Posted inHigiena / Paslaugos

Kada reikalinga patalpų dezinfekcija?

 

Dezinfekcija – tai specialiais metodais atliekami patalpų dezinfekavimo darbai, kurių metu panaikinami patogeniniai mikroorganizmai. Šioje srityje laikas nuo laiko atsiranda nauji metodai – pastaruoju metu dažniausiai atliekama garų dezinfekcija. Jos metu visi paviršiai specialiu aparatu padengiami dezinfekciniu rūku. Na, o svarstantiems kada gali būti tinkamas įprastas patalpų valymas, o kada rekomenduojama dezinfekcija, pravers mūsų informacija.

Kai patalpoje buvo užkrečiama liga sergantis žmogus

Apie tai, kad būtina dezinfekuoti patalpas, kuriose buvo Covid–19 virusu sergantis žmogus, žino tikriausiai jau kiekvienas. Tačiau taip pat per paviršius, kurios lietė sergantis žmogus galima užsikrėsti tokios ligomis kaip tuberkuliozė, odos ligos, įvairios žarnyno bakterijos ir kt.  Tokiais atvejais įprastas patalpų valymas nepašalins ant paviršių likusių mikroorganizmų, o tai padaryti įmanoma tik atliekant dezinfekciją garais.

Kai įsigytas apleistas nekilnojamasis turtas

Dažnai su susijusių namų higiena klausimų kyla įsigijusiems apleistą nekilnojamąjį turtą. Tokiais atvejais pagalvojama, kad neaišku kas ir kaip gyveno tuose namuose. Tokių namų švarą užtikrinti gali ir generalinis profesionalus patalpų tvarkymas. Tačiau jei norima panaikinti namuose galimai esančius kenksmingus mikroorganizmus, rekomenduojama patalpų dezinfekcija.

Kai namų gyventojai serga autoimuninėmis ligomis ar alergija dulkėms

Generalinis periodiškas namų tvarkymas naudingas tuomet, kai namų gyventojas serga autoimunine liga ar yra alergiškas dulkėms. Tačiau laikas nuo laiko atlikus ir namų dezinfekciją pasiekiama maksimali namų higiena ir garantuojama, kad aplinka bus pilnai higieniška, be jokių patogeninių mikroorganizmų.

Kai namuose buvo sveikatai kenksmingų medžiagų

Pasitaiko situacijų, kai namai užteršiami sveikatai kenksmingomis medžiagomis. Jei namuose buvo pasklidę gyvsidabrio, cheminių rūgščių ar kitų sveikatai kenksmingų medžiagų, pirmiausia žinoma reikia jas tinkamai utilizuoti. Tuomet turi būti atliekamas generalinis arba dezinfekcinis patalpų tvarkymas.

Dėl patalpų dezinfekcijos reikia kreiptis į tuo užsiimančias įmones. Dezinfekcijos paslaugų kaina priklauso dezinfekuojamos patalpos ploto. Be to, verta žinoti, kad dezinfekcija būna žymiai efektyvesnė, kai ji atliekama ant švarių paviršių. Tad visų patalpoje esančių baldų ir daiktų paviršiaus švara reikia pasirūpinti dar planuojant patalpų dezinfekcija.  Tai padaryti patogiausia užsisakant ne tik dezinfekcijos, bet ir valymo paslaugas toje pačioje įmonėje.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *