Posted inMityba

Svarbiausi vitaminai vaikams

Kiekvienas vaikas privalo gauti pakankamą vitaminų ir mineralų kiekį, tokiu būdu užtikrinant tinkamą raidą ir gerą sveikatą. Ir nors nemaža dalis vaikų dėl sveikos ir subalansuotos mitybos gauna pakankamą maistingųjų medžiagų kiekį, vis dėlto yra atvejų, kai tam tikrų vitaminų ar mineralų nepakanka. Taigi, tokiais atvejais gali puikiai pagelbėti Sapiens vitaminai vaikams.

Vitaminas A

Turbūt jau esate girdėję, kad vitaminas A yra labai svarbus augimo procesams ir taip pat dalyvauja audinių atstatyme. Vitamino A pagalba palaikomas ir geras regėjimas bei sveika oda. Be to, šis vitaminas veiksmingai sustiprina vaikų imunitetą.

B grupės vitaminai

B grupės vitaminai taip pat yra labai svarbūs kiekvienam augančiam organizmui. Paprastai yra vartojami B grupės vitaminų kompleksai, kuriuos sudaro aštuoni B grupės vitaminai. Šios grupės vitaminai yra labai svarbūs energijos palaikymui, tinkamai medžiagų apykaitai, gerai nervų sistemai, odai, regėjimui ir kraujui. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad kiekvienas B grupės vitaminas turi ir savitą poveikį bei vaidmenį žmogaus organizme, todėl labai svarbu užtikrinti, kad kiekvieno vaiko organizme netrūktų B grupės vitaminų.

Vitaminas C

Kiekvienam vaikui vitaminas C yra tiesiog būtinas. Šio vitamino pagalba sustiprinama imuninė sistema ir padedama lengviau vystytis. Jis dalyvauja raumenų, kremzlių, kraujagyslių ir kolageno formavimosi procesuose. Be to, jis vaidina ir svarbų vaidmenį neurotransmiterių bei karnitino gamybos procese. Taigi, jo dėka taip pat išsaugoma sveika oda, tvirti kaulai ir dantys bei sveikos kraujagyslės.

Vitaminas D

Vitamino D pagalba pagerinamas kalcio įsisavinimas žarnyne. Jis taip pat padeda palaikyti ir tinkamą fosforo bei kalcio koncentraciją. Vitaminas D būtinas vaikų kaulų augimui. Be to, jis stiprina ir raumeninį audinį. Šio vitamino pagalba galima sumažinti ir uždegiminius procesus, sustiprinti nervų sistemą, pagerinti raumenų ir imuninės sistemos funkcijas.

Žinoma, taip pat nei vienam vaikui neturėtų trūkti vitamino E, kofermento Q10, luteino, cinko, seleno ir kitų vitaminų bei mineralų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *