Posted inGrožis / Sveikata

Celiulitas ir faktai apie jį

kaip atsikratyti celiulito

kaip atsikratyti celiulito Oda, tapusi panaši į apelsino žievelę, – tai tikras prakeiksmas kiekvienam žmogui, o ypatingai dailiosios lyties atstovėms. Rimta odos liga ir akivaizdžios jos pasekmės šiandien vargina daugelį. Celiulito apraiškas paprastai galima pastebėti pilvo ir kojų srityse. Bjauriai sudribusi oda šiose srityse gali būti net ir pas visai jaunas moteris. Celiulito susidarymui įtakos turi daugelis faktų, tačiau dažniausiai tai yra riebaus maisto, žalingų įpročių bei sportavimo vengimo pasekmė. Daugelis, susidūręs su tokiomis problemomis, ima blaškytis ir ieškoti būdų, kaip atsikratyti celiulito. Efektyviausi būdai yra keli, o žmonių, kenčiančių nuo negražiai atrodančios odos tam tikrose kūno vietose, – daugybė. Pateiksime keletą svarbiausių faktų apie celiulitą ir kovą su juo.

Celiulitas – rimtas sveikatos sutrikimas

Kaip teigia sveikatos priežiūros specialistai, celiulitas yra gana sudėtingas poodinio sluoksnio uždegimas. Šio sutrikimo metu susiformuoja ir ima sparčiai ryškėti specifinis riebalinio audinio pokytis, kuris ir lemia odos paviršiuje atsirandančius odos nelygumus. Į mažus kauburėlius panaši oda primena apelsino žievę, todėl kai kurie žmonės celiulitą vadina tiesiog apelsino žievėle.

Pagrindiniai celiulito požymiai

Iš ko galima spręsti, kad poodiniame jūsų odos sluoksnyje yra pakitimų, vadinamo celiulito? Apie celiulito atsiradimą galima spręsti iš tam tikrų požymių, kurie neleis suabejoti apie rimtas odos problemas. Pagrindiniai celiulito požymiai yra šie:

– oda nebėra tokia lygi, atsiranda nelygumai, kauburėliai. Oda supanašėja su apelsino žievele;

– kai kuriais atvejais oda tampa panaši į dygsniuotą antklodę;

– susikaupę rievalai pilvo, šlaunų ar krūtų srityse išryškėja ir tampa matomi plika akimi;

– oda pasidaro grublėta;

– išryškėję pokyčiai odoje atsispindi ir susidariusiuose mazgeliuose.

Skirtingos celiulito stadijos ir būdai, kaip atsikratyti celiulito

Celiulitas – ne visiems vienodas. Kai kuriems asmenims tai gali būti ypač aiškiai pastebimas odos pakitimas, kitiems, tai tik neryškūs pokyčiai ant kojų, sėdmenų ar juosmens. Iš viso yra keturios celiulito stadijos.

– Pirmosios stadijos metu pastebimos riebalų sankaupos vidinėje kojų pusėje, taip pat ant sėdmenų bei juosmens.

– Antrosios stadijos metu liečiant odą juntami nelygumai;

– Trečiosios stadijos metu didėja riebalų sluoksnis ir išryškėja „apelsino žievelė“.

– Ketvirtosios stadijos metu ypač ryškūs odos pokyčiai, mazgeliai.

Metodų, kaip atsikratyti celiulito dabar yra įvairių, visgi tik nedidelė jų dalis gali būti efektyvi. Medikai pataria sportuoti ir nevalgyti bet ko. Tokiu būdu bus galima užkirsti kelią celiulitui. Taip pat galima naudoti tam tikras, specialias priemones nuo celiulito.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *