėvėjimą bei karieso atsiradimą. Negydant netaisyklingo sąkandžio bei kreivai išdygusių dantų – ligos gali progresuoti ir padaryti veidui bei žandikauliui įvairiausių deformacijų.

Ortodontija – viena iš odontologijos mokslo šakų, kuri gydo netaisyklingą žandikaulio padėtį, kreivai išdygusius dantis, veido – žandikaulio sistemos vystymosi sutrikimus,

Ortodontinės anomalijos būna:

  1. Paveldimos (kreivi dantys arba netaisyklingas sąkandis gali būti nulemti genetiškai);
  2. Įgimtos (susiformuoja nėštumo metu);
  3. Įgytos (šios anomalijos susiformuoja po gimimo).

Ortodontija, norėdama išgydyti kreivus žandikaulius arba atstatyti žandikaulį, į pagalbą pasitelkia ortodontinius aparatus.

Ortodontiniai burnos aparatai:

  • Nuimami (plokštelės, funkciniai ortodontiniai aparatai);
  • Nenuimami (greito plėtimo aparatai, liežuviniai lankai, breketai).

Dažniausiai pasirenkamas ortodontinis gydymas breketų sistemos. Šis gydymas yra greičiausias ir dažniausiai patogiausias, kadangi tobulėjančių šiuolaikinių technologijų dėka, breketų sistemos yra gaminamos pačios įvairiosios.

Breketų sistemų rūšys:

  • Metaliniai breketai;
  • Beligatūriniai breketai;
  • Safyriniai breketai;
  • Keramikiniai breketai;
  • Liežuviniai (vidiniai) breketai.

Palankiausia ortodontinį gydymą atlikti vaikystėje, tada kai įvairiausi burnos defektai yra lengviausiai pasiekiami. Tačiau, vis dažniau ortodontinį gydymą renkasi ne tik jaunimas, tačiau jau ir vyresnio amžiaus žmonės.

Ortodontiniai aparatai dantims yra nekenksmingi, tačiau juos užsidėjus, dantų valymas pasidaro sudėtingesnis. Jeigu dantis valysite kruopščiai, atsižvelgdamas į jūsų gydytojo mokymus – turėsite nepriekaištingai baltą ir tiesią šypseną.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *