Posted inPaslaugos / Sveikata

Psichologo konsultacija: auganti  norma visuomenėje

Psichologo konsultacija – vis dažniau minima tema visuomenės ir asmeniniuose pokalbiuose. Vis dažniau žmonės ieško psichologinės pagalbos sunkiuose gyvenimo momentuose ir nesigėdija apie tai kalbėti. Nuėjimas į psichologo konsultaciją tampa vis mažiau gėdingu ir vis labiau sveikinamu sprendimu. Pandemija ir pasaulinis socialumo sumažėjimas atvėrė vis daugiau psichologinių žmonių problemų, todėl psichologo konsultacija tapo tai kas gali padėti žmonėms sugrįžti į harmoningą ritmą.

Kokiomis temomis vyksta psichologo konsultacijos?

Psichologo konsultacija vyksta įvairiomis temomis, kurios neduoda jums ramybės. Psichologo konsultacija taip pat gali būti naudinga ir po traumų ar sukrečiančių įvykių. Ne visiems yra lengva išsipasakoti savo artimiesiems ar draugams, baimė likti nesuprastam ar nuvertintam dažnai pakiša koją. Todėl kreiptis į psichologą tokiu atveju gali būti labai naudinga. Taip pat psichologo konsultacija gali padėti su nemigos, valgymo sutrikimais, psichosomatiniais skausmais ar labiau psichologinėmis problemomis kaip nerimas, depresija, panikos atakos, stresas ir panašiai. Net jeigu nėra vienos aiškios priežasties, tačiau vis tiek jautiesi kaip nesavas ir tai trukdo asmeniniam ar profesiniam gyvenimui, psichologo konsultacija gali tapti išeitimi. 

Psichologo konsultacija: pasiruošimas

Psichologo konsultacija nereikalauja didelio pasiruošimo, tačiau yra keletas patarimų, kurie padės jaustis geriau psichologo kabinete. Vienas iš jų yra pasiruošti, ką norėsi aptarti psichologo konsultacijoje. Susidėliok savo mintis, gali jas net užsirašyti. Tai padės ta prisiminti viską, ką nori aptarti ir nepamiršti svarbių dalykų ar savo įžvalgų. Kitas patarimas prieš einant į psichologo konsultaciją yra užsiregistruoti jai laiku. Žinoma, tai skamba paprastai. Tačiau dažnai netinkamas psichologo konsultacijos laikas gali priversti arba apsigalvoti dėl jos, arba pamiršti net jos prasmę. Dėl to, tik supratus, kad tau reikia psichologo konsultacijos, užsiregistruok jai kuo anksčiau. Taip pat verta prisiminti, kad pirmoji psichologo konsultacija nebūtinai bus apverčianti tavo gyvenimą. Kartais reikia atrasti savąjį psichologą arba tiesiog reikia daugiau laiko savęs analizavimo projektui. Psichologo konsultacija skirta ne tik padėti išspręsti problemas, bet ir geriau pažinti save ir savo jausmus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *