Patikimiausi būdai kaip džiaugtis nepriekaištinga šypsena.

dantis

burna

 

 

Šiais laikais daugelis žmonių susiduria su kraujuojančiomis dantenomis, bet ne kiekvienas suvokia, kad tai – liga, kuriai progresavus yra galimas dantų netekimas. Kiekvienas žmogus siekia kuo ilgiau išsaugoti sveikus ir gražius dantis, o vienas iš išsaugojimo būdų – profesionali burnos higiena. Tačiau svarbu nepamiršti, jog šios procedūros turi būti derinamos su individualia burnos higiena namuose.

Kodėl reikalinga burnos higiena?

Dantų valymas namuose su šepetėliais, pastomis, dantų siūlais ir t. t. yra individualios burnos higienos dalis, kurią atlieka pats asmuo, tačiau to nepakanka, kad pasišalintų dantų akmenys. Dantų apnašose kaupiasi toksinai, bakterijos ir rūgštys, neigiamai veikiančios dantis, dantenas ir svarbius audinius. Laikui bėgant nepašalintos apnašos mineralizuojasi ir virsta dantų akmenimis. Jas galima pašalinti tik profesionalios burnos higienos procedūros metu. Todėl kartą į metus arba dažniau (atsižvelgiant į akmenų susidarymo intensyvumą) rekomenduojama šią procedūrą atlikti reguliariai, profilaktiškai.

Dėl prastos burnos ertmės higienos kyla didelė rizika susirgti ne tik dantenų ligomis, tačiau ir kitomis rimtomis ligomis. Žmogus tampa mažiau atsparus įvairioms infekcijoms. Nepakankama burnos ertmės higiena paveikia širdies, plaučių bei inkstų darbą, sąnarius, besilaukiančios moters vaisių.

dantis

Nenuvalytos apnašos suteikia dantims geltoną ar rusvą spalvą, atsiranda nemalonus kvapas, sukelia dantenų uždegimą, dantenos pabrinksta, pradeda kraujuoti, atsiranda ėduonis. Pageltę dantys tikrai nesudaro estetiško vaizdo, tad akivaizdu, kad kartu su vis labiau geltonuojančiais dantimis, mažėja ir Jūsų pasitikėjimas savimi. Na, o po burnos higienos – sugrįš laimė, pasitikėjimas savimi, sveikata ir graži šypsena!

Kaip vyksta dantų higienos procedūra?

 1. Prieš procedūrą pacientas supažindinamas su jo burnos būkle.
 2. Naudojant ultragarsinį skalerį, rankinius instrumentus – pašalinami dantų akmenys, pigmentinis ir minkštas apnašas.
 3. Smėliasrove „air flow“, naudojant perlų sodą, šalinamos tabako, arbatos ir kavos apnašos.
 4. Dantys poliruojami įvairaus abrazyvumo pastomis. Tai atliekama tam, kad jų paviršius taptų lygus ir blizgus. Šiuo etapu profesionali burnos higiena yra užbaigiama.
 5. Užbaigus procedūrą, pacientas supažindinamas su asmens burnos higiena. Atsižvelgiant į paciento burnos ertmės būklę, jam individualiai parenkamos burnos higienos priemonės. Atsakoma į iškilusius klausimus.

Profesionali burnos higiena dažniausiai atliekama per 1 ar 2 vizitus, kurių kiekvieno vidutinė trukmė – 40-90 min.

Dantų balinimas – kai natūrali šypsena nebedžiugina

Ar žinojote, kad net apie 40 % žmonių bendraudami, žiūri pašnekovui į dantis? Tai tikrai nekelia džiaugsmo, jei dėl žalingų įpročių ar kitų priežasčių, Jūsų dantys netekę baltos spalvos. Na, o kuomet su pageltusiais dantimis kovoti pačiam nebeįmanoma, atėjo laikas kreiptis į specialistus, kurie Jums padarys dantų balinimą!

dantų balinimas

Klinika Neodenta Kaune, kviečia apsilankyti ir išbandyti šią procedūrą su Biolase Epic lazeriu. Tai vienas iš naujausių dantų balinimo lazerių, taikomų estetinėje odontologijoje. Lyginant šį balinimo būdą su kitomis kabinetinio balinimo sistemomis, balinimo su šiuo lazeriu laikas yra daug trumpesnis.

Balinant lazeriu Biolase Epic yra pasiekiamas giluminis balinimo efektas t. y. balinamoji medžiaga pasiekia ne tik emalį, bet ir po juo esantį dentiną. Procedūros metu naudojama originali LaserGel20 dantų balinimo medžiaga garantuoja geriausią ir saugiausią galimą balinimo rezultatą. Naudojama medžiaga sugeria lazerio šviesą, todėl neišsiskiria šiluma ir taip procedūros metu apsaugomi danties audiniai.

 

Taigi, kreipkitės į savo darbą išmanančius specialistus ir džiaukitės gražia šypsena!

Dėl nesveikų dantų paskolu refinansavimas buvo būtinas

pinigai

Kartais paskolas grąžinti sutrukdo sveikatos problemos ir tai nebūtinai turi būti atsigavimas po didžiausios avarijos. Gali būti paskolu refinansavimas reikalingas ir dėl to, kad žmogus tiesiog bando sutaisyti dantis…

Pirmą kartą skolinosi remontui

Jonas prisimena, kad paskolu refinansavimas jam net buvo pirmą kartą girdimas dalykas, kai to prireikė. Mat tada, kai skolinosi pirmą kartą, jam tik reikėjo šiek tiek papildomų pinigų remontui. „Iš žmonos palikimo, iš mano tėvo žemių parduotų sudėjome su žmona šiokią tokią sumą ir šiaip taip išgalėjome nusipirkti savo mažą namelį soduose su sklypeliu. Labai gražios vietos, aplink miškai, bet gyventi ten dar negali, kol visai nesutvarkyta. Brangiausios išlaidos – stogo keitimas. Tai buvo prieš du metus, ir kainavo tikrai daug. Stogelis ne toks ir didelis – dvišlaitis apie pusantro šimto kvadratinių metrų. Keitė grebėstus, gegnes tas pačias paliko. Dėjo naują skardą gražią banguotą, kaminą skardino, vėjalentes, lietvamzdžius naujus. Palalimai taip ir liko nepadaryti, nes buvo per brangu. Galvojom, tilpsim į biudžetą, bet galiausiai netilpom… Tai stogo medžiagos ir darbas kainavo septynis su puse tūkstančio, ir visi mano pažįstami, kas susidūrę, sakė, kad čia dar pigiai… Kažkiek santaupų turėjome, bet vis tiek teko skolintis.

Pusę laiko atidavinėti sekėsi gerai

Kadangi su darbais viskas man ėjosi gerai, tai paskolu refinansavimas internetu tikrai neatrodė kaip kažkokia galimybė mums, kadangi atidavinėjome paskolintus pinigus tikrai sklandžiai. Paskui žmona neteko darbo ir labai sumažėjo mūsų šeimos pajamos. Nors pagrindines įnešdavau aš, bet vis tiek ėmė darytis daug sunkiau. Jeigu nebūtų buvę tos paskolos, būtume lengvai pragyvenę, bet visgi tie keli šimtai eurų per mėnesį, grąžinami kredito teikėjui, tikrai jautėsi.

Prasidėjo problemos su dantimis – pinigai kaip į balą

Ir tada, kaip sakoma, kadangi bėda po vieną nevaikšto, prasidėjo bėdos… Tokių smulkių, kaip automoblio ir visų buities prietaisų gedimų, neminėsiu. Bet buvo sunkiausia ir blogiausia dėl to, kad pinigai kaip į balą ėjo su dantimis. Tada ir susidūrėme su problema, kad išvis sunku pasidarė grąžinti kreditą, nors kreditu refinansavimas vis dar buvo niekada negirdėtas dalykas. Tačiau teko galvoti, ką daryti. Pirmiausia reikėjo pertaisyti dviejų dantų šaknis. Tai truko ilgai, kainavo beveik tūkstantį eurų. Paskui buvo suplombuota, sudėtas protezas – dar tūkstantis. O tada po mėnesio ir vėl pradėjo tinti, skaudėti, ir pakartotinio rentgeno metu paaiškėjo, kad geriausia būtų tiesiog šalinti tuos dantis… Jau tikrai nebuvo už ką visa tai sau leisti, bet situacija buvo kritinė, prasidėjo uždegimas, o valstybinėje kompensuojamoje poliklinikoje tai būtų tekę laukti pusę metų mažiausiai… Čia jau teko imti tuos pinigus, kuriuos išmokėdavome už kreditą. Žmona tada iškart internete surado, kad yra toks dalykas kaip skolu refinansavimas ir pasiūlė kažką daryti – galbūt visgi bandyti kažkaip tartis dėl refinansavimo.

Iš anksto pasirūpino savimi: refinansavo paskolą

Tuo atveju, viskas ėmė gerėti. Pasirodė, kad greituju kreditu refinansavimas mums gali būti suteiktas. Iš tiesų, refinansavimas isiskolinusiems suteikiamas tik tada, jeigu jie dar daug nepradelsė, nesusigadino mokumo istorijos, mat refinansavimas su bloga kredito istorija, kaip ir paskolos internetu, yra neteikiami dalykai. Ir galiausiai visa tai tapo normaliu dalyku. O tada ir žmona darbą susirado.

Planuoja ateities dantims taupyti atskirai:

 • Atsidaryti atskirą sąskaitą ir į ją kas mėnesį pervedinėti dantims;
 • Pasidomėti, kokie yra ekonomiškiausi dantų taisymo būdai;
 • Dar labiau prižiūrėti dantis, kad šie ilgiau tarnautų sveikesni.

Visos odontologinės paslaugos yra svarbios

dantu implantaiŠypsotis verta. Nes tai keičia pasaulį. O raktas į šypseną – sveiki dantys. Kad jie tokie būtų ir ilgai išliktų, reikia laikas nuo laiko apsilankyti pas odontologą, kuris labai kruopščiai dantis ir visą burnos ertmę apžiūrės, patikrins, nustatys, ar nėra kokių pažeidimų. Tikėtina, kad bus pasiūlyta burnos higienos procedūra. Patyrę specialistai (pavyzdžiui, dirbantys Angitia.lt) kiekvienu dantimi rūpinasi kaip savu.

Angitia.lt teikia dešimties rūšių paslaugas

Kadangi burnos ertmės problemų pasitaiko įvairių, gydytojai turi sukaupę visą „arsenalą“ priemonių, reikalingų gydyti ir gerai dantų būklei palaikyti. Be abejo, svarbu ne tik geros priemonės, bet ir kompetencija, atsidavimas darbui. Tai imponuoja kiekvienoje srityje, o odontologijoje – ypač, nes čia sprendžiami sveikatos klausimai.

Profilaktinė dantų patikra

Geriau nedelsti ir laiku pasitikrinti, ar dantys sveiki, – taip galima pristatyti profilaktinę apžiūrą. Ji netgi vadintina skydu, apsaugančiu nuo įvairių grėsmių, pavyzdžiui, dantų ėduonies, arba karieso. Šis, dar žinomas kaip kariesas, yra dantų priešas, kuris efektyviausiai nugalimas, jei nedelsiama.

Endodontinis gydymas

O ką daryti, jeigu dantų kariesas jau „pasidarbavo“? Arba jei dantys kadaise taisyti, bet netinkamai? Tuomet gali prireikti endodontinio gydymo. Gydytojai profesionalai pasiruošę užkirsti kelią infekcijoms ir deda visas pastangas, kad išsaugotų pacientų dantis.

Vaikų dantų gydymas

Sutikite, itin svarbu, kad odontologijos kabinetas vaikui nekeltų blogų emocijų. Jei nuo pat vaikystės suprantama rūpinimosi dantimis reikšmė, tai vėliau tampa lengviau palaikyti burnos ertmės sveikatą. Ar tai būtų plombavimas, ar beskausmis rovimas, čia susipina odontologinis ir bendravimo profesionalumas su mažaisiais.

Estetinis plombavimas

Kiekvienam iš mūsų norisi, kad dantys būtų balti ir dailūs. Jei negalime džiaugtis spindinčia šypsena, tada tikslingu variantu veikiausiai taps estetinis plombavimas. Itin kokybiškos porceliano laminatės ir nepaprastai kruopštus darbas lemia gerą rezultatą.

Burnos higiena

Didžiule reikšme pasižymi ir burnos higienos procedūros, aktualios ne tik todėl, kad reikia nuvalyti apnašas. Burnos higiena – tai apsisaugojimas nuo ilgainiui galinčių susiformuoti negerovių –  nuo dantų akmenų ir dantenų uždegimo iki periodontito ir dantų praradimo.

Dantų balinimas

Norintiems nepriekaištingos dantų ir šypsenos estetikos padeda dantų balinimo procedūra. Nereikėtų imtis kažkur nugirstų saviveiklinių dantų balinimo metodų, verčiau apsilankyti pas odontologą. O šis pasakys, ar Jūsų dantys apskritai gali būti balinami. Jei taip, viskas bus atlikta profesionaliai.

Rovimas

Dantis beviltiškai sugedęs? Ir ką gi dabar daryti?.. Jei prireikė rauti, pagalbos ranką išties specialistai. O galbūt dantį dar įmanoma išgydyti? Į šį klausimą taip pat atsakys specialistai. O jei vis tik prireikė rauti, paprastai procedūra beskausmė.

Implantacija

Dantų implantavimas – neabejotinas odontologijos pažangos simbolis. Tai nėra vien dailumas. Tai nėra vien baltumas. Tai nėra vien patogumas, patvarumas bei ilgaamžiškumas. Tai sugrąžinti dantys, šypsena ir svarbi visaverčio gyvenimo sąlyga.

Protezavimas

Dantų atkūrimas daugeliu atvejų yra ir laimės atkūrimas. Išimamus ar neišimamus protezus rinktis? Į šiuos ir kitus klausimus atsakingi odontologai pateikia visus atsakymus „už“ ir „prieš“.

Kompiuterinis rentgenas

Rentgenu pamatoma tai, ko nepastebi žmogaus akis. Patyrę odontologai atidžiai išanalizuoja skaitmeninę nuotrauką ir gali imtis pačių tikslingiausių procedūrų.

Visos paslaugos

Visos odontologijos paslaugos yra aktualios. Tuo įsitikinti galite užsukę į Angitia.lt ir susisiekę svetainėje nurodytais kontaktais. Juk vizitas pas gerą odontologą – galimybė džiaugtis sveika ir estetiška šypsena.

 

 

 

Dantų implantacija kaina – kriterijus, bene labiausiai dominantis klientus

dantys

Odontologinių paslaugų kainos ne visada yra tokios, kokių ir tikimasi, tad ieškant tam tikros klinikos dažnais atvejais svarbiausiu kriterijumi tampa tai, kokia yra teikiamų paslaugų kaina.Tuo atveju, jei yra reikalingas dantų implantavimas, šis kriterijus tampa ypatingai svarbiu, tad raktažodžiai dantų implantacija kaina yra naudojami tikrai neretais atvejais. Laimei, šiandien įvairių odontologijos klinikų galime rasti tikrai daug, tad kiekvienu atveju galėsite pasirinkti tokią, kuri paslaugų teikimą siūlytų pakankamai nedideliais įkainiais. Žinoma, ieškant tinkamiausios pasirinkimo galimybės vertėtų atsižvelgti ne vien tik į tai, taigi, kaip galima rasti tinkamiausią odontologijos kliniką?

Visada ieškokite klientų atsiliepimų

Nors pagal raktažodžius dantų implantacija kaina labai greitai galėsite rasti įvairių tokias paslaugas siūlančių klinikų, tačiau jose ne visada galima rasti klientų atsiliepimų. Galite apsilankyti įvairių įmonių kataloguose, kuriuose rasite atsiliepimų ir apie įvairias odontologijos klinikas, taip pat atsiliepimų paieška yra galima įvairiuose populiariuose forumuose, ir t.t. Dažnais atvejais tinkamiausias klinikas gali rekomenduoti ir pažįstami asmenys – tikėtina, kad jų patarimai padės kur kas paprasčiau apsispręsti, kieno siūlomomis paslaugomis vertėtų pasinaudoti.

Nuo ko priklausys dantų implantavimo kaina?

Dantų implantacija kaina yra tikrai labai dažnai naudojami raktiniai žodžiai, kada norima rasti geriausias kainas nustačiusią kliniką, tačiau įvertinkite tai, kad kaina priklauso ne vien tik nuo klinikų nustatytų įkainių. Kainai įtakos turi ir tai, kada dantis buvo išrautas – jei tai buvo atlikta ganėtinai seniai, tokiu atveju gali būti reikalingos papildomos procedūros, tokios kaip sinusų pakėlimas arba kaulinio audinio, ir tai kainuos brangiau. Norint išvengti papildomų išlaidų, labai svarbu pasirūpinti, kad išrautas dantis būtų implantuojamas pakankamai greitai – tą rekomenduojama atlikti per metus. Atkreipkite dėmesį į tai, kas įeina į nurodytą dantų implantų kainą: ją gali sudaryti tik sraigtas, atstojantis danties šaknį, arba visas dirbtinis dantis (implantas ir protezas). Kai kurios klinikos yra pateikusios dantų implantavimo kainą, kurią sudaro visos reikalingos procedūros: konsultacija, panoraminė nuotrauka, implanto įsriegimas, priežiūra gyjant, ir t.t.) Taigi, rinkdamiesi mažiausias kainas nustačiusią kliniką būkite atidūs, ir įvertinkite, kurioje klinikoje kaina būtų palankiausia.

Kur yra įsikūrusi odontologijos klinika?

Niekam ne paslaptis, kad mažesniuose miestuose odontologinių procedūrų kainos yra mažesnės, tad neretai susigundoma rinktis dantų implantavimą ne savo gyvenamajame mieste. Taip, galbūt tai gali padėti sutaupyti šiek tiek pinigų, tačiau viską susumavus dažniausiai paaiškėja, kad nebuvo verta gaišti laiko važinėjant iš vieno miesto į kitą. Kadangi dantų implantavimo procesas susideda iš kelių etapų, labai svarbu įvertinti, ar turėsite pakankamai laiko nuvykti į kitą miestą, be to, jei nutiktų kas nors numatyto (pavyzdžiui, jei implantas gytų netinkamai), gali prireikti skubios odontologo apžiūros. Taigi, kur kas palankiau dantų implantavimui rinktis tokią kliniką, kuri yra įsikūrusi pakankamai netoli jūsų gyvenamosios vietovės. Taigi, jei klinikų ieškosite pagal raktinius žodžius dantų implantacija kaina, atsižvelkite ir į tai, ar klinika bus įsikūrusi jums patogioje vietoje, į kurią galėsite nuvykti sugaišdami kuo mažiau laiko.

Kaip greitai gali būti atliekamas dantų implantavimas?

Kai kuriose klinikose nepavyksta užsiregistruoti taip greitai, kaip norėtųsi, tad svarbiu kriterijumi gali būti ir tai, kaip greitai gali pavykti užsiregistruoti vizitui. Dažnais atvejais registruotis yra siūloma telefonu ar elektroniniu paštu, tad galite pasiteirauti, kaip greitai bus galima atvykti pasikonsultuoti dėl dantų implantavimo.  Tikėtina, kad įvairių odontologų užimtumas bus skirtingas, tad galėsite pasirinkti tokią kliniką, kurioje galėsite apsilankyti pakankamai greitai. Taip pat visada yra palanku atsižvelgti ir į tai, koks yra nustatytas klinikos darbo laikas – juk dėl darbų ar kitų planų ne visada pavyksta į kliniką nuvykti tam tikru jos darbo metu. Šiandien rasime ir tokių klinikų, kurių darbo laikas yra pakankamai ilgas, tad planuoti vizitą pas odontologą bus kur kas paprasčiau.

Taigi, jei norite rasti tinkamiausią kliniką, raktiniai žodžiai dantų implantacija kaina galės padėti paprasčiau apsispręsti, tačiau atsižvelgti derėtų ne vien tik į tai. Taip pat yra palanku įvertinti klinikos patikimumą, darbo laiką, vietą, kurioje ji įsikūrusi, ir t. t.

Straipsnis parengtas pagal Šv. Kristoforo odontologijos klinikos Vilniuje informaciją.

Kodėl prieš treniruotę reikia padaryti apšilimą?

sporto klubas Kaune

sporto klubas KauneKiekvienas sportininkas žino, jog net ir paprasti treniruotės rezultatai nepasiekiami be tinkamo pasiruošimo. Taip kaip į lauką žiemą neiname neapsirengę, taip ir treniruotis neapšilus yra pavojinga. Visgi, daugeliui žmonių atrodo, kad norint pasiekti gerų rezultatų, svarbu kaip reikiant paprakaituoti treniruotės metu. Deja, iš tiesų neapšilus galite ne tik pakenkti sau, bet ir užsitikrinti traumą, kuri lems, jog sporto klubas Kaune bus Jums nepasiekiamas dar ilgai.

Kaip veikia apšilimas?

Pats žodis apšilimas jau nurodo, kad jis skirtas. Tam, kad tinkamai pasiruoštumėte treniruotei, šiek tiek apšiltumėte. Tai reiškia, kad tik nuteiktumėte savo kūną ir parengtumėte fiziniam krūviui.

 • Atliekant apšilimą, sušyla Jūsų raumenys, todėl jie tampa paslankesni, lengviau priima treniruotės užduotis, sumažėja tikimybė pasitempti raumenį atliekant sudėtingus pratimus.
 • Pagreitėja Jūsų kraujotaką ir medžiagų apykaita. Taip organizmas pasiruošia tinkamai funkcionuoti sporto metu ir varinėti kraują pagal Jūsų treniruotės tempą.
 • Pakyla adrenalinas. Taip organizmas pasiruošia fiziniam stresui arba krūviui, kurį patirs treniruotės metu.
 • Padažnėja kvėpavimas. Jeigu sporto klubas Kaune yra Jūsų dažnas kelionės tikslas anksti ryte, turbūt žinote, jog apšilimo metu naudingi ne tik fiziniai, jėgos ar kardio pratimai, tempimas, bet ir kvėpavimo pratimai. Jie padeda organizmą pripildyti deguonies ir pasiruošti fiziniam krūviui. Apšilimo dėka treniruotės metu Jūsų neužklups dusulys, nebus sunku kvėpuoti.

Kaip turėtų atrodyti tinkamas apšilimas?

Labai svarbu apšilimui skirti pakankamai laiko ir apšilimo metu atlikti tinkamus tam pratimus. Štai keli paprasti patarimai, kurie padės tinkamai pasiruošti treniruotei. Sporto klubas Kaune ar kitame mieste nėra greito maisto užkandinė, tad čia viską reikia daryti tinkamai. Apšilimą – taip pat.

 • Tinkamas trukmė. Skirkite pakankamai laiko apšilimui. Optimaliausia apšilimo trukmė – 5 minutės.
 • Tinkami raumenys. Apšilimo metu pasirinkite tuos pratimus, kurie priverstų šiek tiek sukrusti raumenis, kurie ir dirbs treniruotės metu.
 • Tinkamas stiprumas. Net ir apšilimas, kaip treniruotė, turėtų prasidėti paprastesniais pratimais, tuomet šiek tiek sudėtingesniais, galbūt net svorių kilnojimais, o baigtis raminančiais kvėpavimo pratimais.

 

Planuojate kelionę? Medicininis draudimas yra būtinas!

Medicinos draudimas

Medicinos draudimasŠiuolaikinis mokslas suteikia galimybę keliauti po platųjį pasaulį labai greitai ir komfortabiliai. Nieko keisto, kad žmonėms keliavimas yra vienas iš didžiausių malonumų, tad esant galimybėms jie vyksta į pačiu tolimiausius pasaulio kampelius. Tiesa, tokios kelionės yra neatsiejamos nuo rizikos. Tiek ligų atveju, tiek vagysčių, galiausiai, nelaimingų atsitikimų. Keliaujant labai svarbu nepamiršti draudimo. Medicinos draudimas yra patys svarbiausi tuomet, kai keliaujate į užsienį. Ir jokio skirtumo, ar vykstate į Lenkiją, ar Malaiziją – būtinai apsisaugokite nuo nelaimingų atsitikimų bei ligų.

Draudimas – Jūsų paslaugoms

Medicinos draudimas jau seniai įvardijamas kaip pats svarbiausias kelionėms. Tačiau kai kuriems asmenims vis dar atrodo, kad draustis nėra būtina ir apskritai menkai suprantama, kaip toks draudimas veikia. Taigi, kuomet ištiks kokia nors nelaimė arba pasijausite blogai – vykite į artimiausią tos šalies gydymo įstaigą, kad Jums būtų įsuteikta visa reikalinga pagalba ir priežiūra. Visas gydymo išlaidas apmokės ta įmonė, kurios draudimo paslaugomis Jūs pasinaudojote. Taigi, ištikusi nelaimė Jums nieko nekainuos. O juk kai kuriose šalyse gydymas yra toks brangus, kad pamačius sąskaitą daugelis žmonių vėl nualpsta. Puiku, kai viską padengs draudimas, kuriam skirsite tikrai nedidelę pinigų sumą.

Kaip gauti draudimą arba eksperto patarimai

 • Kuomet Jums atliks kokias nors procedūras, kurios kainavo pinigus – būtinai susirinkite visus dokumentus ir čekius, kadangi jie bus vienintelis įrodymas, kad procedūra buvo atlikta ir draudimas Jums turi sumokėti.
 • Dažniausiai rekomenduojama susimokėti pačiam ir vėliau su visais čekiais grįžus į Lietuvą ir kreiptis į draudimo agentūrą. Toks atvejis yra paprastesni ir patogesnis.
 • Jeigu neturite reikalingos pinigų sumos ligoninės išlaidoms padengti – tokiu atveju susisiekite su savo draudimo konsultantu, kurie suras išeitį iš susiklosčiusios probleminės situacijos.

Bet kuriuo atveju, medicinos draudimas yra tikras išsigelbėjimas. Gerta jo rekomenduojame pasinaudoti ir kitomis draudimo rūšimis, kurios padės jaustis kur kas drąsiau ir keliauti negalvojant apie problemas su kurias galima susidurti.

 

Kaip saugiai pervežti pavojingus krovinius?

Pavojingi kroviniai

Pavojingi kroviniaiPavojingų krovinių pervežimas daug atsakingumo, kruopštumo ir detalių įvertinimo reikalaujantis procesas. Pavojingi kroviniai gali būti klasifikuojami labai įvairiai, tačiau juos visus vienija tai, kad jiems reikia skirti kuo daugiau dėmesio siekiant pasiekti tikslą jų nesugadinus.

Jeigu Jums iškilo poreikis pervežti labai pavojingą krovinį – tokiu atveju rekomenduojame kreiptis į profesionalus, kurie dirba šioje sferoje ir gali suteikti geriausias paslaugas.

Atsakingas ir detalus darbas

Pavojingų krovinių pervežimas atliekamas naudojant specializuotas transporto priemones ir tuo pačiu įvairiausias pakavimo priemones, kurios gali užtikrinti, kad daiktas tikrai bus saugus. Daugeliui žmonių atrodo, kad namuose turimos dėžės bei plėvelė taip pat yra labai efektyvios apsaugos priemonės, tad visiškai neverta kreiptis į atsakingus asmenis. Tačiau ar tikrai?

Specialistų paslaugos visada geresnės

Pavojingi kroviniai gali būti kenksmingi ne tik žmogaus piniginei, tačiau ir aplinkiniams. Žinoma, viskas remiasi į tai, koks konkrečiai krovinys yra pervežamas.

 • Profesionalai turi specialią įrangą, kuri tikrai padės tvarkingai krovinį įstatyti į transporto priemonę ir transportuoti jį iki finišo.
 • Komandoje dirba geriausi profesionalai, kurie puikiai išmano kiekvieno pavojingo krovinio pakavimo bei gabenimo specifiką. Tai padidina saugumą, kad net ir labai pavojingi ir, pavyzdžiui, labai lengvai dūžtantis daiktai sėkmingai pasieks reikalingą tašką.
 • Daugeliui žmonių labai svarbu, kad verslininkai suteiktų garantiją, jog krovinys bus iki reikiamos vietos pristatytas saugus. Tai ypač aktualu kai vežami pavojingi kroviniai. Didžioji dalis verslininkų suteikia tokias garantijas, tad pasidomėkite individualiai – kurie konkrečiai.

Artimas bendravimas su verslininkais

Jeigu nusprendėte, kad verslininkas tikrai yra geresnis pasirinkimas, tokiu atveju jį pasirinkus rekomenduojame kuo glaudžiau bendrauti ir bendradarbiauti. Tik tokiu atveju pavyks suderinti visas detales ir būsite tikras, kad krovinys saugiai pasieks jam skirtą vietą. Juk vežant pavojingus krovinius klientas jaudinasi kur kas labiau. Siekiant to išvengti nuolatinis kontaktas tarp vairuotojo ir kliento labai rekomenduojamas ir būtinas.

Nesukite sau galvos dėl darbų, kuriuos už Jus gali padaryti specialistai. Kai viskas taip pigu, paprasta ir malonu… kodėl gi ne?

 

 

 

 

 

Viskas, ką reikia žinoti apie anemiją

Feritino tyrimas

Feritino tyrimasNe kartą esame girdėję apie maisto produktus, turinčius daug geležies. O be to žinome, jog geležis yra būtina kraujui, tiksliau hemoglobinui, kuris yra kraujo sudėtinė dalis. Anemija yra dar vadinama mažakraujyste, toks ligos pavadinimas kyla dėl to, kad kaip taisyklė sergantys šia liga turi mažą hemoglobino kiekį kraujyje.

Hemoglobinas yra atsakingas už deguonies pernešimą į žmogaus organizmo audinius. Todėl jo trūkstant žmogaus organizme, ligonį apima greitas nuovargis ar net dusimas net ir užsiimant nesunkia fizine veikla. Taip pat ligoniui būdinga blyški oda, balkšvi nagai.

Anemija yra dažniausiai pasitaikanti kraujo liga, o dažniausias anemijos tipas tai geležies stokos anemija. Paprastai anemija išsivysto dėl nepilnavertės mitybos, jeigu su maistu gaunama mažai geležies. Tačiau yra ir tokių priežasčių kaip nėštumas, virškinamojo trakto ligos, moterims – gausios ir ilgos mėnesinės. Paprastas kraujo tyrimas jau gali parodyti, ar hemoglobino kiekis kraujyje atitinka normą. Jeigu jo per mažai, pacientui siūloma geležies dieta arba išrašomi geležies preparatai.

Dar vienas anemijos tipas  – ferodeficitinė anemija. Jos metu organizme mažėja feritino kiekis. Feritinas – tai yra baltymas, kurio paskirtis saugoti žmogaus organizmo geležies atsargas. Feritinas egzistuoja visame kūne ir jo audiniuose. Yra specialus feritino tyrimas, kurio metu geriausiai pamatomos organizme esančios geležies atsargos. Net ir atkūrus normalų geležies lygį organizme, siūloma pacientui ir toliau vartoti geležies sulfatą, kad iki galo užsipildytų visi feritino rezervai.

Feritino tyrimas gali tapti ir vėžinių susirgimų rodikliu. Nustatyta, kad padidėjęs feritino kiekis rodo vėžinių procesų didėjimą organizme.

Tad jeigu skundžiatės galvos svaigimu, greitu nuovargiu, prastesne koncentracija ir dėmesiu, tikėtina jog sergate anemija. Ši liga būdinga ir tiems, kurie nevalgo mėsos. Verta susirūpinti savo sveikata ir į savo maisto racioną įtraukti daugiau maisto produktų, turinčių geležies. Jeigu nesate tikras dėl anemijos simptomų, kreipkitės į savo šeimos gydytoją ir jis pasiūlys jums būtiniausius kraujo tyrimus.

Privataus asmens bankrotas dėl nenumatytų ligos išlaidų

Privataus asmens bankrotas

Privataus asmens bankrotasPaprastai kai mūsų artimą žmogų, tolimą pažįstą ar viešą asmenį ištinka kokia nors nelaimė, mes jaučiame gailestį, užuojautą ir norą pagelbėti. Jei pašlijo sveikata, jei užklupo sunki liga, mes tampame labai empatiškais, užjaučiame, suprantame ir labai norime ką nors padaryti, tačiau deja negalime pagerinti kito žmogaus sveikatos, na nebent esame gydytojai.

Paradoksalu, kad suprantame ir užjaučiame žmones ne visose nelaimingose situacijose, o tik tam tikrose, kurios mums labiau patinka. Kalbama apie fizinio asmens bankrotą. Neaišku kodėl tačiau Lietuvoje (o galbūt ir kitur pasaulyje) dauguma mano, kad jei žmogus bankrutavo tai ko gero buvo visiškai neatsakingas finansiškai, išlaidus, nesąžiningas, sukčius, neišsilavinęs, nes negavo padoriai apmokamo darbo arba prisiskolino be proto ir dėl to įklimpo į skolas.
Žinoma, kad pasitaiko ir bandančių sukčiauti ar piktnaudžiauti pačia fizinio asmens bankroto sistema. Tačiau skolininku galima tapti ir dėl kitų priežasčių, dėl kurių sudėtinga asmens situacija kaip ir bet kokia liga yra verta aplinkinių palaikymo. Privataus asmens bankrotas gali užklupti ne tik dėl darbo vietos netekimo ar sutuoktinių skyrybų, bet ir dėl ligos.

Ne visi, tačiau visgi nemaža dalis žmonių visgi yra linkę planuoti savo ateitį, finansus ir kt. Kai kurie netgi planuoja atsarginius variantus tam tikrų nesėkmių atvejais. Tačiau nelaimių yra daug ir visokių, visų jų nesuplanuosi ir neužbėgsi už akių. Įsivaizduokite, kad išsimokėtinai privatus asmuo pirko butą arba statė namą, o vėliau susiviliojo pasiūlymu pereiti į svajonių darbą, kuriame atlyginimas mažesnis nei anksčiau. Pamanė, jog prasisuks, o dar po kiek laiko sužinojo, kad susirgo tokia liga, kuri ne tik atima galimybę dirbti, bet ir jos gydymas kainuoja begales pinigų, kurių ir taip nebuvo per daug. Privataus asmens bankrotas tai galimybė bent kiek sušvelninti sunkią finansinę situaciją skolų ir netikėtai užklupusios ligos atveju.

Žmogui, kuris dėl susidariusios situacijos yra priverstas pateikti pareiškimą dėl privataus, fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo, ypač reikalingas palaikymas. Sunku įsivaizduoti dar sunkesnę situaciją nei skolų liūnas, sunki liga, kurios gydymas verčia dar giliau grimzti į skolas ir dar aplinkinių smerktinas požiūris į bankrotą. Dėl ligos bankrutuojančiam žmogui reikia palaikymo.

 

 

 

 

 

 

 

Dažnos odos problemos – įgimtos ir įgytos

odos klinika Vilniuje

odos klinika VilniujeNiekas nenori turėti problemų su oda, deja, odos klinika Vilniuje yra vienas labiausiai ieškomų medicinos įstaigų organų, kadangi visgi su oda daug kam kyla bėdų. Vienos jos būna įgimtos, kitos išlenda bėgant laikui. Dėl vienų atsiradimo visai nesame kalti, kitos atsiranda ir dėl mūsų pačių aplaidumo. Dėl kokių priežasčių dažnai pacientams reikalinga odos klinika Vilniuje?

Jaunatviniai spuogai

Pirmasis kartas, kada jauni žmonės kreipiasi į tokias gydymo įstaigas kaip dermatologijos klinika Vilniuje dažnai būna būtent jaunatviniai spuogai. Jie gali būti tik keli ir atrodyti nekaip, tuomet paaugliai nekreipia dėmesio. Tačiau kartais ir iš tų kelių gali atsirasti daugiau, jeigu spuogai bus savarankiškai spaudinėjami, tepami netinkančiomis priemonėmis. Kitiems gamta padovanoja tokią odą, kad spuogai iškart virsta egzema ir visas veidas atrodo labai blogai. Paaugliai dėl to labai kompleksuoja, niekas nenori būti bjauriuoju ančiuku. Dėl to odos klinika Vilniuje ir joje dirbantys profesionalai siekia pasiūlyti kokybišką gydymą.

Žvynelinė

Jeigu jaunatviniai spuogai kankina tik paauglystėje ir yra išgydomi net jai nepasibaigus, tai žvynelinė gali būti liga, kuri persekios visą gyvenimą. Dažniausiai kūno vietose, kur oda klostuojasi, kur yra kažkokios raukšlės, ant alkūnių, kelių, kirkšnių, sėdmenų, taip pat galvos dalyje, atsiranda labai pleiskanoti odos plotai. Tas vietas niežti, atsiranda ir didžiuliai paraudimai, galiausiai viskas gali atrodyti kaip šašai. Ir vaizdas, ir savijauta tikrai blogi, todėl žmonėms, sergantiems žvyneline, reikalinga pagalba. Geriausia odos klinika Vilniuje tampa pacientų paieškų objektu, nes kiekvienas jaučiasi bent šiek tiek sužlugdytas, kentėdamas nuo šios odos ligos. Ji neleidžia net ir vasaros metu apnuoginti kūno, nes tenka gėdytis tų simptomų. Taip pat tenka labai reguliuoti mitybą, teptis kremais, gerti vaistus, gali būti taikomas net hormoninis gydymas. Visgi, net ir su geriausia priežiūra ir gydymu, žvynelinę įveikti pavyksta tikrai ne visiems.

Apgamai

Kita problema – apgamai. Tai yra įgimtas dalykas, jie atsiranda, nes taip užprogramuota genetikoje. Tačiau, esant odos nudegimams arba per dažnam buvimui saulėje, apgamų gali daugėti. Paprastai odos klinikos su apgamais gali atlikti tokias funkcijas: apžiūrėti, ar jie nėra piktybiniai, pašalinti apgamus. Dažniausiai valstybinės ligonių kasos kompensuoja apgamų šalinimą, jeigu įrodoma, kad reikia jį pašalinti. Laikoma, kad reikalingas apgamo šalinimas tada, kai jis trukdo, nuolat liečiasi su drabužiais (pavyzdžiui, liemenėlės kraštu), yra dažnai traumuojamas. Taip pat tada, kai yra tikrai labai didelis. Visgi, daug žmonių pragyvena su nė vienu nepašalintu apgamu, nors turi jų tikrai daug. Privati odos klinika Vilniuje gali atlikti ir estetinį randų lyginimą po to, kai apgamas jau būna pašalintas.

Netinkamai parinkta odos kosmetika

Kartasi odos bėdų atsiranda vien dėl to, kad nemokame tinkamai pasirinkti kosmetikos. Kosmetika skirstoma į dekoratyvinę ir į kasdienės higienos palaikymui. Siekiant užtikrinti kasdienę higieną, odą reikia valyti, drėkinti ir maitinti. Tam reikia pirma žinoti odos tipą. Jeigu oda sausa, reikia ją labai drėkinti, jeigu riebi – negalima sausinti muilu,  nes ji tik dar labiau riebės. Tad kartais bėdų atsiranda vien tik dėl to, kad pasirenkamas netinkamas higienos būdas ir kosmetikos tipas. Pavyzdžiui, sausinant ir taip sausą odą, atsiras pleiskanojimai. Su šiurkščiomis priemonėmis valant jautrią odą, atsiras išbėrimų ir kt. Renkantis dekoratyvinę kosmetiką, taip pat reikia žiūrėti, kad oda nebūtų alergiška joje esančioms medžiagoms bei kad nebūtų užkemšamos visos odos poros.