Posted inMityba

Proteino batonėliai – ar verta valgyti po sporto?

Baltyminiai batonėliai be cukraus, yra patogus, skanus būdas greitai apsirūpinti maistinėmis medžiagomis atsigauti po treniruotės. Tai tarsi degalų papildymas jūsų kūnui. Bet ar proteino batonėliai yra tinkami valgyti po sporto, o gal verčiau pasirinkti kitus produktus? Šiame straipsnyje tą ir aptarsime.

Baltyminių batonėlių nauda

Sportuojantys, kurie rūpinasi savo mityba, tačiau neturi po ranka tinkamo maisto ar užkandžių, gali išsigelbėti suvalgydami proteininį batonėlį. Juos dažniausiai būna didesnis kiekis baltymų (bent 15-20 gramų porcijoje), mažai angliavandenių bei cukraus, kadangi jis pakeičiamas saldikliu. Jų skonis ir sotumas dažniausiai būna puikūs.

Kaloringumas priklauso nuo to, ar tai yra kaloringas angliavandeninis ar tik liesesnis baltyminis batonėlis. Po sporto verčiau rinktis daugiau kalorijų ir angliavandenių turintį produktą internetu, pvz. iš Sportuojantys.lt papildų parduotuvės. Čia rasite prekes, kurių atsiliepimai dažniausiai teigiami, taip pat vyrauja gera kaina.

Proteino batonėliai gali padėti priaugti raumenų

Yra mokslinių įrodymų, kad baltymų batonėliai gali paskatinti raumenų augimą, kai juos valgote ir dar sportuojate. Viename tyrime, tiriamieji, kurie kasdien valgė tokius batonėlius ir sportavo, per 9 savaites, priaugo liesos raumenų masės, tačiau tiriamieji, kurie treniravosi, tačiau nevalgė protein batonėlių, nepriaugo. Batonėliuose esantis baltymų šaltinis nebuvo toks svarbus. Nustatyta, kad baltymų vartojimas po treniruotės skatina raumenų augimą, mažina skausmą ir pagreitina atsistatymą.

Kaip išsirinkti geriausią proteininį šokoladuką?

Įvairios prekės skiriasi savo sudedamosiomis dalimis, prekės ženklais, skoniais, cukraus, baltymų, angliavandenių ir riebalų kiekiu, kaloringumu. „Sportuojantys.lt“ rekomenduoja rinktis proteino batonėlius, kuriuose būtų bent 15 gramų baltymų ir ne daugiau kaip 10 gramų cukraus. Tokie produktais tinka vartoti prieš sportą ir iškart po jos, kad raumeninis audinys ir energija būtų atstatyti. Verta nepamiršti prieš perkant prekes internetu, paskaityti atsiliepimus, paieškoti geros kainos. Svarbu atsiminti ir tai, kad maisto papildai negali būti vartojami vietoje maisto, nes jie skirti tik papildyti jūsų mitybą trūkstamomis medžiagomis, kurios padėti atstatyti raumenis, atgauti energija ar tiesiog būtų „išsigelbėjimas“, kai kelionėje neturite tinkamo maisto po ranka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *