Posted inSveikata

Skauda inkstus: tik peršalimas ar kažkas rimtesnio?

inkstų skausmo priežastys

inkstų skausmo priežastysPirmi šilti pavasario gūsiai dažnai apgauna saulės išsiilgusius žmones, kurie vos pasitraukus šalčiui jau vakaroja lauko kavinėse, rengia iškylas ir neretai peršąla. Peršalus gali pradėti mausti inkstus, bet juos taip pat skauda ir dėl rimtų sutrikimų: uždegimo, akmenų, infekcijų, galiausiai inkstų vėžio. Kokios gali būti inkstų skausmo priežastys ir kaip žinoti, ar tai nėra tik peršalimas?

  • Jei suskaudo inkstus būtent po vėlyvo pasisėdėjimo parke ar neseniai prasirgus angina, gali būti jog užklupo nefritas. Tai viena iš inkstų uždegimo formų, kuri, laiku pastebėta, išgydoma nesunkiai.
  • Pielonefritas – tai inkstų geldelių uždegimas, kuriuo dažniausiai sega moterys ir vaikai. Be skausmo juosmens srityje jį galima atpažinti iš dažno, skausmingo šlapinimosi, temperatūra, kartais pykinimu. Ši liga taip pat greitai išgydoma, jeigu neleisite jai daugiau progresuoti.
  • Ne vienam teko girdėti apie inkstų akmenis, kurie yra viena dažniausių inkstų ligų. Ja daugiausiai serga žmonės jau perkopę vidutinį amžių (50-75 metų žmonės). Šios ligos simptomus sukelia akmuo, įstrigęs šlapimtakyje. Tada prasideda stiprūs pilvo skausmai (kolika), nes šlapimas kaupiasi inkste ir tempia inksto kapsulę. Patekęs į šlapimo pulse akmuo lengvai pasišalina. Šios ligos gydymas jau sudėtingesnis – pirmiausiai malšinamas skausmas, patariama gerti daug skysčių, kad akmenys pasišalintų. Infekcijos atveju duodami antibiotikai, o jei šlapimo takus užkemša akmenys, atliekama nefrostoma (nuvedamas vamzdelis, pro kurį į išorę keliauja akmenys).
  • Inkstų vėžys yra pavojingiausia ir sunkiausiai pastebima inkstų liga. Jis gali tyliai plisti inkstuose žmogui to net nejuntant, o skausmas atsiranda dažniausiai tik tada, kai vėžys jau yra pažengęs. Dar kebliau – atsiradus pirmiesiems simptomams, jie neretai sumaišomi su kitų inkstų ligų požymiais.

Tad, su inkstais ir su jų funkcijų sutrikimu susijusių problemų jokiu būdu negalima ignoruoti. Jeigu ne tik skauda inkstus, bet ir pakinta šlapimo spalva, vagina nuovargis, sumažėja kūno svoris – būtinai išsitirkite. Tik profesionali apžiūra ir specialisto patarimai gali padėti pasveikti ir vėl jaustis gerai.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *