Posted inSveikata

Šlapimo pūslės uždegimo gydymas – atsakingas procesas

Šlapimo pūslės uždegimo gydymas

Šlapimo pūslės uždegimo gydymasDažnam žmogui atrodo, kad apie šlapimo pūslės uždegimą jis žino viską, kadangi tai girdi nuo pat vaikystės. Tiek mamos, tiek iš tėčiai, visada kartoja: „nesėsk ant betono, susirgsi pūslės uždegimu“. Tačiau, ar tikrai tik sėdėjimas ant šaltų akmenų ar žemės – pagrindinė cistito atsiradimo priežastis?

Šlapimo pūslės uždegimo priežastys

Šlapimo pūslės uždegimo priežasčių yra tikrai daug. Visų pirma, cistitas atsiranda dėl bakterijų patekimo į lytinius žmogaus organus. Tai patogeniniai mikroorganizmai, kurie sukelia infekciją ir kurių laiku nepašalinus, jie gali sukelti rimtų pasekmių.

Pagrindinės cistito atsiradimo priežastys:

 • Šlapimo pūslės uždegimą gali sukelti chlamidijos, virusai, bakterijos;
 • Yra galimybė užsikrėsti lytinių santykių metu;
 • Sėdėjimas ant šlapios ir šaltos žemės;
 • Šlapimo pūslės uždegimas gali būti infekcinės kilmės;
 • Cistitu užsikrečiama lytiniu keliu, per lytiškai plintančias ligas;
 • Susirgti pūslės uždegimu, rizika atsiranda, kai žmogus serga kitomis ligomis.

Dažniausiai šlapimo pūslės uždegimu serga moterys, tačiau tai nereiškia, kad ši liga aplenkia ir vyrus. Taip pat cistitu dažniau serga besilaukiančios moterys, taip pat vaikai ir žmonės sergantys diabetu.

Šlapimo pūslės uždegimo simptomai:

 1. Skausmas šlapinantis;
 2. Dažnas šlapinimasis;
 3. Skausmas pilvo srityje;
 4. Tamsus šlapimas;
 5. Šlapime gali atsirasti kraujo;
 6. Tirštos išskyros iš makšties;
 7. Šlapinantis, išsiskiria nedidelis šlapimo kiekis;
 8. Noras šlapintis beveik visada;
 9. Šlapimo nelaikymas.

Šlapimo pūslės uždegimo gydymas

Šlapimo pūslės uždegimo gydymas yra labai svarbus ir atsakingas procesas. Šis gydymas gali vykti dviem būdais: medicininiu ir natūraliu. Tačiau, net ir pasirinkus natūralų šlapimo pūslės uždegimo gydymą, būtina prieš tai pasikonsultuoti su mediku ir sužinoti kaip tiksliai tai įmanoma atlikti.

Medicininis šlapimo pūslės uždegimo gydymas – trunka įvairiai. Tai priklauso nuo to, kaip labai yra pažengusi liga. Medicininis gydymas vyksta vaistais – antibiotikais. Antibiotikų yra įvairiausių rūšių, todėl prieš pradedant gydyti šlapimo pūslės uždegimą, pasikonsultuoti su mediku – būtina.

Natūralus šlapimo pūslės uždegimo gydymas – vartojami iš gamtos išgaunami vaistai, žolelės. Šį gydymą gali atlikti kiekvienas žmogus namuose, sužinojęs, kokios žolelės gydo ir kaip pasidaryti tam tikrus užpilus ar arbatas, kurios paskatinti šlapimo pūslės gijimą.

Kiekvienas žmogus privalo rūpintis sveikata ir save tausoti. Todėl susirgus cistitu – būtina pasirūpinti, kad jisai neišplistų ir išnyktų laiku.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *