Posted inSveikata

Potencijos sutrikimai – jų priežastys ir gydymas

Potencijos sutrikimų gydymas

Potencijos sutrikimų gydymasPotencijos sutrikimai arba erekcinė disfunkcija – itin jautri tema vyrams. Net ir vienas nepavykęs kartas meilės nakty išlikti pajėgiam gali labai smarkiai paveikti vyro savivertę. Tačiau jokiu būdu negalima savęs kaltinti nei vyrams, nei jų partnerėms – dažniausiai pavieniai erekcijos sutrikimai įvyksta dėl nuovargio, streso ar padauginus alkoholio, tad vyrai neturėtų savęs laikyti mažiau vyriškais, o moterys neturėtų galvoti, jog seksualiai nebetraukia savo partnerių, tapo nepatrauklios. Kad kaskart mylintis seksas netaptų tikru fiasko, reikalingas potencijos sutrikimų gydymas.

Sutrikimų priežastys

Erekcijos disfunkcijai įtaką gali daryti įvairūs veiksniai – tiek psichologiniai, tiek fiziniai. Kai kuriems pacientams reikalinga psichoterapija, tačiau dažniausiai vyrams išlikti lovoje aktyviems trukdo kraujotakos sutrikimai.

Pagrindiniai veiksniai, trukdantys erekcijai yra:

 • baimė, kad erekcija neįvyks. Pernelyg daug ir ilgai galvojant vyras pats sau kelia įtampą, kad lytinis aktas neįvyks, moteris, o ir jis pats liks nepatenkintas. Tokios mintys sukelia didelį stresą dėl ko vėliau erekcija apskritai nepasirodo arba būna bloga.
 • jeigu mylimasi su partnere pirmą kartą – baimė užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Tai labai dažni nuogastavimai atsitikrinių santykių mėgėjams. Kai žmogaus nepažįstama arba jis žinomas tik labai minimaliai, tikrai yra pagrindo abejoti, ar partneris niekuo neserga. Paklausimas ir kito atsakymas nevisada gali būti nuoširdus, todėl jokiu būdu negalima mylėtis be prezervatyvo.
 • baimė susilaukti vaikų
 • kraujotakos sutrikimai
 • struburo ar galvos smegenų traumos
 • alkoholizmas, rūkymas, narkotikai
 • antidepresantai ar kiti nervų sistemą veikiantys medikamentai.

Potencijos sutrikimų gydymas

 • medikamentais, kurių veikliosios medžiagos išplečia varpos kraujagysles ir atpalaiduoja jas supančius raumenis. Šie preparatai būna skirtingos veikimo trukmės, ilgiausiai veikia tadalafilis, kuris organizme laikosi iki 36 val., ir per tą laikotarpį vyrui lytiškai susijaudinus suteikia erekciją
 • vyrus, kuriems erekcija sutrinka dėl psichologinių priežasčių, seksologai siūlo psichoterapiją, poros terapiją, arba derina terapiją su vaistais.
 • kartu su vaistais ar terapija patariama vartoti ir vitaminus, maisto papildus, kurie kelia bendrą kūno tonusą ir suteikia ilgalaikį poveikį vyro aktyvumui tiek lovoje, tiek gyvenime
 • svarbiausia – sveika gyvensena. Alkoholio atsisakymas, liesesnio maisto vartojimas ir sportas visada gali būti geras vaistas ne tik šiai, bet ir daugeliui kitų ligų.

 

Pagal: http://www.manomedicina.lt/category/seksualine-sveikata/

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *