Posted inMedicina / Paslaugos

Dažniausiai iškylantys klausimai ir atsakymai apie sveikatos knygelę

Asmens medicininė knygelė yra darbuotojo sveikatą patvirtinantis dokumentas. Jeigu asmuo ką tik įsidarbino, jis turi pateikti asmens medicininę pažymą, o knygelė reikalinga jau dirbantiems tam tikroje įstaigoje žmonėms. Priklausomai nuo darbo pobūdžio sveikatą privaloma tikrinti kiekvienais metais arba kas du metus.

Kokioms profesijoms reikalinga medicininė knygelė?

Sveikatos patikra būtina dirbantiems su profesinėmis rizikomis susijusį darbą, kuriame yra traumos ar kito sveikatos sutrikdymo tikimybė. Kiekvienais metais patikra ir medicininės knygelės pildymas reikalingi:

  • asmenims iki 18 metų;
  • asmenims, dirbantiems su jonizuojančios spinduliuotės šaltiniais, su gyvsidabrio, arseno, mangano, polivinilchlorido junginiais, padidėjusio atmosferos slėgio sąlygomis.
  • maisto pramone ir prekyba, viešuoju maitinimu užsiimantiems asmenims;
  • žmonėms, dirbantiems vaikų įstaigose, gydymo ir profilaktikos įstaigose;
  • dirbantiems su vandens įrenginiais.

Ką reikia daryti, norint gauti gydytojo įrašą į medicininę knygelę?

Kai po paskutinės sveikatos patikros praeina metai arba du, reikia užsiregistruoti naujai patikrai. Tai padaryti galima internetu sveikatospazymos.lt. Pasirinkus kliniką atvykstama vizitui pas gydytoją, kuris trunka apie 20-30 minučių. Per šį laiką darbuotojui patikrinamas regėjimas, klausa, atliekamas pulso, kraujospūdžio matavimas, klausomi plaučiai, įvertinama psichinė būsena bei nervų sistemos veikla.

Pagal konkrečius profesinės rizikos veiksnius papildomai gali būti atliekamas kraujo tyrimas, plaučių rentgenas ir kt. Medicininėje knygelėje darbdavys turi įrašyti visus darbo aplinkoje sveikatai kenkiančius faktorius, į kuriuos atsižvelgdamas gydytojas atlieka patikrą.

Ateinant vizitui pas gydytoją reikia turėti asmens tapatybės dokumentą bei užpildytą medicininę knygelę, kurioje nurodoma:

  • darbovietės pavadinimas;
  • pareigos;
  • kenksmingi sveikatai faktoriai darbo vietoje;
  • atsakingo asmens parašas ir įstaigos antspaudas.

Medicininę patikrą galima pereiti bet kurioje pasirinktoje gydymo įstaigoje. Sveikatos pažymai gauti dėl įsidarbinimo nereikia siuntimo iš šeimos gydytojo. Jeigu asmuo įsidarbino kitoje įstaigoje, jam reikalinga nauja medicininė knygelė, su naujos įmonės rekvizitais, parašais. Prieš tai galiojusi 2 metų sveikatos patikra naujoje darbo vietoje negalioja.

Asmens medicininės knygelės įrašus apie darbovietę, pareigas ir kenksmingus faktorius pildo darbdavys arba jo įgaliotas asmuo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *